Фітнес тренування
ЛФК
Абревіатура ЛФК розшифровується як лікувальна фізкультура. Це різновид терапії, яка передбачає виконання певних комплексів вправ. Структура заняття підбирається з урахуванням наявних проблем зі здоров’ям і стану людини.
До програми ЛФК можуть включатися вправи, різні за рівнем активності і анатомічної спрямованості – для дихальних органів і певних м’язових груп. Існують тренування загальзміцнювального характеру і заняття, призначені для усунення порушень у функціонуванні того чи іншого органу. Частиною ЛФК є дихальні вправи.
Заняття ЛФК проводять тільки кваліфіковані спеціалісти, які стежать за правильністю виконання кожної вправи. Ефективність цієї методики будується на тому, що рух є біологічним подразником, стимулює активність різних органів і систем, нормалізує їх роботу за рахунок можливостей самого організму.
Кінезіотерапія
Кінезіотерапія – це різновид ЛФК, що передбачає лікування рухом. Суть методики полягає в тому, що людина виконує певні вправи для досягнення терапевтичного результату і сама бере участь в оздоровчому процесі. Це сприяє появі мотивації і віри в свої сили.
Після травм і хвороб м’язи людини слабшають, рухливість суглобів скорочується. Порушення природних рухів призводить до погіршення самопочуття і загального стану, уповільнює процес одужання. Кінезіотерапія передбачає навантаження, які підбираються індивідуально і поступово збільшуються, ускладнюються.
Заняття можуть включати активні рухи, які пацієнт виконує сам, і пасивні – з використанням спеціального обладнання або виконуються за допомогою інструктора. Конкретні методики підбираються, виходячи з рекомендацій лікаря.
Стретчинг
Стретчинг – це система вправ, спрямованих на розтяжку м’язів і зв’язок, на підвищення гнучкості тіла. Під час тренування чергуються короткочасне напруження мускулатури і її розслаблення.
Головний принцип стретчинга – плавність рухів і повільний темп. Під час виконання вправ в організмі відбуваються процеси, які можна назвати загальним масажем тіла. При цьому активізується робота серця і системи дихання, розігрівається м’язова тканина.
Стретчинг допомагає не тільки підвищити гнучкість, але і поліпшити кровообіг, збалансувати гормональний фон, підвищити імунний захист. Завдяки таким заняттям, фігура стає граціозною і рельєфною, нормалізуються артеріальний тиск і травлення, зміцнюється м’язовий корсет тіла і підвищується загальна працездатність. Це хороший спосіб зняти втому, а при регулярних заняттях стретчинг дає антицелюлітний ефект.
Пілатес
Пілатес – це спеціальний комплекс, в якому вправи виконуються в певній послідовності. Всі рухи виконуються м’яко, завершення одного з них слугує початком іншого.
Однією з особливостей пілатесу є можливість задіяти глибокі м’язи, які рідко отримують навантаження в звичайному житті. В першу чергу, це мускулатура, що відповідає за координацію і рівновагу, поставу і підтримку хребта. Важливим нюансом є постійний контроль рухів. Збалансоване навантаження запобігає отриманню травм.
Пілатес допомагає зробити живіт плоским, суглоби – гнучкими і рухливими, поставу – правильною. Завдяки таким тренуванням, проходять болі в спині, активізується обмін речовин, оздоровлюються всі системи організму. Спеціальна система дихання в пілатесі сприяє збільшенню обсягу легень, стимулює кровообіг, нормалізує роботу серця.
Табата
Табата – це різновид тренінгу інтервального типу. Кожна вправа виконується з граничною частою 20 секунд, потім необхідно зробити 10-секундний відпочинок. Цикл потрібно повторити 8 разів поспіль, тобто на один раунд йде 4 хвилини. Кожен з них спрямований на опрацювання конкретної м’язової групи.
За 1 хвилину такого тренування спалюється 13-15 ккал, одночасно активізується обмін речовин. Все це дає досить помітний ефект схуднення. Табата допомагає поліпшити роботу серця, підвищити витривалість. До цієї методики підходять практично будь-які вправи, в основному – з власною вагою.
Навантаження і темп в табаті підбираються індивідуально. Дуже важливо стежити за технікою виконання вправ, щоб уникнути травм і перевантажень. Найкраще з цими завданнями впорається професійний тренер.
ABT
ABT – це різновид спортивного тренування для опрацювання м’язів сідниць і стегон. При виконанні вправ задіяна також мускулатура преса і спини. Це силовий тренінг з власною вагою або додатковим обладнанням, що включає вправи на розтяжку для зняття напруги.
Заняття будується на різних комбінаціях рухів і передбачає досить високе кардіонавантаження. Це дає додатковий ефект у вигляді активізації метаболізму, поліпшення роботи серцевого м’яза, підвищення витривалості.
Але основний ефект ABT – це опрацювання м’язів преса, ніг і сідниць, а також позбавлення від зайвих кілограмів. Заняття сприяють зміцненню суглобів колін і гомілки, розвитку координації, зміцнення спини та попереку. Регулярні тренування дозволяють ліквідувати прояви целюліту чи помітно скоротити їх, зменшити жировий прошарок, опрацювати проблемні зони, яким необхідна корекція.
Силова аеробіка
Силова аеробіка – це комплексне тренування, що дозволяє коригувати фігуру і зміцнювати м’язи. Заняття починається з розминки, потім опрацьовуються великі групи м’язів, після цього – більш дрібні. Після роботи над кожною областю виконується розтяжка, аналогічні вправи виконуються в кінці тренування в якості заминки.
Такі заняття чудово підійдуть людям, які вважають за краще динамічні навантаження. Силова аеробіка дуже ефективна в боротьбі із зайвими кілограмами, допомагає пропрацювати проблемні зони, підвищити загальний тонус.
Тренування допомагають поліпшити пропорції тіла і скорегувати фігуру, підвищити гнучкість, зміцнити серцеву і дихальну системи. Силова аеробіка сприяє активному спалюванню жирового прошарку, причому цей процес триває і після завершення заняття. Зростання м’язової маси – помірне, що забезпечує гарні рельєфні форми.
Фітбол-аеробіка
Фітбол-аеробіка – це вид спортивного тренування, в якому використовується спеціальний великий м’яч. Перевагами даного варіанта є простота в освоєнні і мінімальні протипоказання.
Діаметр фітболу варіюється і може бути різним, його підбирають за зростом. Під час виконання рухів за рахунок м’яча створюються пружні коливання, одночасно він є амортизуючої опорою, що дозволяє зняти навантаження з хребта. У тренуванні задіяні м’язи-стабілізатори, що сприяють збереженню рівноваги.
Фітбол-аеробіка допомагає зміцнити м’язи всього тіла, підвищити координацію, поліпшити поставу, рухливість суглобів. Таке навантаження дозволяє позбутися від зайвих кілограмів, активізувати метаболізм і кровообіг, запобігти хворобам серця і судин.