Як обрати масажиста

Як обрати масажиста або мануального терапевта та не нашкодити собі

Масажист та мануальний терапевт Веснін ВолодимирКваліфікований масажист або мануальний терапевт допоможе вирішити багато проблем зі здоров’ям. Високий попит на ці послуги спровокував збільшення числа таких фахівців. Але важливо пам’ятати, що будь-яка лікувальна процедура, й навіть улюблені всіма масаж та мануальна терапія, здатні завдати шкоди здоров’ю.

Чи можна призначити собі масаж або мануальну терапію самостійно

Прийнято вважати, що масаж та мануальна терапія – це нешкідливі маніпуляції, які не потребують призначення лікаря. Але це не так! Перед цими процедурами необхідно пройти обстеження, оцінити стан організму, виключити наявність протипоказань, щоб не допустити погіршення здоров’я. Грамотно зважити всі «за» та «проти» може тільки лікар. Адже навіть якщо процедури виконані професійно, вони все одно можуть погіршити перебіг деяких захворювань або спровокувати їх загострення.

Якому фахівцю можна довіряти

Сертификаты массажистовНе менших бід, ніж від самопризначеної процедури, може накоїти неграмотний масажист або мануальний терапевт. Медична освіти для фахівців цієї галузі обов’язкова. Власників «корочок» з масажу краще уникати. Як влаштований організм, та за якими законами він працює, вони не знають.

При виборі масажиста або мануального терапевта перевагу краще віддавати тим, хто працює в приватних центрах. У державних клініках через більш низьку ціну та надмірну затребуваність фахівців якість процедури часто знижується – фахівець просто видихається через нескінченний потік пацієнтів.

Масажиста або мануального терапевта варто остерігатися, якщо він:

  • впевнено ставить діагноз без попереднього огляду та висновку лікаря;
  • називає тривалість курсу заочно, по телефону або обіцяє вилікувати за два-три сеанси;
  • пропонує замінити масажем або мануальною терапією лікування, призначене лікарем;
  • обіцяє за особистою методикою вивести з організму шлаки, омолодити за 10 днів та все в такому дусі.