Профілактикою, діагностикою та лікуванням розладів центральної і периферичної нервової системи займається невролог. Як наслідок, в його компетенції знаходяться нездужання, пов’язані з хребтом або опорно-руховим апаратом, якщо причина захворювання в тій чи іншій мірі криється в патології нервової системи.

Хвороби, які лікує невролог

Існує цілий ряд яскраво виражених симптомів, при появі яких потрібна термінова консультація невролога:

 • Головний біль може бути розширенням внутрішньочерепних судин або перенапруженням м’язів голови.
 • Болі в спині можуть стати наслідком стискання спинного мозку чи вікового звуження хребетного каналу.
 • Запаморочення з втратою рівноваги результат патології вестибулярного апарату.
 • Відчуття оніміння викликає пошкодження певної частини головного мозку або порушення кровообігу в кінцівках.
 • Порушення пам’яті та зниження інтелекту може стати наслідком пошкодження в структурі головного мозку і часткове руйнування речовини мозку.
 • Порушення зору відбувається через ураження зорових шляхів внаслідок пошкодження потиличної долі головного мозку.
 • Порушення мови відбувається в разі набряку тканини головного мозку або крововиливу при розриві судин.

Наука неврологія є розділ медицини, зайнятий вивченням причин, механізмів розвитку і проявом симптомів захворювань, пов’язаних з нервами. Також вона шукає максимально ефективні способи проведення діагностики та лікування для кожного конкретного випадку прояву нездужання.

Відповідно і лікар невролог спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань головного і спинного мозку, а також периферичних нервових закінчень. До останнього часу фахівця із захворювань нервів називали невропатолог. Зараз вийшло з ужитку застаріле найменування сучасного невролога. Тому фактично невролог і невропатолог є фахівцями одного плану. З професійної точки зору вважається, що лікар невропатолог займається виключно лікуванням відхилень в роботі нервової системи, а невролог крім патологій вивчає також функціонування здорової нервової системи.

Записатися на прийом

Як проходить прийом у невролога

Починається прийом невролога з бесіди, в ході якої пацієнт розповідає про симптоми, коли і з якої причини вони з’явилися, а також чи були подібні захворювання у інших членів сім’ї. Якщо пацієнт не здатний виразно розмовляти його повинен супроводжувати родич. Первинна бесіда дає лікарю зрозуміти наявність порушення мови і свідомості.

Потім необхідний зовнішній огляд невролога, в ході якого лікар вивчає симетричність плечей і кінцівок, поставу і рухову активність. Особлива увага приділяється наявності тремтіння тіла або рук. Щоб перевірити силу м’язів невролог попросить пацієнта стиснути йому руку. При неврологічній патології сила стиснення буде різною на різних руках.

В ході прийому лікар проводить дослідження шкіряних, надкісткових, зіничних і сухожильних рефлексів. Сухожильні рефлекси невролог перевіряє легким ударом молоточка по м’язовому сухожиллю. Зіничний рефлекс проявляється, коли лікар переміщує молоточок перед обличчям пацієнта, а той повинен стежити за ним одними очима.

Існування сервісу невролог онлайн дає можливість отримати консультацію людям, що страждають головними болями, випадками появи запаморочень, погіршенням пам’яті, неуважністю, слабкістю в м’язах і пригніченим настроєм. Консультація допоможе своєчасно виявити хворобу і вжити практичних заходів щодо її лікування.

Записатися на прийом

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності