Діагностика вен

Діагностика вен на спеціальному німецькому обладнанні VenoScan

VenoScanУмови сучасного життя часто створюють перевантаження для наших ніг: нам або доводиться багато рухатися, або проводити довгі години в малорухливому стані – за робочим столом, у комп’ютера, в літаку й другом наземному транспорті. Не дивно, що після цього в ногах з’являється відчуття тяжкості та «затікання», а іноді навіть біль та набряк.
Найчастіше причина в тому, що вени не витримують навантажень. Але як визначити чи це вже захворювання вен, або просто наслідки «професійних шкідливостей»? Потрібно звертатися до лікаря або досить підкоригувати свій стиль життя? У цьому може допомогти простий та швидкий метод тестування стану вен ніг – VenoScan.
Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ діагностику вен

Здоров’я ніг можна виміряти!

VenoScan – перша бездротова світловідбиваюча система, що дозволяє оцінити, чи достатньо добре працює відтік крові у венах Ваших ніг, наскільки вени справляються зі своєю основною функцією. В результаті дослідження можна зрозуміти, чи є якась патологія вен, та чи існує необхідність звертатися до лікаря для подальшого обстеження. Якщо ж патологій не виявлено, а є тільки симптоми – це наслідок перевантаження, й треба дещо змінити стиль життя або підтримати свої вени за допомогою сучасних методів. В такому випадку, фахівці німецького ортопедичного салону Bauerfeind нададуть Вам кваліфіковану консультацію.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ діагностику вен 

Як відтікає кров з ніг?

Кров з ніг відтікає до серця проти сили земного тяжіння. Тому в організмі є механізми, які долають цю силу та забезпечують адекватне повернення венозної крові з ніг. Один з таких механізмів й, мабуть, найпотужніший – це м’язово-венозна помпа.

М’язи гомілки містять велику кількість дрібних та середніх венозних судин. Коли м’язи скорочуються, вони стискають ці судини та виштовхують з них кров (приблизно те ж відбувається, коли ми стискаємо просочену водою губку). При такому стискуванні кров у венах спрямовується як вгору (в сторону серця), так й в зворотному напрямку. Але для того, щоб кров не текла вниз (в зворотному напрямку, від серця), в стінці вен передбачені клапани, які й перешкоджають зворотному току крові. Вони відкриваються при струмі крові у напрямку до серця та закриваються при «спробі» крові текти в зворотному напрямку. В результаті спільна робота м’язів та клапанів призводить до того, що кров порціями просувається вгору, до серця, проти сили земного тяжіння.

Що відбувається при патології?

При патології в деяких ділянках вен клапани в силу різних причин перестають ефективно працювати – стулки їх сходяться в повному обсязі. В результаті кров «просочується» в «зворотному напрямку».

Чим більше таких ділянок й таких вен, тим більша кількість крові «просочується» та тим важче її повертати до серця.

На певному етапі відтік крові з ніг у напрямку до серця ускладнюється настільки, що з’являються набряки, болі, сухість шкіри та ін., аж до трофічних виразок…

Професійні шкідливості.

Якщо людина в силу якихось причин довго знаходиться в стоячому або сидячому положенні, то у неї не працює один з основних механізмів відтоку крові з ніг – м’язово-венозна помпа. Це також може призводити до неприємних відчуттів – т.зв. «затікання ніг» – важкість у ногах, відчуття переповнення. Однак після короткочасної роботи м’язів гомілки ці відчуття зменшуються або проходять повністю – «включається» м’язово-венозна помпа.

Це не патологія, а т.зв. «професійна шкідливість» – Синдром важких ніг.

Що досліджує ВеноСкан?

Іноді люди відчувають неприємні відчуття в ногах, особливо після тривалого стояння або сидіння. Але не зрозуміло: це захворювання вен або просто Синдром важких ніг. Якщо є патологія, то потрібно звертатися до лікаря, якщо ж це просто Синдром важких ніг, то до лікаря звертатися не потрібно. Досить кількох профілактичних заходів, щоб прибрати симптоми.

Визначити, наскільки ефективна робота клапанів вен (наскільки вони спроможні) можна за допомогою дослідження ВеноСкан. ВеноСкан досліджує спроможність клапанів за двома параметрами:

– наскільки добре відкачується кров з вен гомілки при роботі м’язово-венозної помпи (для цього відбувається кілька рухів з скороченням м’язів гомілки) – чим краще працюють клапани, тим більше крові відкачуватиметься;

– як швидко заповнюються вени після припинення роботи м’язів – чим краще працюють клапани, тим довше відбувається заповнення вен (тобто немає «просочування» крові через неспроможні клапани).

Перший параметр оцінюється по тому, наскільки зменшується наповненість тканин гомілки кров’ю в результаті роботи м’язів – наскільки відсотків зменшується наповненість кров’ю.

Другий – за швидкістю заповнення вен кров’ю в секундах.

Датчики на ногах фіксують кровонаповнення тканин гомілки.

В результаті роботи м’язів кровонаповнення тканин гомілки має зменшитися щонайменше, ніж на 3%. А заповнення вен кров’ю повинно відбутися не швидше, ніж за 24 секунди. Якщо кровонаповнення зменшується менш, ніж на 3%, а подальше заповнення вен кров’ю відбувається швидше, ніж за 24 секунди, це означає, що якісь клапани працюють неефективно.

Але які саме, ВеноСкан «сказати» не може. Для цього потрібно звертатися до лікаря.

Тобто за допомогою ВеноСкана можна сказати, є патологія чи ні, але не можна сказати яка. Це скринінгове дослідження.

Що визначає VenoScan?

VenoScan дозволяє визначити: чи рухається кров тільки вперед, або десь є ділянки, на яких вона, через порушення в роботі клапанів, просочується в зворотному напрямку.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ діагностику вен

Як проводиться дослідження та що воно показує?

До шкіри над внутрішньою частиною щиколотки кріпляться інфрачервоні датчики, які з’єднуються з приймачем за технологією Bluetooth. Дослідження складається з трьох нетривалих етапів.
Спочатку VenoScan підлаштовується під конкретного пацієнта та фіксує кровонаповнення тканин ніг до навантаження. Потім в положенні сидячи Ви робите кілька простих рухів, під час яких відбувається відкачування крові з вен ніг. Чим ефективніше працюють клапани вен ніг, тим більший обсяг крові вдається відкачати. Цей обсяг й фіксує VenoScan. Після навантаження, кров повинна заповнити «спорожнілі» вени ніг. Якщо клапани вен здорові, то на заповнення потрібен певний час. Якщо ж якийсь із клапанів працює погано, то кров просочується в зворотному напрямку, та заповнення вен відбувається швидше. VenoScan показує, наскільки швидко відбувається заповнення вен кров’ю після навантаження – чим повільніше, тим краще.
Таким чином, VenoScan оцінює, наскільки ефективно працюють клапани Ваших вен.

Повний догляд

VenoScan дозволяє провести скринінгове – попереднє – дослідження здоров’я вен. На підставі отриманих результатів наш фахівець дає необхідні рекомендації: або потрібно звертатися до лікаря та обстежитися більш поглиблено, або досить підтримати свої вени за допомогою сучасних методів профілактики. Таким чином, клієнт в максимально короткий термін отримує інформацію про наявність у нього проблем з венами та рекомендації щодо профілактики або необхідності подальшого обстеження та лікування.

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС

Характеристики та переваги VenoScan

Завдяки сучасним технологіям, дана система забезпечує раннє виявлення венозних проблем. Переваги VenoScan (BODYTRONIC® 200) визначаються рядом технічних характеристик, а саме:

  • Перша бездротова система LRR на базі сучасної технології Bluetooth.
  • Компактна, легка та зручна у використанні.
  • Інфрачервоні датчики, що дозволяють робити швидкі, безконтактні та безболісні виміри.
  • Динамічна процедура вимірювань.
  • Виключення людського чинника при читанні та передачі результатів.
  • Інтегрована система збереження даних пацієнта та результатів вимірювань, що дозволяє спостерігати за прогресом лікування.
  • Формування базису для повної концепції догляду.

Застосування

VenoScan ідеально підходить для ранньої діагностики венозних проблем, які не мають зовнішніх ознак.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Регулярно перевіряйте здоров’я Ваших вен. Це дозволить на ранніх стадіях виявити потенційні дисфункції та своєчасно встигнути прийняти необхідні заходи профілактики або лікування.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ діагностику вен

Також можете почитати статті:

Гімнастика для вен: 15 вправ проти варикозу

comments powered by HyperComments