Правильне спілкування з підлітками

Правильне спілкування з підліткамиЯкщо ваш підліток погано вчиться, ігнорує комендантську годину або постійно бреше, швидше за все, ви будете кричати або читати нотації. Але повірте, обидва ці методи не діють на підлітка, та і на дорослого теж.

Якщо ви будете зриватися на крик, то ваша дитина побачить, що вами легко керувати. До крику і повчальних лекцій діти швидко звикають, вони вміють не чути крик, звідси і виникли вирази «як горохом об стіну» або «як зі стінкою розмовляти».

Спробуйте іншу стратегію:

– Позитивний погляд і рівний тон. Це може здатися простим, але це задає тон вашій розмови.
– Слухайте більше, ніж говорить.
– Говоріть по суті, що вас не влаштовує або засмучує.
– Поясніть, чому застосовуєте те чи інше покарання.
– Якщо відчуваєте, що не можете стримувати емоції, вийдіть в іншу кімнату, щоб «охолонути», попросивши перед цим дитину подумати, що саме він зробив не так.

У такі моменти ви викладаєте урок майстерності – ви демонструєте підлітку навички спілкування, які він успішно використовуватиме життя.

Пам’ятайте, що батьки і діти – це не відносини вчителя і учня, а взаємодія, нам усім є чому вчитися один у одного. Тільки від вас залежить, яким буде ваше спілкування, – дружнім або конфліктним. Вчіться взаємодіяти!

Додаткова інформація

Вкладаючи в дитину сьогодні, ви думаєте про його майбутнє

Підлітковий вік –  це важливий етап, який формує майбутнє доросле і усвідомлене сприйняття світу людиною.
Це, мабуть, найскладніший етап розвитку людини, як для самих зростаючих дітей, так і їхніх батьків.

Дитиною людина пізнає світ і його устрій, тоді як переходячи в підлітковий вік, вона починає замислюватися про своє соціальне положення в цьому світі, тому визнання оточуючих має важливе значення в житті підлітка. З іншого боку, у підлітка з’являється своя думка, свої погляди на життя, свої інтереси на те, що відбувається навколо, і все це нерідко йде врозріз з інтересами інших людей. Саме тому можуть виникнути розбіжності і непорозуміння при взаємодії підлітка зі старшими або з однолітками.

Навіщо підлітку тренінги?

Навіщо підлітку тренінги?Основною проблемою підліткового віку є різкий гормональний і соціальний стрибок, на тлі якого відбуваються різні зміни в поведінці, в сприйнятті свого тіла і своїх можливостей, в емоційній і пізнавальній сферах. В основному, це пов’язано з розвитком самосвідомості. У цей період дитина починає відкривати свій внутрішній світ заново. Ці відкриття вносять зміни її спокійне та стабільне духовне життя. Їй треба пізнати нового самого себе. Разом з цим у підлітка виникає багато питань, що ж це таке – «Я»? Тому основне завдання близьких йому дорослих на даному етапі життя – допомогти дитині у формуванні його образу і світогляду.
Саме тому в цьому складному переході тренінг виявиться дуже до речі. У ньому враховується специфіка психології цього віку.

«Курс впевненого слова» (заняття для підлітків)

Ми прагнемо навчити красивої та чіткої мови!

 

Курс впевненого слова для підлітків

Додаткова інформація

price

comments powered by HyperComments