Мова – зброя іміджу

Логопед Весніна С. В.У більшості випадків причина проблем з дикцією у дорослих криється в їх дитинстві, коли на вимову дитини не звертали уваги та неправильний звук укорінився в мові. Лише в невеликому відсотку випадків дефект викликаний фізіологічними особливостями, наприклад неправильним прикусом або постійно закладеним носом.

Мовний апарат формується приблизно до семи років. До цього віку малюк повинен правильно вимовляти всі звуки. Якщо виникли складнощі, повернути мову в правильне русло нескладно. Досить навчити дитину правильно рухати губами та язиком, а потім простежити, щоб він виконував рекомендації.

Однак вже до середніх класів школи формування мовної зони мозку завершується. Тому дорослого доводиться не вчити, а перенавчати, ламати звички, що увійшли в підсвідомість. Зробити це непросто, але для нас завжди успішно!


МОВА – зброя іміджу

Найважливіший та невід’ємний атрибут цілісного образу людини – це її мова. І якщо в вимові є помітний дефект – неприємний голос, картавість, акцент, заїкання, проковтування закінчень, порушення вимови деяких звуків – ні дорогий одяг, ні парфум не поліпшать загального враження. Вкрай важливо мати красиву, виразну, чітку мову для людей, які працюють в сферах освіти, менеджменту, юриспруденції, торгівлі та інших, де потрібні постійні комунікації, та де успіх безпосередньо залежить від того враження, яке справляє людина на оточення.

Поширена думка, що якщо в дитинстві людина не займалася з логопедом, не усунула дефекти мови, то в дорослому віці виправити мову неможливо. Це не так. Сучасні логопедичні методики дають можливість скоригувати недоліки мови в будь-якому віці в досить стислі терміни.

З віком позбутися мовного дефекту стає важче (умовний рефлекс закріплюється та перебудова його проходить повільніше). Це означає, що працювати доведеться в повну силу та без перебільшень. Так, що міняємо звички та говоримо по НОВОМУ!

С. В. ВЕСНІНА, логопед Харків

Поставити свої запитання питання та отримати консультацію Ви можете, звернувшись
за моб. тел .: 067-30-87-080, 093-74-35-699, 099-30-87-080
Skype: vesnina_s_v
e-mail: vesninagroup@gmail.com
Запис обов’язковий!!!

price

Відгук на логопеда

comments powered by HyperComments