Парестетична мералгія Бернгардта – Рота – це компресійно-ішемічна невропатія зовнішнього шкіряного нерва стегна, що розвивається при здавлюванні його в області тунелю пупартової зв’язки, на рівні верхньої передньої остю клубової кістки – нерв іннервує передньозовнішню поверхню середньої третини стегна. Захворювання характеризується парестезіями у зоні іннервації зовнішнього шкіряного нерва стегна.
Зовнішній шкірний нерв стегна – одна з гілок поперекового сплетення та утворюється з L1 та L3 спинальних нервів. Він виходить з-під латерального краю великого поперекового м’яза і прямує косо вниз і латерально до передньої верхньої здухвинної ості. Тут він підходить під пупартову (пахвинну) зв’язку і широку фасцію всередину початкової частини партняжного м’яза. Далі гілки спускаються до колінного суглоба.
Біль при парестетичній мералгії Бернгардта – Рота
Парестетична мералгія Бернгардта – Рота зустрічається досить часто, як правило, у чоловіків середнього та літнього віку. Парестезії та болі з’являються спочатку на обмежених ділянках, а потім, зливаючись, захоплюють всю передньо-бічну поверхню стегна: спочатку періодично, а потім постійно, спочатку у формі самих лише парестезій, а потім болю. До початкових відчуттів оніміння приєднується почуття повзання мурашок, поколювання, печіння чи холоду, напруження чи тиску.
Симптоми при парестетичній мералгії Бернгардта – Рота
Шкіра цих відділів стегна здається щільною, “мертвою”, “покритою щільною тканиною”. Відзначаються трофічні розлади: шкіра передньо-бічної поверхні стегна буває витончена, відзначається випадання волосся, може бути відсутнім потовиділення. Рухових розладів не буває, але у зв’язку з больовими відчуттями можливе порушення ходьби, що нагадують хромоту.
На початку захворювання парестезії з’являються та посилюються при стоянні та ходьбі, терті одягу, потім стають постійними. Болі слабшають у положенні хворого лежачи із зігнутими ногами. Але іноді вони, навпаки, зменшуються за активних рухів. Хвороба переважно одностороння, двосторонній варіант хвороби становить близько двадцяти відсотків спостережень.
Вам на допомогу: