Плоскостопість: Взуття при плоскостопості (Частина 10)

Плоскостопість: Взуття при плоскостопості (Частина 10)

Яке взуття носити при плоскостопості?

Правильно підібране взуття є важливим фактором при лікуванні плоскостопості. За рекомендаціями лікарів ортопедів перевагу варто віддати звичайним шкіряним туфлям. Причому шкіра повинна бути досить м’якою, а на підошві повинен бути невеликий каблук. Також цілком підійдуть якісні спортивні кросівки. Жінкам слід обмежити себе в носінні високих шпильок та платформи. Вони нерівномірно розподіляють навантаження на стопу при ходьбі та можуть тільки погіршити плоскостопість.

Обираючи взуття в магазині, як для дорослого, так і для дитини слід керуватися наступними нехитрими принципами.

  • Перевагу бажано віддати шкіряному взуттю. Жоден синтетичний матеріал за своїми властивостями не зрівняється з натуральною шкірою. Підошва теж повинна бути зі шкіри.
  • У взутті повинен бути каблук, зазвичай середніх розмірів. У дитячому взутті він повинен мати висоту 0,5 сантиметрів та по площі займати не менше третини всієї підошви. Носок має бути широкий.
  • Якісне взуття приємне на вигляд, не має зовнішніх та внутрішніх дефектів, не забруднює руки, не має неприємного запаху. При ходьбі не натирає, не викликає алергії.
  • Підошва повинна бути гнучкою, добре гнутися при ходьбі. Не варто вірити на слово продавцям про те, що тверда підошва «розноситься».

Цими критеріями вибору взуття корисно керуватися й тим, у кого плоскостопості немає.

Ортопедичне взуття при плоскостопості

Крім звичайного, правильно підібраного взуття, значні результати дає носіння спеціального ортопедичного взуття. Ортопедичне взуття діє на стопу людини відразу по декількох напрямках. Вона вдає із себе «кінцеву опору» при ходьбі, коригує легкі деформації стопи, компенсує укорочення стопи, збільшує площу опори, дозволяє розвантажити болючі ділянки стопи та маскує зовнішній дефект.

Вже при першій ступені плоскостопості може бути призначено носіння ортопедичного взуття. Як правило, таке взуття поєднується зі спеціально виготовленими ортопедичними устілками.

Важливо носити ортопедичне взуття при плоско-вальгусній стопі, особливо коли є серйозне відхилення першого пальця до зовнішньої сторони. Взуття при плоско-вальгусній стопі має жорсткий високий задник. Ортопедичне взуття при плоскостопості може виконуватися під замовлення, частіше за гіпсовим зліпком стопи пацієнта. Раніше таке взуття було на вид як шкіряні гомілкові черевики на шнурівці. Але сучасна медицина зробила крок далеко вперед. Сьогодні за зовнішнім виглядом вже дуже складно відрізнити ортопедичне взуття від звичайного.

Дитяче взуття при плоскостопості

Принципи правильного підбору дитячого взуття не суперечать тим, що ми виклали вище. Зараз же слід розібратися зі специфікою дитячого взуття. Найперший та найголовніший принцип – ніякого взуття для перших кроків. Бажано щоб дитина вчилася ходити босоніж. Особливо недовірливі батьки вже в цьому віці намагаються позбавити дитину від плоскостопості, діагноз про який самі ж їй ставлять. Слід пам’ятати, що коли дитина починає ходити, її стопа ще знаходиться в стадії формування, та дійсно зовні нагадує плоскостопість. Батьки ж, поставивши такий діагноз, починають цю плоскостопість «лікувати» підбираючи дитині спеціальне ортопедичне взуття. А цим вони можуть порушити природний хід розвитку стопи дитини. Тому при підозрах на плоскостопість у дитини слід звернутися до лікаря, не поспішайте підбирати спеціальне взуття.

Обираючи взуття при плоскостопості, не забувайте звертати увагу на такий важливий фактор як «комфорт». Самопочуття ваших ніг завжди підкаже вам правильний вибір туфель або чобіт. А що стосується вибору ортопедичного взуття, то тут слід довіритися лікарям-ортопедам.

Методи профілактики та лікування плоскостопості у дітей та дорослих:

Отримати консультацію Ви можете в нашому центрі у лікаря ортопеда – травматолога Весніна Володимира Вікторовича.

steps3

comments powered by HyperComments