Плоскостопість: міф чи загроза? Частина 9. Ортопедичні устілки при плоскостопості

Плоскостопість: міф чи загроза? Частина 9. Ортопедичні устілки при плоскостопості

Ортопедичні устілки при плоскостопостіОртопедична устілка представляє собою модифіковану вкладну устілку для взуття. Вона призначена для корекції біомеханічних порушень будови стопи та для підтримки її зводів. Зараз широке поширення мають як устілки при поздовжній плоскостопості, так й устілки при поперечній плоскостопості.

Важливо відзначити, що ортопедичні устілки прописуються тільки при патології стопи. Профілактичних устілок немає. Вони для цього не призначені. У разі якщо у людини виявляють плоскостопість їй рекомендується підібрати правильне взуття та замінити устілки на ортопедичні.

Деякі аптеки та спеціалізовані магазини пропонують різні ортопедичні устілки від плоскостопості, однак краще виготовити їх індивідуально. Тоді вони будуть враховувати усі особливості стопи конкретної людини. Готові устілки припустимі лише для дітей 6-8 років, та пом’якшені для літніх та діабетиків. Діабетичні представляють з себе м’які подушечки. Функції таких устілок відрізняються від тих, що рекомендують при плоскостопості. Вони зроблені із синтетичної тканини, наповнені гелем. Цей гель приймає форму стопи, рівномірно розподіляючи навантаження, та захищає від потертостей, а м’які валики підтримують звід.

Діагностику стопи та складання рецептури устілки повинен здійснювати фахівець лікар-ортопед. Устілку виготовляють з різних матеріалів, від шкіри до сучасних полімерів. Ортопедичну устілку виготовляють по гіпсовим зліпкам стопи або з комп’ютерного зображення, різниця не велика. Вирішальне значення у виготовленні ортопедичної устілки при плоскостопості є складання грамотної рецептури та максимальна її реалізація в формі та структурі устілки. При отриманні устілок пацієнтом йому даються рекомендації по правильному догляду за ними.

У процесі використання устілок виникає необхідність коригувати їх конструкцію: змінювати зону перекату, висоту клинів та піднімати метатарзальну опору. Лікар-ортопед дає необхідні вказівки, а зміни робить технік протезист. У деяких устілках передбачено, щоб пацієнт самостійно міг проводити їх корекцію.

Ортопеди рекомендують устілки від плоскостопості різних виробників. Зараз можна знайти німецькі, англійські, польські та французькі устілки. Вибір дуже широкий. Все ж коли мова йде про лікуванні плоскостопості то перевагу слід віддати ортопедичним устілкам, що виготовляються на замовлення.

Методи профілактики та лікування плоскостопості у дітей та дорослих:

Отримати консультацію Ви можете в нашому центрі у лікаря ортопеда – травматолога Весніна Володимира Вікторовича.

comments powered by HyperComments