Плоскостопість: міф чи загроза? Частина 8. Масаж стоп при плоскостопості

Плоскостопість: міф чи загроза? Частина 8. Масаж стоп при плоскостопості

Масаж стоп при плоскостопостіГоловні завдання масажу при плоскостопості – це зниження наявного стомлення в певних м’язових групах, зняття больового синдрому та відновлення ресорних функцій стопи. Крім того масаж допомагає відновити нормальне лімфо- та кровопостачання стопи та гомілки, а також додає тонус м’язів.

Роблячи масаж стоп при плоскостопості, слід приділяти увагу не тільки м’язам та зв’язкам зводу стопи, але і не забувати про м’язи гомілки. У лікуванні плоскостопості масаж рекомендується поєднувати з лікувальною гімнастикою. Сенс у цих двох технік схожий. Вони сприятливо позначаються на стані м’язового апарату не тільки стоп, але й ніг в цілому.

Масаж при плоскостопості – це цілий лікувальний курс, комплекс регулярних процедур. Поодинокі заняття дієвого ефекту не створюють. Масаж стоп, як правило, триває по 5-10 хвилин. Стандартний курс включає в середньому не менше 12 процедур, що виконуються через день. Багато фахівців рекомендують перед тим, як приступити до безпосереднього масажу зводу стопи, приділити увагу попереку. Адже саме в поперековому відділі спинного мозку починається іннервація ніг. Тому попередній масаж попереку зробить масаж ніг більш ефективним.

Є кілька різних між собою комплексів масажних технік, наборів та послідовностей виконуваних вправ. Не можна сказати який з цих комплексів більш ефективний. Все залежить від індивідуальних морфологічних властивостей пацієнта та ступені плоскостопості.

Масаж при плоскостопості може проходити в такій послідовності. Спочатку масажується литковий м’яз, потім ахіллове сухожилля, після нього гомілку (зовнішня сторона), стопа (тильна сторона, а потім підошва), повертаємося до литкового м’яза та знову до підошви.

Друга техніка включає в себе наступну послідовність. Масаж починається з загальних підготовчих вправ, від кінчиків пальців до коліна. Потім масажується зовнішня, а після й внутрішня частини гомілки. Далі масажист переходить на підошву та закінчує послідовність масажем підвищення великого пальця.

При масажі стопи зазвичай рухаються у напрямку від пальців до п’яти, а при масажі гомілки – від гомілковостопного суглоба до колінного. При масажі використовується широкий спектр прийомів – розминка, погладжування, розтирання, вижимання, здавлювання, натискання, рублення та прасування.

Наведені вище техніки виконуються фахівцем-масажистом, який має медичну освіту в сфері ортопедії. Однак в разі, якщо немає можливості відвідати масажиста, можна практикувати самомасаж. Це знову ж погладжування, розминка, розтирання та биття гомілки. Стопу слід масажувати розтираючи та погладжуючи тильною стороною зігнутих пальців. Внутрішній поверхні гомілки слід приділити особливу увагу.

Масаж стоп за допомогою масажної кулькиМасаж ніг при плоскостопості можна виконувати за допомогою спеціальних масажних пристосувань: масажних кульок, роликів та масажних килимків. За ступенем ефективності вони не перевершать руки масажиста, але все ж мають позитивний терапевтичний вплив.

Масаж протипоказаний пацієнтам з судинними та шкірними захворюваннями. У цих випадках підбирається інше лікування, що не включає масаж.

Масаж при плоскостопості у дітей має таке ж призначення, що й у дорослих. Крім звичайних технік він включає масаж всієї поверхні ноги. До речі, саме масаж при плоскостопості у дітей має порівняно більше терапевтичне значення, ніж у випадку з дорослими, тому що він сприяє підвищенню м’язово-зв’язкового тонусу та допомагає формувати правильне положення зводу стопи.

При лікуванні плоскостопості крім масажу існує широкий спектр процедур. Від ортопедичних устілок до контрастних ванночок. Але головне про що варто пам’ятати – чим раніше ви почнете лікування плоскостопості – тим у вас буде більше шансів на одужання.

Методи профілактики та лікування плоскостопості у дітей та дорослих:

Отримати консультацію Ви можете в нашому центрі у лікаря ортопеда – травматолога Весніна Володимира Вікторовича.

comments powered by HyperComments