Інтерв’ю зі Світланою Весніною

Інтерв’ю зі Світланою Весніною

Весніна Світлана Володимирівна

1. АРТ-терапія

Багато по незнанню вважають АРТ-терапію звичайним малюванням, а насправді це серйозний метод роботи з клієнтом в психології та психотерапії. В яких випадках він застосовується?

Метод Арт-терапія в науковому розумінні – це турбота про емоційне самопочуття та психологічне здоров’я людини. Це метод спонтанної художньої діяльності.

Вона охоплює величезний спектр проблем: депресії, тривоги, це й стрес, втрата, страх, заїкання, залежність, дитячі переживання, сімейні відносини та ін..

Наприклад, клієнт, що страждає тривожним розладом, коли порушений сон, режим дня, з’являються проблеми взаємин, як раз і здатний знайти полегшення свого стану в АРТ-терапії.

Сам процес малювання, ліплення, живопису приносить фізичне заспокоєння та часто веде до більш глибокого усвідомлення психологічних причин стресових факторів, що проявилися.

Таким же чином, людина, що страждає депресією, після отриманого досвіду роботи з АРТ-терапією, часто відчуває підйом сил та радість, розуміння своїх почуттів.

Арт-терапія використовується в індивідуальній терапії, терапії сімей, пар та груповій терапії.

Арт-терапія – дозволяє пацієнту «подивитися» на проблему з певної психологічної дистанції. Це його можливість обговорити свій продукт творчості в аналітичному ключі та запропонувати різні способи їх зміни. Ці зміни якраз переводять клієнта в нову форму спілкування, що б він міг відчути, якою може бути зміна, та в чому полягає різниця до зміни та після!

2. Логопедія для дорослих

Наскільки складно виправляти дефекти мови у людини з сформованою свідомістю?

Наскільки у людині розвинена Лінь. Жарт. Хоча насправді це так і є. Працювати над мовою. Працювати над собою. За статистикою проблеми з вимовою дуже великі. Але причина в цьому банальна: людина, в більшості випадків, не вміє керувати своїм артикуляційним апаратом. Як правило, це супроводжується слабкістю та невеликою раскоординованістю органів артикуляції: мови, губ, нижньої щелепи. «Кожен повинен володіти чудовою дикцією, – говорив К. С. Станіславський – щоб тебе не тільки чули, але й добре розуміли».

Але при цьому повинна бути ще й мотивація. Якщо у людини є запит, потреба досягти в цьому успіху, вона буде старанно займатися. Якщо ні.  ….?

Щоб мова була максимально природною та правильною:

  • Людина повинна якомога більше читати вголос. Логопед для дорослих допоможе Вам обрати правильну методику читання, покаже, як стежити за роботою губ, нижньої щелепи та язика, чітко вимовляти голосні та приголосні звуки.
  • Дуже важливо оптимально використовувати можливості мовного дихання, робити паузи там, де це доречно, та набирати дихання, коли це необхідно.
  • Бути комунікативним – навчитися вміло передавати свої думки, почуття, емоції так, щоб вони правильно були сприйняті іншою людиною (співрозмовником) або групою людей. Психолог Харків С. В. Весніна.

Чи можна самостійно виправити вимову?

Найкраще, звичайно, займатися під керівництвом досвідченого логопеда. Фахівець допоможе впоратися з проблемою найбільш швидко та якісно. До логопеда також варто звернутися, якщо у вас:

  • порушені не один-два, а три або більше звуків;
  • можливі порушення будови мовного апарату (прикус);
  • хоча б незначне зниження слуху;
  • неврологічні проблеми;
  • проблеми з мовою з’явилися після травми або сильного стресу.

Якщо ж вищеописане «не про вас», ви можете спробувати займатися самостійно. Однак, пам’ятайте, що в разі відсутності будь-яких результатів після двох-трьох тижнів регулярних самостійних занять, варто все-таки звернутися за допомогою до логопеда. Можливо, вам знадобиться кілька порад, після яких ви продовжите самостійну роботу. А може виявитися, що в вашому випадку необхідна більш глибока допомога, ніж здається на перший погляд, та надати її може тільки кваліфікований фахівець.

Підготувала Малишкіна Юлія

comments powered by HyperComments