Арт-терапія: визначення, цілі та завдання

АРT-терапія: сучасне зцілення за допомогою малюнка.

Ті, хто відвідує такі заняття з АРТ терапії, відзначають емоційний підйом та якусь відчуженість від дрібних щоденних стресових ситуацій. У процесі створення краси своїми руками відбувається перенаправлення уявного процесу з області раціональної в область творчості та самовираження. При цьому у людини відбувається переосмислення цінностей та підвищення самооцінки.

Арт-терапія: визначення, цілі та завдання Арт-терапія: визначення, цілі та завдання

Арт-терапія – дослівно означає: зцілення за допомогою малюнка (живопису). Мистецтво саме по собі вже є цілющим, тому що задовольняє потребу людини в самовираженні та саморегуляції. Вважається, що в процесі взаємодії з фарбами, папером, пластиліном та своїми образами, клієнт проявляє себе в результатах своєї творчої діяльності, проходить через самопізнання та самовираження. Негативні почуття можуть бути викинуті в прийнятній формі, пережиті та змінені – в результаті людина відчуває полегшення від важкої життєвої ситуації.

Зараз даний напрямок охоплює й іншу творчу діяльність, наприклад, музику, танець, перегляд та обговорення кінофільмів, бібліотерапію, … Арт-терапевтичний напрямок, на відміну від інших напрямків, взагалі не має протипоказань та сумісний з будь-якими іншими напрямками психотерапії.

Арт-терапія з’явилася на стику трьох наук: психіатрії, психології та мистецтвознавства. Як таких засновників у арт-терапії немає, є тільки розробники: психіатри та психологи. У 40-х роках Адріан Холл ввів термін «аrt-терапія».

Арт-терапія – це не тільки використання малюнка або ліплення з пластиліну, а й терапія музикою, піском, книгами, глиною, орігамі, … Практикуючі арт-терапевти вважають за краще все-таки малюнок та пластилін. Також в роботі арт-терапевта широко застосовуються результати творчої діяльності інших людей: художні або літературні твори, які ви можете обговорювати з арт-терапевтом в контексті вашої спільної роботи.

Основні особливості арт-терапії:

 • багато конструктивної роботи з почуттями та емоціями;
 • підвищується самооцінка;
 • ефективно впливає на пригнічені емоції;
 • творчість сприяє розвитку особистості;
 • діяльність своїми руками сприяє гармонізації внутрішнього світу;
 • застосовується і до дорослих, і до дітей;
 • немає обмежень за віком.
Арт-терапія: визначення, цілі та завданняУВАГА!
ПРАКТИКА АРТ-терапії.       12  ДНІВ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ!
Постійно проводятьяся заняття для Жінок!

Базовий курс 10-12 занять, по 2,5 години, пятниця в 18:00.
Щоб забронювати за собою місце в групі, необхідно записатися! 

Як проходить консультація арт-терапевта?

Як правило, це індивідуальна консультація, яка триває від 60 хвилин до 1,5 годин. Спочатку ви розмовляєте з психологом про те, що вас до нього привело.

Як і в будь-який терапевтичній роботі, дуже важливий запит: тобто спочатку важливо прояснити, що ви хочете отримати в результаті терапії. Вся інформація, якою ви ділитеся з терапевтом на сесії, має конфіденційний характер, та не розголошується навіть близьким родичам (батькам, чоловікам та ін). У процесі бесіди терапевт ставить уточнюючі питання, чим допомагає клієнту сформулювати запит. Це дуже важливо, тому що ніхто крім вас не може знати, що вам потрібно та в якому напрямку вам рухатися. Висококваліфікований терапевт ніколи не стане давати порад, а буде направляти клієнта до дослідження того, що з ним відбувається, та буде заохочувати клієнта знаходити вихід самостійно.

В процесі обговорення та для прояснення напрямку руху в терапії використовуються спеціальні техніки: ліплення, малюнок та ін. Причому якість малюнка не має ніякого значення, тому даний напрямок підходить навіть тим, хто взагалі не вміє малювати. Більш того, терапевт може навіть почати працювати з чистим аркушем паперу – якщо клієнт нічого не намалював – це вже буде початком процесу роботи.

Завдання арт-терапевта – через метафору донести до усвідомлення клієнта витіснений матеріал, в результаті чого клієнт отримує для себе розуміння ситуації та напрямок руху, як в терапії, так і в житті. Терапевтична робота – це процес, який допомагає клієнтові усвідомити себе та свої ресурси.

Через метафору клієнт приходить до усвідомлення своєї ситуації та шляхів її вирішення.

Є кілька головних заповідей арт-терапії:

 • Немає завдання “намалювати красиво, як художник”. Головне – намалювати або виліпити з пластиліну так, як вийде. В арт-терапії є вправи, засновані на малюванні, здавалося б, безглуздих каракулей.
 • Арт-терапевт не пояснюватиме вам “що ж це таке ви намалювали”, його завдання – направити вас на виплеск потаємних емоцій та ваших особистих прихованих смислів, в результаті чого ви зможете отримати полегшення та усвідомлення того, як бути далі.
 • Ви можете не розуміти, як це працює – це нормально та не є обов’язковим.

Що конкретно, наприклад, арт-терапевт може запропонувати вам зробити:

 • Намалюйте ваш гнів;
 • Закривши очі, створіть з глини амулет;
 • Висловіть ваші почуття на м’ятому папері;
 • ТЧС: спонтанний малюнок за 5 хв., і так далі.

Як довго триває арт-терапія?

Арт-терапія може тривати від однієї зустрічі до декількох років: все залежить від глибини проблеми та пов’язаної з цим необхідності повернути людині позитивні емоції від буття. Потрібно розуміти, що психотерапія взагалі – це тривалий процес, який може тривати від півроку до декількох років. Все індивідуально та залежить від конкретної ситуації та самої людини. Зазвичай терапія являє собою щотижневі зустрічі. У гострих ситуаціях можливі зустрічі два рази на тиждень. Є варіанти зустрічей один раз на 2 тижні, але в цьому випадку потрібно розуміти, що головне в терапії – це регулярність. При зустрічах рідше 1 разу на тиждень ефективність терапії знижується. Є варіант короткострокової терапії – це близько 20 сесій. При даному виді терапії, безумовно, будуть явні результати, але глибинні речі можна пропрацювати тільки тривало.

Що взяти з собою на консультацію психолога арт-терапевта?

Ніяких особливих вимог немає. Зазвичай арт-терапевт надає всі необхідні матеріали для роботи, але якщо клієнту приємніше мати свої фарби або олівці, особливо при довгостроковій терапії, це можливо.

Яких результатів можна очікувати від консультації психоаналітика?

Арт-терапія найбільш благотворно впливає на внутрішній психологічний емоційний світ людини.

Основні можливі результати арт-терапевтичної роботи:

 • усвідомлення та глибока проробка емоцій;
 • вихід в прийнятній формі неприємних та тривожних емоцій;
 • полегшення болю з минулого;
 • відкриття у своїй особистості нових ресурсів та можливостей.

Поставити свої запитання та отримати консультацію, Ви можете звернувшись
за моб. тел .: 067-30-87-080, 093-74-35-699, 099-30-87-080
Skype: vesnina_s_v
e-mail: vesninagroup@gmail.com

Запис на консультацію обов’язковий!!!

Додаткова інформація

price

comments powered by HyperComments