Дефекти мови

Світлана Володимирівна Весніна - практикуючий психолог, логопед-тренер, експерт з комунікації

ІНТЕРВ’Ю

Світлана Володимирівна Весніна – практикуючий психолог, логопед-тренер, експерт з комунікації. Світлані Володимирівні 49 років, а вона повна сил та енергії. На обличчі природна посмішка, яка виходить зсередини мудрість, розважливість і спокій.

Світлана Володимирівна, поділиться секретом, як ви прийшли до своєї справи, зрозуміли своє призначення?

– У мене цілі такої ніколи не було. Я в педагогіці з 1980 року. Але у кожного свій шлях пошуку, коли робиш те, для чого народився, це не здається важкою роботою. Все, що мені потрібно, завжди всередині мене, тому я не тікаю й не змагаюся. І люди тягнуться самі, популярність приходить по сарафанному радіо.
Я як і всі пройшла через страх, відкриття, обмеження, завжди діючи, подалі від оцінки.

Логопедів зараз досить багато. З’явилося й багато тренерів ораторської майстерності. У вас є родзинка?

– Я навчаю людей говорити правильно, чітко, впевнено. Ділюся своїм досвідом, своїми знаннями, як фахівець, як професіонал.
Навчаючи, я даю можливість людині жити в навколишньому світі повноцінно. Людині варто лише захотіти та внутрішньо усвідомити важливість виправлення дефектів мовлення. Завжди творчо підходжу до вирішення цього питання, як психолог, як логопед, як педагог.

Як позбутися від дефектів мовлення?

–  Ще риторикою та діалектикою доведено, що правильна мова – це ціле мистецтво, І РОЗВИВАТИ ЇЇ ПОТРІБНО З САМОГО ДИТИНСТВА!
Мовна арифметика досить проста – для появи мови у дитини відведено близько року (адже мова купується). У півтора року вона зобов’язана вимовляти вже фрази, а до трьох років вона повинна ділитися своїми, нехай незрозумілими, але емоційними розповідями. І дефектам мовлення тут місця немає.

Яка ж мета усунення дефектів мовлення?

–  Ми, фахівці, розуміємо це більш глобально – це допомогти дитині, підлітку, дорослій людині соціалізуватися в суспільстві, інтегруватися в суспільство, адже мова несе основну функцію – комунікацію (обмін інформацією). Це СПІЛКУВАННЯ!
До трьох років дитина повинна оволодіти мовою як такою, тобто у неї повинен бути відповідний словниковий запас, сформована правильна, чітка звуковимова, сформований граматичний лад (правильність висловлювання) відповідно до віку.
Мова – це наш контакт із зовнішнім світом. Кожна людина хоче, щоб її не тільки чули, але й добре розуміли.

Якщо є проблеми у вимові, що тоді?

–  Якщо є проблеми у вимові, тоді постійні логопедичні вправи – головні лікарі. Позбутися від дефектів мови не просто, але важливо: пару занять або кілька місяців дадуть хороший результат (підхід тут виключно індивідуальний). Головне проконсультуватися у фахівця.
Коли дитина, підліток або доросла людина хоче усунути дефекти мови – вона швидко засвоює навички та вводить їх в повсякденну мову, а якщо це робиться для мами, тата чи оточуючих, тоді з фахівцем доведеться попрацювати більш тривалий час.

Що означають логопедичні вправи?

–  Два – три рази на день виконувати гімнастику артикуляції, логопедичний масаж, дихальну гімнастику, працювати над голосом. Для дітей – розвивати моторику рук!
Давайте виконаємо просту вправу «Пальці товаришують»: з’єднуємо відповідно пальці обох рук у вигляді кулі та при натисканні по черзі співаємо звуки: А – О – У – Е – І. МОЛОДЦІ! Скільки звуків ми з вами заспівали? П’ять. Перші звуки нашої мови, згадайте лепет дитини: У – А, О – Е, О – І, А – У.
Працювати не покладаючи рук потрібно не тільки над приголосними, а й над голосними звуками. Вимовляти, повторювати, з’єднувати в поєднання та співати, співати та співати! Співайте і вранці, і вдень, і ввечері. Особливо мамам в дитячому віці своїх малюків.

Зацікавити непосид – завдання не з легких! Як вам це вдається?

–  Головний секрет – це грати з дітьми та ставати самому трохи дитиною!
Дитина, граючи, може багато чого, головне – зацікавити, захопити, особливо, якщо дитина гіперактивна. Тільки майстерність, професіоналізм допоможуть фахівцеві … усунути дефект мови. Завдання батьків – допомагати. Якщо немає довіри – заняття не дадуть швидкого та відмінного результату! Тільки ВИ, дорослі, можете надихнути великого – маленького чоловічка!

Світлана Володимирівна, дякую вам за цікавий діалог.

– Дякую і вам. Пам’ятайте, людина сама собі помічник. Привіт з минулого треба викорінювати. Змінюється вимова – змінюється і ваше життя.

Про дефекти мови та мовної гімнастики вам розповіла практикуючий психолог, логопед, тренер, експерт з комунікації С.В. Весніна                                                               

   Юлія МЕХЕЄВА    ЖУРНАЛ  “ІньЯн”

№11 жовтень 2014 стр. 18

 Дефекти мови (колаж)

Виникли питання? – Телефонуйте!
096 272 38 24
099 317 58 99
093 743 58 08

Де ми приймаємо?

м. Харків, пр-т Московський, 257, метро Палац Спорту (Маршала Жукова), “НДІ Кондиціонер”, офіс 1107. БЕЗКОШТОВНА парковка. Попередній запис обов’язковий!

price

Відгук на логопедаВідгук на логопеда

comments powered by HyperComments