Зрада

Зрада

Зрада

 1. Що робити, якщо зрадив партнер?
 2. Де шукати причину зради?
 3. Піти або залишитися?
 4. Як подолати страх, гнів, образу та прийняти правильне рішення?
 5. Як не допустити зраду?
 6. Що робити з ревнощами та підозрами?
 7. Як довіряти один одному?

У кожному разі історія відносин індивідуальна, в цьому допомагає розібратися консультація психолога. Але є загальне, що об’єднує різні ситуації зради.

Зрада токсична, залишає глибокий слід в стосунках, часто розділяє життя на «до» та «після». Як пережити зраду?

Зрада нагадує про себе, навіть якщо питання «піти або залишитися» вирішено на користь продовження відносин. Якщо пробачили – значить, пробачайте до кінця.

Як пережити зраду? Як вчинити? Вирішувати вам. Подумайте, за що ви могли б поважати себе в цій ситуації? Уявіть собі, що пройшло десять років та ви звідти дивитеся на себе теперішнього, на всі події. Як би ви оцінили те, що відбувається? Що хотіли б сказати собі самому? Яку пораду б дали?

Зрада часто породжує злість та гнів через відчуття власного безсилля. Здається, що нічого від тебе не залежить, все вирішили без тебе, ти не можеш переписати ні минуле ні теперішнє. Це не так. Ви не поміняєте ситуацію, але вам вирішувати, як будуть розвиватися події. Як ви можете вплинути на ситуацію? Який може бути найгірший результат? Який найкращий?

Чому це сталось? Це важливе та важке запитання. Його як правило, уникають в ситуації зради чоловіка або дружини. Хоча воно за великим рахунком найважливіше. Чому це сталось? Чому зраджує чоловік? Чому зраджує дружина? Як моя поведінка могла спровокувати зраду? Що хотів повідомити мені фактом зради мій партнер? Що потрібно поміняти в наших відносинах?

Які можуть бути приховані причини зради?

 • Порушення контакту, збільшення дистанції між партнерами, відчуження. Самотність в сім’ї.
 • Порушення сексуального життя подружжя.
 • Відсутність уваги з боку чоловіка / дружини.
 • Депресія одного з партнерів.
 • Одноманітність сімейного життя, обмеженість зовнішніх контактів, убогість емоційного життя, відсутність нових вражень.

Я називаю причини, які відносяться до поточних та вирішуваних проблем сімейного життя. Основне в усіх цих темах – втрата довіри, контакту, тепла, уваги між подружжям. Тому, зрада завжди привід задати чесне питання собі – чому це сталося? Як повернути те, що було? Як наповнити відносини новим сенсом та змістом? Що залежить від мене?

Складіть список – негативних та позитивних наслідків зради. Я не помилилася – нехай будуть й позитивні, наприклад:

 • Зрада допомагає зрозуміти цінність партнера.
 • Зрада стає каталізатором прихованого конфлікту та подружжя вперше за тривалий час спромоглося поговорити відверто.
 • Зрада іноді говорить про приховані власні бажання, які заперечувалися – зміна оточення, способу життя, набуття нового сценарію сексуальних подружніх відносин.

Ваші відповіді можуть бути іншими та розкрити проблеми, які ви оцінюєте як неприйнятні для продовження стосунків чоловіка та жінки.

 • Маніпуляція партнером.
 • Постійний обман.
 • Агресія в сім’ї.
 • Відсутність любові та бажання продовжувати стосунки.
 • Втрата себе у відносинах, особистісна деформація та внутрішній конфлікт.

Тому, потрібно вирішити питання – для чого трапилася вся ця ситуація? Щоб продовжити відносини з новою якістю та наповненням? Або зрада говорить про закінчення відносин, можливе розлучення?

Хочете більше дізнатися про сімейні стосунки? Тоді переходьте по цьому посиланню

comments powered by HyperComments