Як захистити себе від стресу

Як захистити себе від стресу

Як захистити себе від стресуОстаннім часом стрес став невід’ємною частиною сучасного життя. Наш ритм такий, що ми не можемо ставитися до подій спокійно. Стрес нас переслідує навіть через малозначність приводу. І це відбувається настільки часто, що часом ми не помічаємо, що наш стан далекий від норми.

Стрес — це реакція організму на дію будь-якого фактора зовнішнього середовища.

І наш стан залежить від нас самих, від нашої реакції на його вплив. Саме це пояснює, чому люди по-різному реагують на одні й ті ж речі: хтось від одного недоброзичливого погляду перехожого здатний впасти в депресію, а інший зберігає залізний спокій, коли все навколо руйнується.

Постійне зіткнення з ситуаціями, які викликають стрес змушують нас замислитися, як захистити себе від сильних потрясінь, від втручання зовнішнього середовища, від розчарувань та помилок.

Позитивна психологія концентрує увагу людини на розвиток позитивних якостей та властивостей, які необхідні для подолання негативних психічних станів (стреси, депресія та інші), а також їх запобігання. Позитивна психологія вчить сприймати світ – так, щоб негативу в нашому житті було набагато менше.

Засобів є багато, основні з них та дуже дієві це:

 • правильний розподіл часу та правильно поставлені цілі;

«Той, хто знає навіщо він живе, може впоратися з будь-якими труднощами»
                                                                                               Фрідріх Ніцше

 • вироблення позитивного настрою – віра, що все вийде: “Я зможу”, “Я гідний”, “Я зроблю” та ін.;
 • прийняття відповідальності на себе – вся реальність є відображенням нашої свідомості та способу мислення (ми самі створюємо наше життя, ми самі приймаємо рішення та витягаємо з нього уроки);
 • позитивне мислення – вміння бачити позитивне в своєму житті (чому я можу радіти, навчитися, а не шукати винного);

Мислення визначає долю людини, та якщо Ваші думки позитивні – щастя та відмінне здоров’я Вам під силу!

 • розвиток добрих властивостей характеру, які приносять людині позитивні емоції, почуття, задоволеність;
 • афірмації — позитивні твердження, що допомагають змінити образ думок: правильно сформулювати свої бажання, стимулюючи позитивні зміни в житті ( “Я хороша людина та гідна в житті кращого”, або “Я виконую свою роботу із задоволенням, та моє вміння вдосконалюється з кожним днем”);
 • якщо ви не знаєте, як вирішити проблему, звертайтеся за рекомендаціями до фахівців. Вони вас обов’язково вислухають та, обов’язково, запропонують рішення вашої проблеми.

Засновником позитивної психології вважається невролог, психіатр та психотерапевт іранського походження Носсрат Пезешкіан (1933-2010). Народився він в Ірані, а основну частину життя провів в ФРН.  Він першим помітив, що в психології та психіатрії аналогічно сучасній медицині акцент робиться на лікуванні «хвороби», а не на підтримці здоров’я людини. Він вирішив виправити цю ситуацію. Так з’явився новий напрямок психології – позитивна психологія.

Принцип позитивної психології – це принцип розвитку особистості. Життя не стоїть на місці, воно не складається з шаблонів. Людина хоче бути щасливою та вона шукає задоволення від того, що має на даний момент.

«Які твої думки, таке й життя твоє»
Старець Тадей Вітовницький

Думки, настрої, бажання керують нашим життям. Подивіться на наших дітей. Вони живуть в світі радості, бажання, любові. А посійте їм смуту, агресію. Що з ними відбувається?

Позитивна психологія, допомагає зрозуміти, як стимулювати позитивне мислення та позитивні почуття. Як за допомогою своїх можливостей вміло використовувати емоції в позитивному ключі та жити більш повноцінно, приймаючи погане та добре.

Все, що стає предметом вивчення позитивної психології, пов’язане з нашим способом життя. А це повністю пов’язано з тим, який спосіб життя ми обираємо для себе.

Жити чужими цінностями не так приємно, як своїми власними.
Шарлота Стайл

«Одного разу орел питав у ворона: скажи, ворон птах, чому живеш ти на білому світі триста років, а я всього на всього лише тридцять три роки? – Тому, батюшка, відповідав йому ворон, що ти п’єш живу кров, а я харчуюся мертвечиною. Орел подумав: давай спробуємо і ми харчуватися тим же. Добре. Полетіли орел та ворон. Ось побачили мертвого коня; спустилися та сіли. Ворон став клювати, та хвалити. Орел клюнув раз, клюнув другий, махнув крилом та сказав ворону: Ні, брате ворон; ніж триста років харчуватися падаллю, краще раз напитися живої крові, а там що бог дасть!»
А. С. Пушкін «Капітанська дочка»

А нерідко потік негативних емоцій, ми провокуємо самі. Часто згадуємо про минуле, перебираючи в пам’яті всі подробиці наших образ. Але якщо виходити з стресу правильно, то ми безсумнівно, отримаємо правильний результат.

Фактори, що впливають на нас щодня та як з ними розібратися:

 1. Робота, побут.
 2. Що думають про нас оточуючі.
 3. Чвари та розбірки.
 4. Образа …

Вийти зі стресу та відновити душевну гармонію Вам допоможуть
курси та тренінги, індивідуальні консультації з С. В. Весніною
Записатися на консультацію або задати питання можна за тел. 0962723824,
e-mail: vesninacomua@gmail.com

Як захистити себе від стресуПозитивний підхід в позитивній психології включає суміжні напрямки в психології та в тому числі та метод АРТ-терапії в центрі здоров’я, краси, успіху «The Vesnina group»

Кому то вистачає прогулянки по осінньому лісі. Кому-то, навпаки, потрібна галаслива компанія. Багато хто використовує йогу, а ми для багатьох своїх клієнтів пропонуємо відмінні ліки від стресу – це малювання, або його ще можна назвати «емоційне малювання, ліплення, танець, складання казок, написання віршів, …»

Арт-терапія являє собою методику корекції свого стану, вираження свого внутрішнього світу за допомогою художньої творчості.

Арт-терапія сьогодні вважається одним з найбільш м’яких, але ефективних методів, використовуваних в роботі психологами та психотерапевтами.

Під час арт-терапії ми отримуємо підказку від власної підсвідомості. Плюс творчість допомагає розслабитися та зняти напругу – “виплеснути” свої емоції на папір, за допомогою пластиліну, глини та ін. Те що не можуть люди пояснити словами.

Арт-терапія не має протипоказань та обмежень. До її допомоги можуть вдатися всі бажаючі, починаючи з 2-х річного віку та до глибокої старості. Знаєте, хто активно малював серед «НЕ-митців»? Уїнстон Черчілль. Він таким чином рятував себе від наростаючого занепокоєння. А зовсім недавно спадкоємець британського престолу принц Уельський Чарльз представив на своєму офіційному сайті власноруч написані картини.

З АРТ-терапіЯ:

 • розвивається креативність мислення;
 • розкриваються внутрішні можливості людин;
 • підвищується самооцінка;
 • відбувається розслаблення та людина позбавляється від негативних емоцій та думок;
 • з’являється можливість зміцнити свою пам’ять, розвинути увагу, потренувати вміння нестандартно мислити та приймати рішення;
 • а якщо ви творите в компанії однодумців, то також отримуєте нові можливості для розвитку навичок спілкування з різними людьми.

Підступність емоційного стресу полягає в тому, що він не завершується. Для його завершення потрібно вибрати таку стратегію, яка знизить рівень тривоги та напруги, – це допоможе організму впоратися з тривожною ситуацією. Але це виходить не завжди, та тоді виникають серйозні проблеми. Тривале засмічення організму гормонами стресу призводить до розвитку психосоматичних захворювань. Робимо висновки!

С. В. Весніна - психолог, логопед, педагог

Будьте здорові, красиві, успішні!
С. В. Весніна – психолог, логопед, педагог.

comments powered by HyperComments