Принципи остеопатії

Принципи остеопатії

Принципи остеопатіїОрганізм – єдина система

Остеопатія розглядає людину в контексті єдності м’язово-скелетної (хребет, кінцівки, м’язи, суглоби, зв’язки, фасції), нейровегетативної (центральна, периферична нервові системи, внутрішні залози та гормони) та нейропсихічної (рефлекси, реакції організму на зовнішні соціальні, психічні подразники, емоційні стреси) систем, яке постійно пристосовується до мінливих умов зовнішнього середовища. Будь-яке порушення в одній зі складових цілісності неодмінно спричинить зміни в інших складових. Так, біль в попереку, що постійно турбує, призведе до порушень в психо-емоційній сфері – апатії, втоми, дратівливості, порушень роботи органів малого таза та кишківника, зміни всього рухового стереотипу людини, послаблення імунних реакцій. У свою чергу, надмірне нервове напруження може стати причиною порушення рухливості, болі в шийному та грудному відділах хребта та, як наслідок, головного болю, коливань настрою, депресії. Виходячи з цього, остеопати розглядають хворобу не як ураження одного органу або системи, а як ураження всього організму. Симптоми хвороби – це лише частковий вияв втрати функціональності на рівні будь-якої структури.

СТРУКТУРА управляє функцією, а ФУНКЦІЯ управляє структурою

Якщо взаєморозташування тканин тіла не порушено, немає зміщення хребців або органів – функціонування тіла буде повноцінним та гармонійним. Якщо ж є зміни структури – будуть обмежені рухи, порушиться крово- та лімфообігу, відбудеться втрата працездатності – розвинеться хвороба. Правильне остеопатичне лікування, відновлюючи структуру органів та тканин, відновлює їх функціонування.

У разі, коли витрати на виконання будь-яких функцій, наприклад у спортсменів або при професійних навантаженнях зростають – структура буде адаптуватися до них (збільшуватися м’язова маса, розростатися та змінюватися кістки) в рамках індивідуальних можливостей кожної людини. Робота остеопата в цій ситуації полягає в допомозі тілу прийти до якнайшвидшої та максимально ефективної адаптації.

Життя – це рух

Обов’язковою умовою нормального функціонування клітин, тканин, органів та всього організму є вільний рух крові, лімфи, та інших рідин в людському тілі. Якщо немає рухливості якихось структур організму (суглобів, органів, м’язів) – там немає нормальної циркуляції рідини. До тканин не надходять кисень та поживні речовини, не виводяться шлаки. Менше рухливості – менше здоров’я. Обмеження рухливості – одна з основних форм остеопатичного порушення. Таким чином, мета остеопатичного лікування – повернути рухливість тканин та органів.

Напрямки остеопатії

Напрямки остеопатіїЯк уже зазначалося, остеопатія багатогранна та всеосяжна, вона охоплює та впливає на будь-які ділянки організму – кістки, м’язи, внутрішні органи, нервові закінчення, головний мозок та т.д. Для виділення областей впливу остеопатичних технік прийнято вважати, що вона ділиться на ТРИ основні напрямки:

  • Структуральна остеопатія вирішує проблеми опорно-рухового апарату, з її допомогою лікуються болі в хребті, суглобах та м’язах.
  • Вісцеральна остеопатія займається лікуванням внутрішніх органів, покращує роботу кишківника, печінки, нормалізує обмін речовин, допомагає при урологічних та гінекологічних захворюваннях.
  • Краніальна остеопатія регулює роботу головного мозку та кісткових структур черепа. Вона вкрай ефективна при головних болях та мігрені.
comments powered by HyperComments