Цитати з книги “Остеопатія. Дослідження та практика”

Цитати з книги “Остеопатія. Дослідження та практика”

Цитати з книги Остеопатія. Дослідження та практика«Остеопатія базується на досконалості роботи Природи. Коли всі частини тіла людини в порядку – ми здорові. Якщо це не так, результатом буде хвороба. Коли частини відрегульовані, хвороба поступається місцем здоров’ю. Робота остеопата полягає в тому, щоб відрегулювати тіло до нормального стану, усунувши порушення, тоді замість порушення з’явиться нормальний стан, результатом якого буде здоров’я.»

«Божественна Природа – це джерело майстерності та мудрості, а механічна робота виконана у всіх тілесних проявах – це результати абсолютного знання. Людина не може нічого додати до цієї досконалої роботі, як і вдосконалити функціонування нормального тіла.»

«Людська сила зцілення настільки хороша, настільки глибокі її знання про правильне та нормальне положення, та наскільки велика її майстерність з регулювання кісток, м’язів та зв’язок, як вона може дати свободу нервам, крові, секреції, та виділенням, але не більше. Ми довіряємо мудрості Бога та його вмінню виконувати завершену роботу в будинку життя, в якому живе людина. І це єдине справедливо, що Бог прийме нашу віру, та ми готові правити частини та вірити в результат.»

«Моя мета – говорити тільки те, що я знаю, що це правда, без використання слів типу «можливо», «може бути», «проте» або будь-яких інших ухильних фраз, які зазвичай супроводжують недоведені історії. У таких випадках я даю Вам тільки те, що я вважаю за факти, про які я можу сказати «так», «ні», «я зробив», «Ви можете» та так далі.»

«Специфічна панацея – хірургія, яка була наростаючим прокляттям протягом багатьох років, є механізмом невиправданого використання ножа, привід для якого – спроба знайти ліки для тієї чи іншої хвороби, калічачи тіло, відсікаючи те, що необхідно та повинно бути збережено як частину людського тіла для її комфорту та довголіття.»

«З приводу додаткових засобів я хочу сказати, що коли остеопат досліджує тіло людини в пошуках причини захворювання, він знає, що має справу зі складною досконалістю. Він повинен майстерно знати анатомію та фізіологію та мати досить гарні знання з хімії, тоді він зможе міркувати, від слідства переходячи до причини, що дозволить виявити неправильний стан або захворювання. Він лікує шляхом корекції всіх причин, що перешкоджають нормальному притоку крові та інших рідин. Основою для міркувань остеопата служить анатомія. Він порівнює роботу несправного тіла з роботою нормального тіла. Допоміжні засоби остеопату не потрібні. Остеопат, який залежить від використання вологих обгортань, холодних або гарячих, забуває, що за нормальну температуру та відновлення відповідають артерії, вени та нерви. Якщо він остеопат, який відповідає сучасним вимогам, то його рука – це його термометр, його рука – це його шприц.»

«Необхідно знати, на чому стоїть остеопатія та заради чого вона існує. Платформа є у політичної партії, та дозволяє дізнатися її відношення до людських потреб, що вона відстоює та які принципи захищає. Остеопат повинен зробити свою позицію настільки ж зрозумілою для суспільства. Йому слід дати можливість публіці дізнатися, з його платформи, захисником чого він виступає, борючись з хворобою. Наша позиція може бути стисло викладена в наступних пунктах:
Перше: Ми надаємо велике значення санітарії та гігієні.
Друге: Ми опозиційно налаштовані по відношенню до використання ліків в якості лікарських засобів.
Третє: Ми противники вакцинації.
Четверте: Ми проти використання сироваток при лікуванні захворювань. У Природи є свої власні сироватки, якщо ми знаємо як їх застосувати.
П’яте: Ми розуміємо, що багато випадків вимагають хірургічного лікування, та тому підтримуємо його як крайній засіб. Ми вважаємо, що багато хірургічних операцій не є необхідними, та що багатьох можна уникнути, застосовуючи остеопатичне лікування.
Шосте: Остеопати не залежать від електрики, Х-випромінювання, водотерапіі та інших допоміжних засобів, ми покладаємося при лікуванні захворювання на остеопатичні заходи.
Сьоме: Ми приязно ставимося до інших немедикаментозних, натуральних методів лікування, але не включаємо ніякий інший метод в нашу систему. Ми всі опозиційно налаштовані щодо ліків; по суті, всі натуральні, нешкідливі методи мають ту ж природу. Основні принципи остеопатії відрізняються від принципів будь-якої іншої системи, та причина захворювання розглядається з унікальної точки зору, тобто: хвороба-це результат анатомічного порушення, наслідком якого стає фізіологічне протиріччя. Для лікування хвороби порушені частини повинні бути приведені в нормальний стан; тому для інших методів, заснованих на відмінних принципах, немає місця в остеопатичній системі.
Восьме: Остеопатія є незалежною системою, та може застосовуватися на всіх стадій захворювання, включаючи та власне хірургічні випадки, тоді хірургія виступає в ролі підрозділу остеопатії.
Дев’яте: Ми розуміємо, що наш терапевтичний будинок досить великий, та що коли в нього увійдуть інші методи, остеопатії доведеться потіснитися.»

«Оператор, який шукає справжню причину таких численних смертельних наслідків для системи, повинен пам’ятати про те, що будь-який орган, травмований атмосферною зміною, пораненням, забоєм або психологічним потрясінням, дуже часто стає причиною, що веде до летального результату змін. Локальні удари впливають на всю систему, на іннервацію та кровопостачання кожної частини тіла. Вони роблять секреторну та екскреторну системи непридатними та приводять їх у безлад, а застояні рідини перетворюються на смертельну отруту.»

«Для механіка байдуже досліджуєте ви кров. Він полює за причиною тертя та коли знаходить, він її усуває. Якщо є зміщення кісток, блокування м’язів або нервів, він усуне цю причину та результатом буде гармонія, яка буде відчуватися у всій системі. Механік, знайомий зі структурою та роботою всієї системи, може назвати вам причину туберкульозу, хвороб нирок та так далі. Відповідь механіка це «так» або «ні» без всяких «але» або «може бути так» та він підтверджує свої знання шляхом доказів.»

«Я гадаю, що найважливіша порада, яку я можу дати студентам остеопатам та операторам, що опираються старим теоріям та використовують свою власну голову в якості провідної зірки міркувань, так це сприймати тіло людини як організоване братство трудівників. Справа остеопата – підтримувати мир та гармонію у всьому братерстві. Той остеопат стоїть, який розуміє величезне значення цієї істини та практикує згідно з нею.»

«Чим ближче я знайомлюся з частинами та принципами цього механізму – людини – тим голосніше він говорить, що від початку та до кінця він є роботою якогось архітектора, що заслуговує на довіру; та всі таємниці які стосуються здоров’я зникають пропорційно обізнаності людини про цей сакральний витвір, про його окремо взяті частини та принципи, об’єднаних або взаємодіючих. Це творіння робить честь для Творця, якого слід поважати за цю досконалість, оформлену в людину та що демонструється нею, як створенням Життя та її творчого інтелекту.»

«У всіх своїх творах Природа здійснює роботу за допомогою системи. Їй завжди супроводжує успіх, тому як її план досконалий. В її проектах провідною зіркою є мета, та під її пильним оком, зверненим до плану, очевидний очікуваний ефект. Тіло людини створене з якоюсь метою та для отримання якогось результату. Природна система повинна переглядатися в усіх частинах тіла. Система виробництва повинна бути настільки досконалою, щоб всі органи могли працювати без збоїв. Їжа, потрапляючи в шлунок проходить через кожен процес досконалої системи та порядку. Для руху та роботи органів необхідно щоб були забезпечені сила та міць. Нерви всіх видів є частиною системи сили та руху. Ми знову бачимо систему, яка, охоплюючи кожну структуру, пов’язує її через нервову систему з серцем та мозком. Кожна кровоносна судина супроводжується та контролюється силами, що відповідають системі кровопостачання. У нас має бути хороший рух або будуть погані результати. ССерце виконує важку роботу по доставці крові в усі частини тіла та теж має бути забезпечено харчуванням; отже, йому потрібно коронарна артеріальна система та досконалий порядок кровопостачання та іннервації, без чого в роботі серця та всієї системи кровопостачання буде збій, викликаний тим, що серце не підтримувалося в своїх нормальних розмірах. Для того щоб перевірити серце на предмет будь-якого порушення в його досконалій роботі, остеопат повинен знати форму, місце, функцію та дію кожного органу. Він повинен забезпечити підтримку всіх органів в нормальному положенні, перш ніж очікувати від серця звіту зі словами «все гаразд». Він повинен тримати всі канали відкритими для проходження та повернення крові та інших рідин, тому що жодна зміна в результаті не обходиться без порушення порядку та поганих наслідків.»

«Якщо остеопат домагається успіху, то це відбувається тому, що він звертається до Природи за знаннями та слухається її повчань, тоді він отримує хороші результати. Він часто дивується, побачивши, як гармонійно Природа поєднується з системою. Кілька років, проведених в школі Природи, вчать остеопата, що всесвітом керують закони, та він повинен коритися всім наказам, інакше не зможе лікувати пацієнтів. Ми говоримо «хвороба», коли слід було б сказати «ефект», під хворобою ми розуміємо наслідок зміни в органах фізичного тіла. Хвороба в тілі з відхиленнями від норми настільки ж природна, як і здоров’я, коли всі частини знаходяться на місці. Хто-небудь запитає, як ми може дізнатися нормальне положення? Звичайно, ми знаємо, що капелюх підходить до голови, а брюки – до ніг. Ми повинні знати нормальне положення всіх кісток, їх призначення, як одна прикріплюється до іншої, звідки та як йде кровопостачання та іннервація. Якщо ми не знаємо, то повинні вчитися, або грубо помилимося, зазнаємо невдачі, та якщо нам потрібно здоров’я, ніякі відхилення неприпустимі.»

«Раз закони всесвіту систематичні за своєю природою, то ми повинні їх дотримуватися, довіритися та слідувати кожній системі, якщо хочемо змінити ефект, оскільки кожна зміна є причиною нового ефекту. Цей закон управляє всесвітом. Цей закон – життя. Його особливості ми бачимо або знаємо по їх проявам в світах та істотах, а також в хворобі, як фізичній, так і душевній. Якщо легені виносять остаточний вирок цілісності крові, то ми повинні утримувати їх цілком в нормі. Ми знаємо, що серце доставляє кров незалежно від її якості.»

«Мені хотілося б відобразити в свідомості оператора то, що якщо він компетентний та працює згідно з планом та інструкцією Природи, він може полагодити людський двигун настільки, щоб він зміг виконувати всі роботи, необхідні для живого організму. Якщо немає хірургічної рани або травми, результат буде тільки таким, який Ви очікуєте, ні більше, ні менше. Якщо Ви відрегулювали тіло людини до рівня абсолютної досконалості, всі частини на місці, без винятків, тоді відповіддю буде відмінне здоров’я. У Природи немає гарантії, яку вона могла б запропонувати. Вона виконає роботу, якщо Ви знаєте, як вибудувати органи, тоді їжа та відпочинок – це все що необхідно.»

«Основний принцип остеопата полягає в тому, що вся кров повинна постійно циркулювати в усіх частинах тіла, до всіх органів та від них. У органів весь час повинна бути хороша кров та її має бути достатньо. Кров повинна виконувати свою роботу, повертатися до серця і легенів та залишати там домішки, потім йти чистою, щоб знову виконати роботу, та так протягом усього життя.»

«Основа, на якій стоїть остеопат, полягає в тому, що потрібно показати причину, чому хвороба є тільки наслідком. Поки дослідник не шукатиме та знаходиме причину або перешкоду, що створює ефект, його робота буде важкою та незадовільною. Для того, щоб допомогти в пошуках причини, зараз ми уявимо Вам деякі органи в ролі посадових осіб. Немає двох однакових органів, тому їх обов’язки розрізняються.»

«У істини немає причини боятися думок. Їй не потрібні лестощі. У ній немає любові чи ненависті. Вона є їжа та комфорт. Остеопат подібний до коваля у наковальні. Коваль доводить свій розум роботою. Остеопат показує майстерність підсумком своєї роботи.»

«Всі органи та частини тіла людини знаходяться під одним загальним законом потреби, постачання, конструювання та поновлення для підтримки нормального функціонування. Наша робота, як інженерів, полягає в тому, щоб тримати двигун відрегульованим так, як необхідно для досконалого виконання його роботи. Остеопатичне регулювання означає таке регулювання тіла, коли нормальної дії буде досить для постачання нервовою силою, яка дорівнює запитам для будівництва та підтримки тіла або органу в здоровому стані, проганяючи всі забруднені речовини до того, як вони стануть обтяжливими в силу або своєї кількості, або руйнівних та смертельно-отруйних хімічних змін, що стали результатом застою рідин в тілі. Маючи це на увазі, нам не важко дізнатися як поступати, коли ми виявимо причину утримування рідини, яку слід долати та усувати поки не почався такий хімічний процес.»

«У нас, як інженерів, є лише одне питання – яка функція тіла дала збій? Якщо цей збій в зорі, слуху, нюху, почутті смаку або руховій функції будь-якої частини, тоді обов’язок інспектора – виявити причину, що викликала збій. На шляху пошуку причини він повинен опитати трьох свідків, нерви почуттів, руху та харчування, що не збився чи один або декілька з них у виконанні своєї функції. Цей закон настільки ж абсолютний та необхідний для здоров’я організму, як день та ніч – для цілого світу.»

«Варто трапитися збою в будь-якій частині тіла, та результати аналізу сечі виявлять самі різні відхилення від норми. Це тільки наслідок та зупинка тут, яку вже зробив світ, не дасть відповіді на питання інженера – що стало причиною цього безладу, який перейшов у хворобу, та де вона знаходиться. Цим я сказав, що Ви можете слідувати за мною як інженер. Коли Ви питаєте мене, чому легені, печінка, нирки, матка та сечовий міхур не виконують свої обов’язки, я хочу, щоб Ви пройшли за мною до вивідних нервах цих органів. Якщо Ви приділили належну увагу іннервації та кровопостачанню серця, легенів, печінки, нирок, плеври, сальника, матки або будь-якого іншого відділу організму, Ви відразу ж довідаєтеся, що екскреторні нерви пережаті в точці, де вони відходять від спинного мозку, шлунково-легеневого, сонячного сплетіння або симпатичного та без цього знання Ваша робота зазнає невдачі.»

«Моя мета – зробити остеопата філософом та розмістити його на скелі розуму. Тоді я не буду турбуватися про опис деталей лікування будь-якого органу тіла людини, тому що він буде достатньо кваліфікований, щоб знати, що буде за будь-якою зміною форми та руху. Я хочу встановити в його свідомості компас та прожектор, з якими можна подорожувати від слідства до причини всіх порушень в тілі. У такому випадку мені не доведеться розжовувати, що робити з головним болем, болем у ділянці обличчя, серця легких, плеври, печінки, селезінки, нирок або будь-якого органу або частини тіла.»

«Філософія маніпуляцій базується на абсолютному знанні форми та функцій всіх кісток, складових скелет тіла людини. Ми повинні знати положення та призначення кожної кістки, бути до кінця обізнаними щодо кожного суглобу. Без цих знань наша робота буде приречена на провал. Нескладно дізнатися, що наші голови спочивають на Атланті, атлант – на другому хребці, що у нас сім кісток в шиї, дванадцять – в грудному відділі, та п’ять – в поперековому, але від цього мало користі. Ми повинні мати досконале уявлення про нормальне зчленування кістки або кісток, які ми хочемо вправити. Ми повинні бути абсолютно впевнені, що знаємо всі суглоби кісток у всій системі. Ми повинні знати, як доставляється кров, та коли артеріальна кров виконала свою роботу, ми повинні знати як вона повертається, та що може стати перешкодою, що заважає їй повернутися. Без цієї інформації наш висновок про причини, що викликали відхилення від нормального стану в абсолютно здоровій системі, не має ніякої підстави, тому як механічне обстеження цих причин не виявило.»

«Зміни у шиї у деяких людей викликають спазми, головний біль, запаморочення та багато інших проблем. У розтягування, часткового зсуву або якої-небудь іншої зміни спочатку нормального зчленування будь-якого з чотирьох нижніх шийних або чотирьох верхніх грудних хребців є всі підстави, щоб викликати тремтливий параліч голови та рук, та ряд інших захворювань. Починаючи від потилиці та закінчуючи куприком, ви повинні вміти відрізнити правильне від порушеного, інакше результат не буде задовільним.»

«Я закликаю увагу інженера, оскільки для нього факт – це істина. Він має здатності до міркування. Він завжди затримується на хворих точках, будь то м’яз або кістка. Він будує свій висновок на підставі причини, яка викликала стан відхилення від норми, яке, в свою чергу, стало наслідком тертя, що призвів до зрощення кістки, її гниття та запалення, гниття плоті або будь-яких інших відхилень. Для нього наслідок – це випадковість, та він думає, що повинен мати справу з абсолютною істиною чи зазнає невдачу. Його супротивник – відхилення від норми, та він бачить його дії від верхівки голови до підошви ступні. Для нього знання – це фізична та розумова їжа, та теорії це не те, чого йому хочеться. Йому потрібна істина, яка може бути доведена та яка стоїть на камені нескінченної впевненості. Він не може керуватися мертвим компасом. Він думає, що якщо кров, сеча або інші рідини хворі, повинна бути причина, та він може знайти її. Він буде полювати за нею та дізнається, де знаходиться тертя, або, як чесна людина, скаже, що він не знає причини.»

comments powered by HyperComments