Що таке остеопатія

Що таке остеопатія

Що таке остеопатіяОстеопатія зародилася порівняно недавно, близько 140 років тому. Але це молодий та дуже перспективний напрямок медицини з кожним роком здобуває все більшу популярність.

Остеопатія в Харкові сьогодні сприймається в одному ряду з мануальною терапією, але вона набагато більш багатогранна, а її техніки глибші та всеохоплюючі, оскільки націлені на усунення саме причини захворювання, а не тільки на корекцію хребта. Остеопатія покликана дати можливість організму «розібратися в собі» та знайти внутрішні резерви для нормалізації свого функціонування. Іншими словами, ОСТЕОПАТІЯ – це метод лікування шляхом впливів рук лікаря-остеопата на опорно-руховий апарат, внутрішні органи та центральну нервову систему, в результаті чого усуваються МЕХАНІЧНІ дисфункції, включається механізм САМОРЕГУЛЯЦІЇ організму та АКТИВАЦІЇ його внутрішніх ресурсів, що дозволяє йому відновитися самостійно.

Не варто плутати остеопатичне лікування з іншими видами ручного впливу, такими як масаж, мануальна терапія, костоправство, хіропрактика, прикладна кінезіологія або маніпуляційна фізіотерапія.

КОСТОПРАВСТВО – народний метод «вправляння кісток», його представники не мають медичної освіти, отримують свої навички безпосередньо від сільських наставників, їх уявлення про анатомію дуже умовне, а використовувані прийоми – часто травматичні.

ХІРОПРАКТИКА (Кайропрактика) – північноамериканський метод жорсткого ручного впливу, з великим акцентом на швидкі суглобові маніпуляції, що супроводжуються «клацанням».

МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – розділ медицини, створений лікарями в спробі науково обґрунтувати та довести ефективність ручної маніпуляційної терапії хребта. У мануальній терапії використовується багато прийомів, схожих на ранні остеопатичні, однак при цьому відсутнє виражене концептуальне розуміння, для чого ці прийоми виконуються. Класична мануальна терапія не звертає увагу на важливість роботи з внутрішніми органами та черепом, приділяючи всю увагу хребту та суглобам. Прийоми мануальної терапії часто жорсткі та хворобливі. Загальна програма лікування спрямована на усунення симптомів (біль, зміщення, невралгії), а не на ліквідацію причини захворювання, тому лікувальні ефекти від мануальної терапії носять тимчасовий характер, а хворобливі прояви виникають знову.

МАНІПУЛЯЦІЙНА ФІЗІОТЕРАПІЯ – так само, як і мануальна терапія спрямована на симптоматичне лікування захворювань з використанням прийомів розтягування, розгойдування та різкого ударного маніпулювання на суглобах.

ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – більш сучасний напрямок «ручної» медицини, що використовує для діагностики інформацію про тонус різних м’язових груп при виконанні специфічних тестів. Інформація про розслаблення та спазмування певних м’язів може вказувати на ураження внутрішніх органів та хребта. У лікуванні кінезіологи поєднують деякі методи остеопатії та власні розробки.

З вищесказаного випливає, що костоправство, хіропрактика, мануальна терапія та маніпуляційна фізіотерапія – досить травматичні, симптоматичні, хворобливі методи, не завжди сприяють лікуванню та оздоровленню, а прикладна кінезіології – метод хоч і м’який, але далеко не ідентичний можливостям остеопатії.

МАСАЖ – приємний та корисний як засіб тонізації м’язів або загального розслаблення. На жаль, відсутність повноцінної діагностики та специфічності масажної дії часто не дозволяє досягати хороших лікувальних результатів, а в деяких випадках, навіть посилює наявні хвороби, необачно порушуючи сформовані в організмі компенсації. Якщо тіло захищається від травматизації грижі або посилення зміщення хребця м’язовим спазмом – не потрібно прибирати цей спазм, потрібно усунути причину травмування або зміщення на рівні кісток, внутрішніх органів, фасцій, нервової регуляції.

comments powered by HyperComments