Поширені питання з остеопатії

Поширені питання з остеопатії

Поширені питання з остеопатії

З яким лікуванням може об’єднуватися остеопатія?

Концепція остеопатії допускає комбінацію з такими методами, як гомеопатія, акупунктура, кінезіологія, масаж та ін.

Остеопатія — такий вид терапії, при якому не застосовуються медикаменти та медична техніка. Тому здається несподіваним те, що остеопат все-таки може (маючи спеціальну підготовку та грунтуючись на особистому досвіді) рекомендувати ліки та призначати ін’єкції. При цьому можуть використовуватися виключно речовини, що приводять у рух регулюючі механізми та активізують цілющу силу самого організму, наприклад, гомеопатичні засоби або фіто-рослинні препарати.

Остеопатія може добре доповнюватися такими методами, як гомеопатія, акупунктура, китайська та тибетська медицина, кінезіологія, та іншими – настільки ж цільними та природними.

Як часто треба лікуватися?

Під час першого сеансу багато пацієнтів дивуються невеликому обсягу роботи, яку здійснює остеопат. Після його впливу організму на якийсь час повинен бути забезпечений спокій, щоб не заважати силам саморегуляції (особливо в найближчі 2 години після процедури). Тому остеопат перериває сеанси на досить тривалий термін. Інтервали в лікуванні в кожному конкретному випадку можуть становити від одного до трьох тижнів. Доктор Стілл зауважував з цього приводу: «… знайди ураження (іншими словами – болюче пошкодження організму), вилікуй ураження, приведи його в стан спокою». Цей принцип має незаперечну силу й сьогодні.

Невірний діагностований вплив (занадто сильно, занадто багато, занадто довго) може пошкодити саморегуляцію або навіть призупинити її. Тривалість лікування в кожному окремому випадку абсолютно різна. Тут не можна встановлювати якісь суворі правила. Гостре захворювання з незначним ушкодженням структури організму може бути усунено після одного сеансу, а усунення хронічної багаторічної проблеми з болючими ушкодженнями багатьох структур може вимагати декількох місяців.

Ускладнення або нормальна реакція організму?

У кожного хворого своя, особлива реакція організму на перший остеопатичний сеанс.

Дехто вважає, що остеопат лише просто кладе свої руки на тіло пацієнта. Легкі, цілеспрямовані рухи майже не помітні. Тим більше інші бувають здивовані, коли в результаті стимуляції сили організму через один або кілька днів новий збалансований стан тіла супроводжується незначним погіршенням стану. Цей можливий первинний ефект погіршення відомий також з практики гомеопатії. Ми, остеопати, вважаємо за краще в таких випадках вживати термін «адаптація». Адаптація зазвичай займає найближчі 72 години після проведеної процедури. В процесі подальшої саморегуляції незабаром настають спокій та поліпшення, в організмі може також виникнути приємна тяжкість або втома. Ви можете відчути себе легше та спокійніше. Звичайно, зустрічаються також випадки без особливих реакцій організму.

Які хвороби лікує остеопатія?

Остеопат лікує хворого, а не хвороба. До тих пір поки в організмі діє механізм саморегуляції та не вражена жодна структура, остеопатичне лікування може принести повне зцілення. В інших випадках можна досягти, щонайменше, ослаблення болю або полегшення загального стану.

Особливості лікування дітей, жінок та чоловіків?

На підставі різних анатомічних пропорцій можна, з одного боку, виявити раціональні, специфічні для кожної статі відмінності. З іншого боку, дітям різного віку властиві абсолютно відмінні від дорослих проблеми, що стосується як дівчат, та і хлопчиків. Тому дітей не слід розглядати тільки як маленьких дорослих.

comments powered by HyperComments