Спондильоз. Лікування спондильозу

Спондильоз. Лікування спондильозу

У сучасній медицині під терміном «спондильоз» розуміється позначення змін, що відбуваються в хребцях, суглобах та дисках шийного, грудного та поперекового відділів хребта в результаті дегенерації (старіння) кісткових структур. Це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, при якому відбувається розростання остеофітів (кісткових наростів) по краях тіл хребців в результаті звапніння зв’язок хребта.

Лікування спондильозу

Причини спондильозу

Однією з основних причин виникнення спондильозу фахівці вважають гіподинамію або малорухливий спосіб життя, на тлі якого, разові фізичні навантаження, будь то сезонні поїздки на дачну ділянку або поодинокі заняття фітнесом, призводять до мікротравм. Пошкодження зв’язкового апарату хребта тягнуть за собою природне заміщення травмованих тканин кістковою речовиною, що в кінцевому підсумку й призводить до розвитку захворювання.

Спондильоз характеризується нерівномірною поширеністю серед населення. Варто відзначити, що хвороба вражає переважно людей старшого та середнього віку. Однак, за останнє десятиліття поява даного дегенеративного захворювання хребта у молоді стало частим явищем. Однією з причин є неправильна постава, отримана в результаті недотримання елементарних правил перебування в сидячому положенні.

Симптоми спондильозу

Основні симптоми, які супроводжують спондильоз, в залежності від ураженого їм відділу хребта:

  • Тягнучі болі в спині та в області надпліччя.
  • Обмеження рухливості в хребті.
  • Больові відчуття в спині при рухах.
  • Порушення сну в результаті неможливості знайти зручне положення.
  • Порушення ходи або переміжна кульгавість, що виражається у відчутті «задерев’янілості» або «задубіння» в попереково-крижовому відділі, стегнах або ногах (відчуття «ватяних ніг»).
  • Болі в області грудної клітини.

Діагностика спондильозу

Діагностика захворювання не вимагає проходження великої кількості процедур, досить зробити рентгенографію хребта. При виявленні на знімку основних ознак спондильозу – остеофітв, рекомендується пройти обстеження на магнітно-резонансному томографі (МРТ).

Результат МРТ дозволить побачити стан зв’язок хребта та міжхребцевого диска, що не в змозі продемонструвати рентгенографія. При необхідності проводиться комп’ютерна томографія. Своєчасна діагностика дозволяє встановити контроль над станом зв’язок, та, тим самим, уникнути розвитку ускладнень – утворення кісткових «дужок» між хребцями, грижі хребетного диска та інших захворювань хребта.

Лікування спондильозу

Сьогодні для лікування спондильозу використовуються методи відновлення організму, що широко застосовуються при інших патологіях хребта, та які перевірені часом, наприклад:

Головним завданням комплексу лікувальних заходів при спондильозі є усунення причин, які призвели до патології хребта та сприяли появі болю, як разового, так й хронічного характеру. Медикаментозне лікування больових відчуттів є виправданим лише при вираженому больовому синдромі.

Початок лікування на ранньому етапі розвитку захворювання захистить хворого від переходу хвороби в хронічну форму.

Профілактика спондильозу

До профілактичних заходів, спрямованих на запобігання спондильозу, відносяться:

  • Заняття лікувальною фізкультурою.
  • Проведення профілактичної терапії (масаж, фізіотерапія та ін.) 2-3 рази на рік.
  • Обмеження надлишкових фізичних навантажень.
  • Заняття в басейні.

До загальних рекомендацій щодо профілактики захворювання варто віднести ведення максимально рухливого, активного способу життя, відповідного індивідуальним особливостям та можливостям організму.

comments powered by HyperComments