Чому я так люблю арт-терапію? Погляд психолога арт-терапевта Ірини Вінникової

Чому я так люблю арт-терапію? Погляд психолога арт-терапевта Ірини Вінникової

МалюйТрохи про поняття “арт-терапія”

Насправді, під поняттям “арт-терапія” я розумію не тільки використання образотворчого мистецтва в терапевтичному процесі (т.зв. арту), а наділяю це поняття більш широким змістом. Для мене, перш за все це мультимодальність, тобто використання різних сфер мистецтва – драми, музики, танцю, казок. Так само як і використання різних матеріалів.

Таким чином можна говорити про мультимодальну терапії образотворчого мистецтва, в англомовній літературі вживається термін expressive arts therapy.

Терапія образотворчим мистецтвом відноситься до терапії, яка підходить широкому колу осіб: подружнім парам, сім’ям, групам (робочим колективам, навчальним класам), конкретній людині. Арт-терапія об’єднує широкий спектр художніх напрямків, що дозволяє ефективно вирішувати запити пов’язані з особистісним зростанням, саморозвитком та зціленням.

Консультація психолога арт-терапевта —  це чудовий спосіб пізнання самого себе. Спосіб дозволяє пізнати та трансформувати свої емоційні, соціальні, духовні сфери. Це можливість стикнуться з творчою енергією.

Арт-терапія відкриває нові можливості в дослідженні свого внутрішнього світу. Нові можливості для знаходження сенсу, ясності та зцілення.

Під час консультації у психолога арт-терапевта вам не потрібно замислюватися про художні результати, важливо зосередитися на своїх внутрішніх процесах.

Така консультація сама по собі приносить задоволення від можливості творчо досліджувати себе, знаходити свої ресурси та грамотно їх застосовувати.

comments powered by HyperComments