Які проблеми вирішує арт-терапія?

Які проблеми вирішує арт-терапія?

Які проблеми вирішує арт-терапія?На початку моєї практики відповісти на це питання було для мене досить складно. Я відчувала величезний потенціал арт-терапії для вирішення своїх власних питань та питань моїх клієнтів, отримувала колосальне задоволення від виконання творчих завдань, проте, плуталася в словах та не могла пояснити це своїм далеким від психології знайомим. Тепер відповідь на це питання здається очевидною.

Арт-терапія вирішує найважливішу проблему – вона допомагає повернути людині повноцінність. Після цього будь-які інші проблеми переходять в розряд завдань та не викликають складнощів, а головне, страждань. Я щиро вірю, що щастя та свобода так само притаманні людському існуванню, як здатність дихати. Але, на відміну від дихання, цим речам треба повчитися, створити передумови для розкриття в собі всього найкращого. Якраз цими передумовами і є арт-терапія.

Повноцінність – одне з ключових понять арт-терапії. Тут використовується не фізіологічне, а психологічне значення слова. Повноцінна – людина, що знаходить все відповіді (підтримку, любов, щастя, заспокоєння) всередині себе. Повернути собі повноцінність – значить усвідомити свою початкову наповненість, цілісність, впевненість та силу.

Найбільш яскраво шлях до досягнення повноцінності пояснює таке явище, як залежність. Тема залежностей зараз неймовірно актуальна. Вона є крайнім ступенем втрати своєї цілісності. 90% людей стикається з цією бідою в тій чи іншій формі (нікотинова, алкогольна, наркотична, харчова, емоційна, сексуальна, ігрова та ін.). Залежних об’єднує болісне глибинне відчуття спустошеності. Перебуваючи практично на поверхні установка, що їх стан та внутрішня рівновага залежить від зовнішнього об’єкта (подразника), робить їх несамодостатніми, неповноцінними. Відірваність, початкова від’єднанність від джерела задоволення своєї потреби приводить цих людей до безперервного страждання, без його участі лише на деякий час, а потім поновлюючись з новою силою. Фахівці, що працювали над проблемами залежних, прийшли до висновку, що незадоволена потреба, притаманна залежним людям (як і всім іншим) – це потреба духовна, потреба в єднанні з Божественним. І залежність виникає в тому випадку, якщо Божественне ототожнюється з чимось зовнішнім, а свої власні ресурси та якості знецінюються, зникає почуття власної значущості та віра в позитивні зміни. Відбувається від’єднання, що сприймається як потреба. З плином часу ця потреба перетворюється в життєву позицію. Зовсім єдині в прагненні до злиття з чимось невимовно великим, розчинення в ньому, безперервному отриманню підживлення та любові, та, що найголовніше, відключення внутрішнього діалогу. Зміна ставлення до себе та внутрішнє єднання з Божественним початком дають прекрасний результат в поєднанні з високим ступенем усвідомлення своєї проблеми та вольовому зусиллі, що закріплює новий образ життя.

Це ефективна схема роботи не тільки з проблемою залежності, але й більшістю інших запитів. Психосоматичні симптоми, нереалізованість в якійсь із сфер життя, травми та втрати сприймаються в іншому ракурсі, якщо людина вирішила першочергове завдання та повернула собі повноцінність. Звернення до свого внутрішнього світу відкриває двері до джерела неймовірної сили та невичерпної енергії. Зміна життєвої позиції з потреби на достаток, задоволеність, визнання за собою права бути повністю собою, займаючи та освоюючи весь свій життєвий простір, по праву використовуючи всі свої ресурси, довіряючи, віддаючи любов та вдячність в достатку знайдені всередині себе – ось ті побічні ефекти, які ви можете отримати, занурюючись в арт-терапевтичний метод.

comments powered by HyperComments