Що мене щоразу вражає в арт-терапії

Що мене щоразу вражає в арт-терапії

Что меня каждый раз поражает в арт-терапииОсновною аудиторією арт-терапевтичних груп є люди, які прийшли на заняття інтуїтивно, мотивуючи це тим, що їх зацікавила назва та ідея, але раніше вони з арт-терапією не зустрічалися (70%). На 90% це люди творчі, а на 100% інтелектуально розвинені. Отже, арт-терапевту доведеться мати справу з неймовірно багатим та прекрасним внутрішнім світом кожного учасника. Кожен з них буде унікальним, з родзинками, з єдиним у своєму роді набором позитивних та негативних життєвих настанов.

Мені згадується мій перший в житті арт-терапевтичний семінар: 27 людей, нове для мене місто. На завершення кожен учасник прагнув висловити свою подяку, очі сяяли захопленням та натхненням. А я довго мовчала та не могла вимовити ні слова. Я потонула в захопленні від того, що сталося. Ніхто з них не знав, що це мій перший досвід. Я обожнювала кожного з них, кожен відкрив мені саму чудову частину себе. Але я не знала тоді, чи правильним буде зізнатися їм у цьому. І я ризикнула. Я сказала наостанок «Якби ви тільки знали, як ви прекрасні, коли відкриваєте. Спасибі вам за вас! ». Я й зараз не перестаю захоплюватися учасниками, проводячи вже третю сотню семінарів – вони неймовірно красиві та це ще один привід любити свою роботу.

Арт-терапевт працює з дрібницями та тонкощами людських відносин. Як би не була досконально прописана програма семінару, ретельно підібрані вправи, як би професійно ви не були підготовлені, арт-терапія почнеться не з цього. Її початком стане той момент, коли ви відстоюєте цілі та завдання свого початкового плану та відкриєтеся, щоб почути людей, які до вас прийшли. Вам важливіше дізнатися про те, яким досвідом володіє кожен учасник, що привело його сьогодні на зустріч з вами та іншими учасниками. Це ті точки перетину, через які ви будете розуміти один одного.

comments powered by HyperComments