Як подолати страх мови

Як подолати страх мови

Як подолати страх мовиКорекція логофобії з психологом входить в курс корекції тієї чи іншої проблеми мови (заїкання, порушень дикції та звуковимови), оскільки страх розмовляти безпосередньо викликаний цією проблемою.

Що таке логофобія?

Логофобія – тривожний розлад психіки, що являє собою страх розмовляти при порушеннях мови, а також говорі та акценті. Показово, що такий страх виникає не тільки в самій ситуації словомовлення, а й при її наближенні, та навіть при одній думці про неї – незалежно від ставлення оточуючих до характеру мови, людини що розмовляє.

Замкнуте коло

Страх сприяє тому, що мова стає гіршою – таким чином, людина потрапляє в замкнуте коло. Вона зводить до мінімуму мовні контакти, емоційно збіднюється; страждає її самооцінка та посилюється психоемоційне напруження.

Як допомогти?

Природно, щоб подолати страх розмовляти, необхідно усунути причину – власне мовні вади. А значить, звернутися до логопеда або вчителя-дефектолога. Однак логопедична допомога буде неповною без фахівця-психолога, який допоможе перемогти фобію мовлення та вирівняти самооцінку. В результаті людина зможе вийти із замкнутого кола, розширити сферу контактів та поліпшити загальну якість життя.

У нашому Центрі ви можете подолати страх мови, отримавши кваліфіковану допомогу логопеда та психолога.

comments powered by HyperComments