Акцент та говір

Акцент та говір

Акцент та говірВизначення та механізм

Акцент – це певний спосіб розставлення наголосів та варіювання висоти, гучності та інтенсивності голосу. Ця особливість мови формується у нас з народження – та залежить від того, як говорять оточуючі нас люди. Це умовний рефлекс, та якщо він вас не влаштовує, його корекція вимагатиме тих же зусиль, що боротьба зі шкідливою звичкою. Те ж можна сказати про говір – діалектних особливостях мови.

Програма з ліквідації акценту

Отже, будьте готові до того, що вам знадобиться сила волі, час та регулярні вправи – самостійно та з логопедом. Дамо кілька рекомендацій по цій роботі:

  • Зведіть до мінімуму спілкування рідною мовою. Інакше Ви не зможете змусити свій артикуляційний апарат “забути” звичний для нього спосіб розмовляти та звикнути до нового.
  • Приділяйте максимум часу розмовній практиці. Розмовляйте, слухайте та виправляйте свою промову, наслідуйте носіїв “цільової” мови. Мова повинна бути неквапливою: важливо вимовляти слова повільно та чітко, контролюючи правильну звуковимову.
  • Завантажуйте зразки бездоганної промови та слухайте їх постійно – в плеєрі, в машині, вдома. Наприклад, підійдуть аудіокниги та радіопередачі.
  • Співайте та танцюйте. Механізми, що відповідають за мову, збігаються з “системами”, що забезпечують наше музичне сприйняття. Будь-який фахівець неодмінно порекомендує вам ритмо- та музикотерапію.
  • Записуйте свою промову на диктофон та слухайте її: це відмінна самоперевірка та запорука прогресу.

Логопед розробить для вас детальну програму, в яку буде входити – при необхідності – фізіотерапія, постановка та корекція окремих звуків, логопедичний масаж, заняття з риторики та сценічної мови.

Все можливо!

Головне – пам’ятати, що, навіть якщо акцент або говір здаються вам непереборною проблемою, впоратися з нею можливо.

comments powered by HyperComments