Три ефективних методики арт-терапії в боротьбі зі стресом

Три ефективних методики арт-терапії в боротьбі зі стресом

Три ефективних методики арт-терапії в боротьбі зі стресом

Життя сучасної людини, а особливо мешканця мегаполісу, наповнено численними щоденними стресовими ситуаціями. Якщо з ними не впоратися, дозволяти стресу накопичуватися день у день, то можна надзвичайно погіршити становище речей. Оскільки стрес може перейти в хронічний, почне підточувати ресурси організму та поступово отруювати життя. Щоб цього з Вами не відбулося, існують приємні та захоплюючі методики арт-терапії, які дозволять Вам самостійно справлятися з щоденним стресом та негативними переживаннями.

1. Методика «Клубок ліній».
Для цієї методики Вам потрібен чистий аркуш та ручка або простий олівець.
Завдання: згадуючи неприємну, стресову ситуацію, яка викликає у Вас негативні емоції, почніть водити ручкою / олівцем по аркушу паперу, створюючи хаотичні лінії. Продовжуйте малювати лінії до тих пір, поки не відчуєте емоційне полегшення (це може зайняти у Вас від декількох хвилин до півгодини). В результаті у Вас на аркуші утворюється клубок з ліній, в які у Вас перейде енергія Ваших негативних емоцій. Таким чином, Ваші емоції та переживання буквально перемістяться з Вашого внутрішнього світу (Вашої підсвідомості та свідомості) – до зовнішнього світу, а саме на листок паперу. Ви побачите, наскільки ця легка методика дозволить Вам своєчасно опрацювати свої негативні емоції та не дати їм можливість вкоренитися в Вашій душі. Після виконання завдання з листом, на якому зображений Ваш клубок ліній, Ви можете зробити те, що побажаєте (можете його залишити як є, можете викинути, спалити, зім’яти або трансформувати). Тут немає меж Вашої фантазії.

2. Методика «Мій настрій».
Цю методику можна виконувати як окремо взяту, так й після виконання методики «Клубок ліній». Вам знадобиться чистий аркуш та на вибір образотворчі матеріали (кольорові олівці, фломастери, крейда або фарби). Завдання: покажіть свій настрій (емоції та почуття) через кольори та лінії, з яким воно у Вас асоціюється. Дайте назву малюнку, що вийшов. Час виконання – від декількох хвилин до години. Після виконання завдання з малюнком Ви можете вчинити так само на свій розсуд, як описано в методі 1.

3. Методика “Звуки відпочинку”.
Напевно, багато хто вже чув про те, що “музика” природи позитивно позначається на стані здоров’я (фізичного та психічного). Звуки шуму прибою, дощу, кішки, що муркоче, поліна в каміні, що потріскує, спів птахів та ін. здатні занурити нас у стан спокою та безтурботності, давши можливість відпочити нам та відволіктися. Прослуховування протягом 30 хвилин звуків природи щовечора у фоновому режимі стане відмінною методикою проти стресу. Ви помітите, як Вам стане легко та затишно, а проблеми відійдуть на другий план. Також нормалізується режим сну, Ви будете себе почувати набагато більш відпочившим та свіжим.

Тепер Ви володієте трьома простими, але дуже дієвими методиками в боротьбі зі стресом та негативними емоціями. Користуйтеся ними на здоров’я та обов’язково поділіться ними зі своїми друзями та близькими.

Хочете дізнатися про інші методи боротьби зі стресом – переходьте сюди.

comments powered by HyperComments