Остеохондроз хребта є досить поширеною патологією, яка є наслідком змін міжхребцевих дисків. Остеохондроз може вражати людей середнього та молодого віку (25-ти – 45-ти років), а в старшому віці обумовлені цією хворобою болі в спині займають 3-е місце після захворювань серця та суглобів.

Лікування остеохондрозу хребта

За локалізацією та клінічними проявами розрізняють остеохондроз грудного, шийного, а також поперекового відділів хребта.

Механізм розвитку

До складу міжхребцевого диска входить студенисте пульпозне ядро, яке завдяки своїй еластичності виконує функцію, що амортизує, та фіброзне кільце, що запобігає випинання ядра. Дегенеративні процеси в хребті викликають зневоднення ядра, втрату ним еластичності та розпушування фіброзного кільця. Зменшення та «засихання» диска проявляється зниженням його амортизуючої здатності та здатності витримувати навантаження.

В результаті диски можуть розриватися, приводячи до утворення гриж. Також зміни дисків провокують зміни навколишніх тканин: края хребців розростаються, суглобова щілина звужується, формуються кісткові розростання (остеофіти), зв’язки ущільнюються. В результаті знижується стабільність та рухливість хребта, а іноді може виникати здавлення нервів та спинного мозку.

Причини

Причиною остеохондрозу вважається здатність людини до прямоходіння, через яке її хребет відчуває величезні навантаження. До ще більшого збільшення таких навантажень призводять порушення постави, зайва вага, аномалії розвитку хребта, недостатня рухливість, тривале фізичне напруження, вібрації (наприклад, при поїздках в транспорті).

Факторами ризику розвитку остеохондрозу є інфекційні захворювання, хронічні інтоксикації, порушення обміну речовин.

Лікування остеохондрозу хребта

Прояви остеохондрозу хребта

Шийний остеохондроз проявляється болями в шиї, що віддають в область ключиці, руку та плече. Іноді виникає здавлення хребетної артерії, обумовлене розростанням кісткової тканини та зміщенням хребців, призводить до головних болів, запаморочень. Також можливі шум у вухах, труднощі при ковтанні, оніміння мови.

Біль при глибокому вдиху по ходу ребер є ознакою грудного остеохондрозу. Можливі серцеві болі, що не купируються прийомом нітрогліцерину.

Поперекові, іррадуючі в задню поверхню стегна, сідниці або гомілку болі можуть свідчити про наявність поперекового остеохондрозу . Посилення таких болів при різких рухах та навантаженні змушує хворого обмежувати свою активність.

Рекомендації при хребцевому остеохондрозі

 • Уникати діяльності, пов’язаної з регулярними різкими поворотами, розгинаннями та згинаннями, підйомом важких предметів, необхідністю тривалого перебування в певному положенні.
 • Уникати перебування в несприятливих умовах – при поєднанні низьких температур з високою вологістю.
 • Спати на ортопедичному матраці (при його відсутності – на жорсткій поверхні).
 • Стежити за поставою, тримати рівно спину в положенні стоячи або сидячи.
 • Не піднімати вантажі вагою понад 10 кг через ризик погіршення стану та зниження ефективності лікування.
 • Не переносити на витягнутих руках важкі предмети.
 • Піднімати предмети, сидячи навпочіпки, розташовуючи їх ближче до тіла.
 • Розподіляти рівномірно вантаж при перенесенні.
 • При виконанні фізичної важкої роботи надягати широкий пояс, спеціальний корсет, який підтримує спину.
 • Періодично проводити розвантаження хребта – повисіти на перекладині, полежати.
 • Розвивати м’язи спини, які частину навантаження на хребет зможуть взяти на себе, за допомогою занять плаванням або ЛФК.
 • Виключити заняття тими видами спорту, які можуть призводити до травмування хребта або створюють на нього підвищене навантаження – підняття важких предметів, стрибки, біг.

Лікування

Традиційне лікування остеохондрозу включає прийом нестероїдних протизапальних засобів, фізіотерапевтичні процедури, використання ортопедичних пристосувань. У важких ситуаціях вдаються до оперативного втручання.

Лікування остеохондрозу хребта в Центрі Весніна Груп

Розвиток остеохондрозу обумовлюється рядом факторів, зміни хребта при цій патології також зачіпають та сусідні з міжхребцевими дисками структури – м’язи, нерви, кістки. Ефективне лікування остеохондрозу вимагає розуміння взаємозв’язку процесів, що відбуваються в організмі, та комплексного підходу.

Центр «The Vesnina Group» спеціалізується на терапії остеохондрозу будь-яких відділів хребта. План лікування визначається лікарем індивідуально, виходячи із загального стану пацієнта, симптомів, стадії захворювання, проведеного раніше лікування.

Спостереження на всіх етапах лікування здійснює один лікар, що дозволяє підвищити ефективність терапії, завдяки відстеженню проміжних результатів та при необхідності коригування комплексу процедур. Дуже важливо починати лікування остеохондрозу своєчасно.

Лікування остеохондрозу в Центрі Здоров’я, Краси та Успіху «The Vesnina Group» здійснюється із залученням найефективніших методик, таких як:

 • Кінезіотерапія – допомагає поліпшити поставу, укріпити м’язи спини, поліпшити кровопостачання, нормалізувати обмінні процеси в уражених дисках та в організмі в цілому.
 • Лікувальний масаж – усуває болі, поліпшує кровопостачання тканин, знімає напругу м’язів.
 • 3D масаж ‑ дозволяє збільшити міжхребцевий простір, розвантажити хребет, усунути здавлення нервів.
 • Мезотерапія — сприяє нормалізації обмінних процесів, стимулює внутрішні резерви організму до самовідновлення, зменшує біль, прибирає запальний процес, покращує мікроциркуляцію.
 • Іспанський масаж – відновлює функції опорно-рухового апарату, знімає болі в м’язах, в суглобах та хребті.
 • Остеопатія.

Ми пропонуємо повний курс процедур щодо виявлення остеохондрозу хребта, запобігання його розвитку, ефективно проводиться:

 • лікування остеохондрозу грудного відділу хребта;
 • лікування остеохондрозу шийного відділу хребта;
 • лікування остеохондрозу поперекового відділу хребта.
comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності