ВСД (судинна дистонія) або панічні атаки (ПА). Симптоми та лікування в Харкові

ВСД (судинна дистонія) або панічні атаки (ПА). Симптоми та лікування в Харкові

ВСД (судинна дистонія) або панічні атакиБагато говорилося про таке захворювання або діагноз як ВСД (НЦД) (вегетативна дистонія, судинна дистонія, вегето-судинна дистонія, нейроциркуляторна дистонія), який ставлять здебільшого особам молодого віку, ставлять лікарі терапевти, що це не діагноз та не захворювання, а набір численних та різноманітних симптомів та скарг хворого. Описано близько 150 симптомів, які стосуються різних систем організму (серцево-судинної, системи ШКТ – шлунково-кишкового тракту, дихальної та сечостатевої систем). Всі ці численні симптоми не можна пов’язати в будь-який конкретний діагноз, тому що симптоматика поліморфна, та немає органічних змін в будь-якому органі або системі організму, при інструментальних та лабораторних дослідженнях. Це приводить лікарів в розгубленість, начебто все в порядку при дослідженні органів та систем людини, але симптоми та скарги хворий пред’являє, тому і ставиться такий діагноз, як ВСД, НЦД, вегетативна дистонія – хоча як багато хто говорить, що такого діагнозу немає та його не ставлять в інших країнах, крім країн колишнього СНД.

Найбільш часті симптоми ВСД (вегетативного кризу, вегетативної дистонії):

  • серцебиття, прискорений пульс, підвищений тиск, біль або дискомфорт в області серця, аритмії, екстрасистолії;
  • запаморочення, нестійкість, переднепритомний стан, слабкість, порушення ходи;
  • тремор, внутрішнє тремтіння, озноб, пітливість, судоми в кінцівках;
  • оніміння та поколювання різних ділянок тіла;
  • задишка, важке дихання, задуха, відчуття клубка в горлі та брак повітря;
  • нудота та дискомфорт в області живота, розлад шлунку;
  • часте сечовиділення;
  • безсоння.

Яке лікування пропонують фахівці

Терапевт — симптоматичні гіпотензивні препарати при підвищеному тиску, бета-блокатори при тахікардії та аритмії та ін.

Невропатолог — судинні препарати, речовини, що покращують мозковий кровообіг та обмінні процеси в головному мозку при такій симптоматиці як запаморочення, нестійкість, оніміння, тремор.

Гастроентеролог — бореться з нудотою, дискомфортом та больовими відчуттями в області живота, розладом випорожнення та ін.

Все це симптоматичне лікування, яке в основному не приносить полегшення хворому, хворий продовжує бігати по різних фахівцях шукаючи допомоги та відповіді – що у нього за хвороба, в пошуках адекватного та результативного лікування.
Після довгого та безрезультативного лікування, багато хворих помічають, що під маскою різних симптомів вони відчувають почуття тривоги та страху, тут пацієнт розуміє, що причиною всіх цих симптомів є психоемоційні навантаження та хронічний стрес, тобто причиною вегетативних розладів.

Ось тепер після всього сказаного хочеться звернути увагу на такий існуючий діагноз як панічний розлад або панічні атаки.

Панічні атака (ПА, панічний розлад) — представляє незрозумілий напад важкої тривоги, паніки, внутрішньої напруги, яка супроводжується страхом та поєднується з різними вегетативними симптомами (як при ВСД).

Так само на піку ПА можливі такі симптоми як дериалізація, деперсоналізація, страх зійти з розуму та страх смерті.
Виходячи з цього можна зробити висновок, що якщо більш детально розібратися в симптоматиці ВСД, то можна виявити тривогу, страх та паніку як при панічній атаці.

ВИСНОВОК: набір вегетативних симптомів при ВСД майже завжди супроводжується тривожно-фобічним компонентом, тобто можна припустити та ми бачимо це на практиці, що ВСД є ні що інше як варіант ПАНІЧНОГО РОЗЛАДУ (або ПАНІЧНОЇ АТАКИ). 

Виходячи з цього радикально змінюється тактика та методи лікування хворих. У нашому Центрі Вам допоможуть:

comments powered by HyperComments