Остеопат + психотерапевт = комплексне рішення психосоматичних розладів

Остеопат + психотерапевт = комплексне рішення психосоматичних розладів

Остеопат плюс психотерапевт - комплексне рішення психосоматичних розладівЗа даними ВООЗ, від 38 до 42% всіх пацієнтів, що приходять на прийом до лікаря, відносяться до групи психосоматичних хворих.

Чим є психосоматичні розлади та як вони формуються.

Що найбільше турбує будь-яку людину … Страх смерті, безпорадність в старості, біль та страждання від важкої хвороби. Є й інші тривожні фактори та фобії, такі як осуд оточуючих та втрата близьких.

Іншими словами – страждання заподіюють: страх, відчай, відчуття провини та сорому, смуток, негативний емоційний фон, неконтрольований гнів … І наше тіло нас рятує. Відбувається природна компенсація, та душевний біль трансформується в фізичний, який як не дивно, переноситься нами набагато легше.

До психосоматичних захворювань відносять ті порушення здоров’я, при яких відбувається соматизація переживань, коли власний організм, захищаючи душевну рівновагу, порушує гармонію тілесного здоров’я.

Остеопат Київ…

Розглянемо, як цей процес розвивається на фізичному рівні. Будь-яка негативна емоція рефлекторно «стискає» наше тіло. Якщо подібна реакція відбувається періодично, то формується «звичний спазм». З точки зору остеопатії – порушується рухливість тканин організму, щоб не викликати негативної та витісненої емоційної реакції.

Локалізація подібного порушення дуже індивідуальна та може залежати від типу емоції, від причини її виникнення, від індивідуальних особливостей організму, характеру, виховання, оточення та від особливостей ситуації, в яку потрапляє людина.

Поступово формується патологічний ланцюжок: стимул (зовнішня ситуація, думка) – емоція – тілесна реакція. Будь-які схожі переживання (спогади, запахи, зовнішні подразники, емоції) викликають звичні страждання тіла.

Найчастіше це відбувається у вигляді вегетативних реакцій (серцебиття, задишка, сильна слабкість, аритмія, підвищення артеріального тиску). Якщо до подібних реакцій приєднується страх – це може привести до формування дуже поширених в сучасному світі «панічних атак», які заважають людині вільно пересуватися, користуватися громадським транспортом, працювати в колективі.

Остеопат Одеса…

Часто наслідки звичного спазму виражаються у вигляді хронічного больового синдрому, який може локалізуватися в будь-яких частинах тіла. У таких випадках у пацієнта можуть з’являтися болючі відчуття, походження яких не може пояснити сучасна медицина.

Можуть бути порушені функції будь-яких органів та систем: від генералізованих алергічних реакцій (на безліч продуктів одночасно) до підвищеної пітливості, енурезу, запорів та діареї. У подібних випадках можливий прояв симптомів, які не можливо пояснити з наукової медичної точки зору захворювань, спостерігаються випадки сексуальних розладів, безпліддя та порушення сну.

Психотерапія в перекладі з грецького означає “Терапія душі”. У більшості випадків це метод впливу на психіку людини без спеціальних медикаментів. Як би не здавалося це слово сучасним, модним, психотерапія відома та застосовується з дуже давніх часів. Цілющість психотерапевтичного впливу оцінили ще до нашої ери. З тих пір з’явилося багато психотерапевтичних методик, психотерапевтичних шкіл, що дозволяють домагатися кращих результатів.

Формується патологічний ланцюжок, коли незначна реакція тіла (наприклад – невелика задишка при фізичному навантаженні, позив на сечовиділення, незначний біль в певній частині тіла) може викликати дуже сильну негативну емоційну реакцію. Як наслідок, можуть розвинутися серйозні душевні розлади (депресія, соціофобії, нав’язлива поведінка та ін.).

Остеопат це…

Таким чином, формується «замкнуте коло», яке досить важко зруйнувати. Пацієнти ходять від фахівця до фахівця та не можуть отримати необхідну допомогу.

Часто подібні ситуації завершуються візитом до лікаря – психіатра. Але допомога цього фахівця не призводить до повного та успішного вирішення проблеми пацієнта, тому що подібний патологічний ланцюжок неможливо подолати тільки із застосуванням високовартісних сучасних лікарських засобів.

Допомога в даній ситуації повинна бути комплексною. І фармакотерапія часто буває неефективна. Ось чому необхідно підключити допомогу остеопата та психотерапевта. 

Навчання остеопатії…

Психотерапевт допоможе знайти справжню причину психосоматичного захворювання. Знайти та усвідомити причину витіснених негативних емоцій. А в подальшому – навчити подібній роботі самого пацієнта, що допоможе йому вийти на зовсім інший «усвідомлений» рівень життя, що дозволяє бути здоровим та щасливим.

Завдання остеопата – знайти зону порушення балансу тканин та працювати з нею. Так через зміну тіла буде відбуватися руйнування замкнутого кола (стимул – емоція – тілесна реакція).

Коли під час подібної роботи будуть спливати та виявлятися пригнічені негативні емоції, може знадобитися негайна допомога психотерапевта.

Ось чому так цінно та унікально поєднання остеопатії та психотерапії.

Записатися

Спільна робота двох фахівців одночасно може виявитися пов’язаною з низкою труднощів та дорогою в матеріальному відношенні. У даній ситуації може виявитися незамінним лікар, який володіє унікальним поєднанням цих двох спеціальностей.

Подібна філігранна, ефективна та високопрофесійна робота призводить до зцілення від недуги, відновлення душевного дисбалансу та життєвої гармонії.

Пацієнт одужує…

Прийом веде лікар-остеопат, психотерапевт Центру Здоров’я «Весніна Груп» Веснін В. В.

comments powered by HyperComments