Безсоння. Причини, симптоми, лікування в Харкові

Безсоння. Причини, симптоми, лікування в Харкові

БезсонняЯкщо ви скаржитеся на сон – не можете заснути, якщо сон у вас поверхневий та дуже чуйний – ви страждаєте безсонням. Ваш сон залежить від вашого психологічного стану, від порушення режиму та ритму дня, від стану здоров’я, вжитих ліків, їжі та кави на ніч. Докучає безсоння від переживання стресових ситуацій та тривожних станів, безсоння та порушення сну можуть виникнути при депресії. Безсоння можуть викликати гіпоманічні стани – підвищена енергетична активність.

Загальні ознаки безсоння: складності із засинанням, пробудження вночі, часті пробудження, поверхневий сон, ви приймаєте снодійні краплі або таблетки, сонливість, знижена концентрація уваги вдень.

Самостійно впоратися з безсонням вам допоможуть наступні рекомендації:

  1. Дотримуйтеся режиму, лягайте спати, коли відчуваєте сонливість.
  2. Не переїдайте на ніч, оптимально приймати їжу не пізніше ніж за 2 години до сну, не пийте кави, чай.
  3. Дуже корисні пішохідні прогулянки перед сном.
  4. Прийміть теплу ванну з маслом м’яти, меліси або лаванди перед сном.
  5. Зверніть увагу – чи зручно ви спите, чи комфортно вам у ліжку!
  6. Перед сном, в ліжку, не перебирайте події дня, не обмірковуйте плани на завтра – навчитеся вчасно закінчувати або відкладати свої справи.

Розлади сну іноді можуть придбати хронічні форми та перерости в психічні розлади. Якщо вас турбує безсоння більше одного місяця, вам варто отримати консультацію фахівця. Безсоння це не захворювання, а симптом певного захворювання, та тому треба правильно виявити причину розладу сну та відповідно лікувати це захворювання. Застосування снодійних дає короткочасний ефект, через короткий проміжок часу снодійні перестають надавати свою лікувальну дію навіть при підвищенні дозування. Причиною безсоння можуть бути тривожний, депресивний або змішаний (тривожно-депресивний стан). Якщо людина довго не може заснути, то тут має місце тривожний розлад, коли людина прокидається о 4-5 годині ранку та не може довго заснути, це вказує на депресивний розлад, можливий змішаний варіант (тривожно-депресивний) при ньому проявляється складність при засипанні та раннє пробудження.

У нашому Центрі Вам успішно допоможуть:

comments powered by HyperComments