Сімейна криза: кінець чи початок?

Сімейна криза: кінець чи початок?

Сімейна криза

Сучасна сім’я – це союз двох людей, які перебувають в офіційно зареєстрованому або цивільному шлюбі, мають або не мають дітей. Статистика лякає: половина з цих шлюбів розпадається. Неодмінні супутники розлучення – це злість, образа, проблеми поділу майна, емоційна травма у дітей. Деякі враховують ці фактори та приймають рішення терпіти, щоб зберегти сім’ю, проте компенсують відсутність нормальних відносин спробами заглушити проблеми алкоголем, піти з головою в роботу. Так чому половина пар приходять до краху? Чи можна цього уникнути?

Насправді, взаємини в родині неминуче змінюються з часом, тому що змінюються самі люди, погляди на життя, життєві цінності. Одного разу дві половинки зустрічаються, закохуються та настає той час, коли хочеться літати, створювати музику та вірші. Цей романтичний період у взаєминах фахівці називають несвідомим. Двоє людей живуть почуттями, пристрастю. Взаємопроникнення настільки велике, що їм здається, що вони одне ціле. Проходить деякий час, та поступово почуття починають трансформуватися. Виявляється, що їй не подобається футбол, а йому – ходити по магазинам. По мірі того як знижується кипіння пристрасті, подружжя починає помічати, що думають та сприймають цей світ абсолютно по-різному. Невдоволення накопичується, додаються побутові проблеми: необхідність багато працювати, виховувати дітей, робити домашню роботу. І сім’я плавно приходить до своєї першої кризи…

Сімейна кризаЗдається, що друга половинка стала зовсім іншою. У цьому є частка істини, люди дійсно сильно змінюються з часом. Але справа ще й в тому, що подружжя перестають дивитися один на одного через призму пристрасті, починають помічати недоліки, яких не бачили раніше, та це може викликати роздратування. Конфлікти трапляються все частіше, та рано чи пізно настає момент, коли один з подружжя або обидва приходять до висновку, що більше не хочуть такої сім’ї. На жаль, багато хто вирішує в цей момент розірвати існуючі відносини та будувати нові. Іноді це відбувається у вигляді зв’язку поза сім’єю, який поступово руйнує її. У когось може вийти побудувати нові відносини. Однак більшість через кілька років виявляються у такому ж краху, але вже наступної родини. Біль доповнюється розчаруванням за втрачені роки. Як би глибоко не зайшла криза, згадайте, що ви знайшли один одного з тисяч. Тому є ще одне рішення.

Якщо подружжя втомилися від існуючих відносин, то вони можуть разом створити інші в цій же родині, як би нову сім’ю. Саме в цей момент починається свідомий період в сім’ї, коли подружжя спільно вступають в процес творення. Однак впоратися самостійно з конфліктами, які накопичувалися тривалий час, досить складно. Саме тому необхідна допомога професіонала – сімейного психолога або психотерапевта. Перше, чого навчиться подружжя, – це слухати та чути один одного. Крок за кроком вони будуть вибудовувати гармонійні відносини, засновані на прийнятті, повазі бажань та потреб один одного. Поступово вони створять сім’ю, яка живить силами кожного з партнерів, сім’ю, в якій подружжя доповнюють один одного як половинки, сім’ю, де всі щасливі.

Записатися на консультацію до сімейного психолога

comments powered by HyperComments