Головний біль. Причини виникнення

Головний біль. Причини виникнення

Головний біль. Причини виникненняГоловні болі — одна з найпоширеніших хвороб сучасності. Мільйони людей страждають від регулярних та хронічних нападів. Тому порада на майбутнє: болить – почніть з остеопата. Велика ймовірність, що він вирішить проблему швидко та безпечно.

Якщо медичні обстеження не виявляють явних порушень, лікарі-остеопати можуть надати ефективну допомогу та в багатьох випадках позбавити людину від подібних страждань.

Головний біль може бути проявом принаймні сорока п’яти різних хвороб, збоїв та відхилень в організмі. Якщо медики не знаходять ніякої патології, причина криється в функціональних розладах, тобто в змінах нормального режиму роботи органів та систем. Як правило, вони викликані зміщенням елементів кісткової системи (зазвичай через травми) або внутрішніх органів (внаслідок спазмів м’язів та зв’язок, якими ці органи кріпляться до скелету та з’єднуються між собою).

Найчастіше проблеми не настільки великі, щоб провокувати хворобу або виявлятися при звичайній діагностиці, але вони тягнуть за собою безліч негативних наслідків, в тому числі та хронічні головні болі. У більшості випадків вони легко визначаються та піддаються лікуванню остеопатичними методами. Кілька безболісних процедур – та пацієнт позбавляється від болю.

Наведемо конкретні приклади порушень, які є причиною хронічного головного болю.

Головний біль як наслідок збоїв в роботі печінки та жовчного міхура.

Один з механізмів виникнення головного болю пов’язаний з відхиленнями в хімічному складі внутрішнього середовища організму. При інтоксикації чутливі провідники – хеморецептори – передають в мозок сигнали тривоги, які сприймаються як біль. Цей механізм лежить в основі хронічних головних болів, що виникають при гормональній перебудові організму. Оскільки гормони, що викидаються в кров, руйнуються в печінці, при гормональному сплеску навантаження на неї зростає.

У нормі організм повинен адаптуватися до коливань рівня гормонів, але якщо печінка не справляється з навантаженням, в кров потрапляють недоокислені продукти розпаду, що отруюють організм. Це проявляється серцебиттям, пітливістю, стрибками тиску, дратівливістю, а також головним болем.

Такі симптоми характерні для періоду статевого дозрівання підлітків, вагітності та клімаксу у жінок. Крім того, вони можливі при змінах гормонального фону в окремих фазах менструального циклу (передменструальний синдром).

Як же борються з цими недугами лікарі-остеопати?

Винуватцем інтоксикації часто є проблеми в роботі печінки та жовчного міхура, які знижують їх граничну потужність та не дозволяють впоратися зі своїми обов’язками при гормональному сплеску. Джерело подібних збоїв – спазми м’язів та зв’язок, якими внутрішні органи з’єднуються зі скелетом та один з одним.

Печінка та жовчний міхур кріпляться в організмі цілою системою зв’язок, мимовільне скорочення (спазмування) яких веде до зміни положення органів, скручування судин та нервів, що ведуть до них, порушення комунікацій, що проходять поруч. Так, спазмування печінково-дуоденальної зв’язки, підтримує жовчний міхур, нерідко призводить до часткового перетиснення жовчовивідних шляхів, а ускладнений відтік жовчі – до розвитку застійних явищ та інтоксикації організму.

Дослідивши причини відхилень, лікар-остеопат за допомогою спеціальних прийомів м’яко та безболісно знімає спазми та зміщує органи в оптимальне положення. Після кількох сеансів нормальний режим роботи печінки та жовчного міхура відновлюється, інтоксикація та симптоми захворювання, в тому числі головний біль, як правило, повністю зникають.

Головні болі як наслідок травми куприка.

Хто з нас, послизнувшись на зледенілому тротуарі, не прикладався м’яким місцем на тверду землю? Така подія (якщо не було переломів) швидко забувається та мало хто надає їй значення. Але остеопати стверджують: наслідки травми куприка можуть проявлятися протягом усього життя та є джерелом безлічі хвороб самих різних органів, та зокрема хронічних головних болів.

Розташований в хребті спинний мозок оточує тверда мозкова оболонка, що нагадує щільний «панчіх». Нижній кінець цієї «панчохи» кріпиться до куприка, а верхня частина йде всередину черепа та покриває півкулі головного мозку.

У нормі рухливість куприка у людини обмежена. Однак при травмі він може істотно відхилятися від початкового положення, фіксуючись в новій позиції. Прикріплена до нього тверда мозкова оболонка натягується, стискаючи тканини головного мозку, артеріальні та венозні судини. Це веде до розвитку гіпоксії (недостатнє постачання киснем) та застою (недостатній відтік) венозної крові. Один з наслідків – хронічні головні болі.

Ще один момент. Від спинного мозку до внутрішніх органів (крізь отвори в «панчосі») тягнуться спинномозкові нерви. Через натягнення твердої мозкової оболонки страждають їхні корінці, що обумовлює широкий спектр захворювань в самих різних сферах – гінекологія, шлунково-кишковий тракт, радикуліти та ін.

Найприкріше, що більшість цих хвороб можна було уникнути, оскільки відхилення куприка добре піддається корекції остеопатичними методами, а практика показує, що помітне зміщення куприка має місце у значної кількості людей.

Наведені вище приклади – лише мала частина функціональних порушень, що діагностуються та усуваються остеопатами.

Звичайно, остеопатія — не панацея від усіх хвороб. Ніхто не обіцяє миттєво та без ліків зняти головний біль будь-якого походження. Разом з тим часто доводиться мати справу з пацієнтами, які роками ковтали болезаспокійливі препарати та безуспішно лікувалися всюди, де тільки можна, тоді як від запущених болячок можна було позбутися на ранній стадії буквально за один сеанс.

Тому порада на майбутнє: болить – почніть з остеопата. Велика ймовірність, що він вирішить проблему швидко та безпечно.

comments powered by HyperComments