Що таке Хенд-мейд?

Що таке Хенд-мейд?

Что такое Хенд-мейд

В даний час модним та популярним стає Хенд-мейд . Давайте розберемося, що це таке та які його ознаки. Дослівний переклад з англійської – «руки роблять», тобто “зроблено вручну”.

1. Ручна робота.

Хенд-мейд -ом ми називаємо все, що створили талановиті людські руки без допомоги хитромудрої виробничої техніки. Іноді без техніки не обійтися (праска, швейна машинка, клейовий пістолет), але це те, що використовується в побуті та вимагає спеціальних професійних знань. Під виробничою розуміється техніка, яка використовується в промисловому виробництві для виготовлення одягу, аксесуарів (найчастіше термін «Хенд-мейд» застосовується до цих категорій речей), меблів, предметів інтер’єру.

2. Якість.

Ручна робота передбачає високу якість. Хенд-мейд – це зовсім не означає непрофесійно. На виріб витрачено багато часу та він опрацьований до дрібниць. До того ж річчю займається одна людина, яка контролює процес від початку та до кінця, що виключає похибки та брак у роботі.

3. Ексклюзив.

 Хенд-мейд – це вираження неординарної ідеї та таланту автора в матеріальному вигляді. Часто Хенд-мейд – речі народжуються тільки тому, що автор не може знайти те, що йому потрібно серед готових виробів, запропонованих магазинами. Однак бажання виділитися з натовпу, носити щось яскраве, незвичайне, красиве настільки сильне, що він створює таку річ своїми руками, реалізуючи свою фантазію та оригінальні задуми.

При спробі скопіювати таку річ іншою людиною все одно не вийде двох ідентичних речей, тому що манера та техніка виконання у майстрів різні. Кожен виріб унікальний, як і унікальна кожна людина.

4. Тепло людських рук.

У кожній речі, зробленої людиною живе частинка її душі. І не важливо, творить автор за власним натхненням або «на замовлення» – в будь-якому випадку він робить свою справу із задоволенням, інакше б не займався цим. І почуття майстра, його стан в момент створення виробу передаються самій речі. Тому вони несуть тепло та любов. А нам всім хочеться тепла та любові – це один з факторів популярності Хенд-мейд.

5. Краса.

Все, що зроблено з любов’ю – красиво. Майстри створюють речі, реалізуючи свою потребу нести красу в навколишній світ. Тому Хенд-мейд, навіть якщо незвичайний, обов’язково по-своєму прекрасний..

Поняття  Хенд-мейд  включає в себе не тільки створені від початку та до кінця вироби (зшитий, зв’язаний одяг, сумки, аксесуари, іграшки та ін.), а й перероблені або допрацьовані речі. Наприклад, розписана вручну кераміка, тарілки в техніці декупажу, розшиті стразами та тасьмою джинси.

Все, до чого ми докладаємо наші руки з метою створення красивої, незвичайної, неповторної речі, можна сміливо називати Хенд-мейд.

comments powered by HyperComments