Хобі, що заспокоює

Хобі, що заспокоює

Хобі, що заспокоюєБагато хто, напевно, помічав, що всі види домашньої творчості сприяють зняттю напруги, заспокоюють нерви та тим самим запобігають стресу. І це відбувається не тільки у людей, котрі займаються рукоділлям. Коли жінка бере в руки голку або спиці, а чоловік починає майструвати – весь будинок наповнюється умиротворенням та спокоєм. І чим більше у вашому будинку речей зроблених із задоволенням та любов’ю власними руками, тим частіше в будинку звучить сміх та рідше відбуваються сварки. Але далеко не всі знають, що рукоділля здатне поліпшити наше здоров’я. Рукоділля користується великою любов’ю жінок як антистресовий та антидепресантний засіб. Крім цього, рукоділля здатне нормалізувати роботу багатьох систем нашого організму. Рукоділля отримало таку назву, тому що майже всі дії здійснюються руками. На поверхні долоні розташовується велика кількість активних точок, які представляють собою проекцію різних органів та систем людини. Коли ми займаємося рукоділлям, то крім задоволення від самого процесу ще й стимулюємо роботу нашого організму.

Активні точки правої руки

Див. мал.1, де показані активні точки правої руки (на лівій руці точки знаходяться в дзеркальному відображенні):

1, 22, 27, 51 — мозок, ендокринні залози;

1, 3, 16, 17, 29 — органи зору, дихання, голосові зв’язки, пам’ять, інтуїція, відчуття щастя, гордості, довіри; духовний розвиток та адаптаційні властивості особистості, зняття порчі, сглазу;

6, 9, 11, 19, 49 — органи дихання, слуху, слизові оболонки;

7, 12, 18, 24, 43, 53, 63 — органи травлення, вестибулярний апарат, кісткові тканини, шкірні покрови, відчуття реальності;

8, 26, 36, 39, 48, 57, 66 — кровоносна та лімфатична, сечостатева, гормональна системи, волосяний покров;

5, 10, 13, 28, 38, 44, 49, 59 — статеві органи, кінцівки, нігті, нервова система;

15, 23, 37, 45, 46, 47, 55, 60, 67, 68 — периферійна нервова система, кишківник, печінка, органи нюху, дотику. Зняття перевтоми, втоми;

4, 14, 25, 34, 50, 56, 65 — імунна система, хребет, кістки людини, зняття комплексів;

20, 21, 30, 31, 32, 33, 35, 40,41, 52, 54, 61, 64, 68 — активізація захисних властивостей організму.

Точки 1-12 найбільш активно задіяні при шитті предметів інтер’єру, випалюванні, різьбі та розпису по дереву, в’язанні гачком, килимоткацтві та ткацтві, бісероплетінні.

Точки 6-23 масажуються при плетінні макраме, лозоплетінні, в’язанні на спицях, плетінні мережив на коклюшках, філе, виконанні робіт в стилі «печворк», вишиванні на машині, виготовленні меблів та штучних квітів.

Точки 22-51 активізуються при шитті одягу, плетінні фріволіте, в’язанні на машинах та апаратах, створенні голкового мережива, плетінні на шаблоні, ручному вишиванні, ліпленні з глини, виготовленні іграшок (не м’яких).

Точки 49-68 працюють при шитті м’яких іграшок, подушок, в’язанні на «вилці», виготовленні вишитих мережив, художніх робіт по каменю та металу, виконанні аплікацій зі шкіри та виготовленні інших шкіряних виробів, створенні шпильок для волосся, гобеленів, бахроми, помпонів та кистей, оздобленні одягу.

Таки чином, займаючись різноманітними видами рукоділля, ми активізуємо на наших долонях різні точки та тим самим стимулюємо роботу різних органів та систем нашого організму.

Ось, наприклад, який вплив можуть здійснювати різні види рукоділля:

Шиття
Найсильніший вплив йде на очі, руки та посередньо на мозок. Спостерігається позитивна динаміка при хворобах серця, пов’язаних з порушенням ритму, нормалізується внутрішньочерепний тиск та знижується артеріальний, полегшуються або зовсім запобігають головні болі та нервові зриви, поліпшується сон у страждаючих безсонням, знижується втома, зменшується схильність до здуття живота та запорів, поліпшується склад крові.

Шиття предметів інтер’єру
Полегшує головний біль, викликаний змінами погодних умов, лікує захворювання нирок, селезінки, печінки, знімає втому очей, набряки повік та пальців, шум у вухах, стимулює обмінні процеси в організмі та функціонування шлунка.

Шиття м’яких іграшок
Лікує хвороби травного тракту, хвороби рук, зменшує наслідки алергічних реакцій, знижує агресивність, допомагає при розумовій та фізичній втомі, порушеннях у роботі вестибулярного апарату та координації, допомагає при порушеннях функцій мозку, втраті орієнтації в часі, знижує тиск.

Печворк (клаптева техніка шиття)
Лікує різні новоутворення в організмі, болі та порушення кровообігу в ногах, судоми в ногах, головні болі, хвороби голосових зв’язок, застуди та запалення дихальних шляхів, носові кровотечі, погане згортання крові, загальмованість.

В’язання на спицях
Допомагає при струсі мозку та травмах хребта, лікує зубні та головні болі, запалення нирок, хвороби нервової системи, серцево-судинні захворювання, розлади травлення.

В’язання гачком
Лікує простудні та кардіологічні захворювання, хвороби печінки та нирок, остеохондрози, допомагає позбутися від головних, вушних та зубних болів, склерозу, знижує підвищену стомлюваність та болі через старі травми.

В’язання на «вилці»
Покращує стан нігтів та волосся, гальмує старіння організму, лікує погане згортання крові, носові кровотечі, порушення в роботі вестибулярного апарату, різні страхи, допомагає відновити сили при виснаженні організму, знімає нервові головні болі, болі через старі травми.

В’язання на машинах
Єдиний оздоровчих ефект – це очищення організму від накопичених негативних енергій.

Фріволіте
Допомагає при ураженнях центральної нервової системи, при лікуванні запальних процесів, гіпертонії, болях в суглобах, поліартритах, головних болях, при судомах ніг, носовій кровотечі, розтягненні зв’язок, підвищеній чутливості шкіри, порушеннях в роботі вестибулярного апарату.

Вишивання хрестиком
Сучасні психотерапевти рекомендують вишивати хрестиком, тому що одноманітні дії добре заспокоюють нервову систему, а захопленість процесом створює позитивний осередок збудження, який пригнічує стрес. Також вишивання застосовується при лікуванні депресій.

comments powered by HyperComments