Відмінність лікувального масажу та остеопатії

Відмінність лікувального масажу та остеопатії

Відмінність лікувального масажу та остеопатіїЛюди, знайомі з остеопатією лише з чуток, часто приймають її за особливий вид масажу. Однак, це зовсім не так: крім зовнішньої віддаленої подібності деяких технічних елементів нічого спільного у лікувального масажу з остеопатією немає.

Лікувальний масаж – досить простий по суті метод лікування, заснований на прийомах розтирання, розминання та погладжування. Масажист впливає на шкіру та м’язи людини, розслабляючи або тонізуючи їх. Далі шкірних покровів та м’язів ефект масажу не поширюється, але вже це в деяких випадках дозволяє домогтися поліпшення при багатьох хворобах кістково-м’язової системи, хоча і не гарантовано.

Остеопатія відрізняється від масажу докорінно, вона незрівнянно складніша та різноманітніша, та дозволяє лікарю працювати не тільки на кістках та м’язах, але навіть на таких глибоких структурах тіла, як внутрішні органи або головний мозок. Досягається це завдяки особливому остеопатичному підходу до організму людини та високій чутливості рук лікаря.

У той час, як завдання масажиста – знайти болючі та спазмовані ділянки тіла та м’язів, та розслабити їх, лікар-остеопат завжди оцінює стан організму в цілому. Механічний баланс всього тіла – ось що цікавить остеопата в першу чергу. Адже згідно остеопатичної філософії, причина хвороби знаходиться не в самому хворому органі або м’язі, а найчастіше на великому віддаленні.

Методологія лікувального масажу побудована на трьох основних правилах: розігріти, розім’яти, розслабити (або тонізувати). Остеопатія теж домагається розслаблення, але іншими способами та в іншому контексті. Розслабляючий ефект остеопатії більш глобальний та довгий, він захоплює не тільки напружені ділянки, але й весь організм, балансує, приводить його в нейтральний стан та дає можливість запустити процес саморегуляції.

Масажист завжди знаходить ту ділянку тіла, де болить та працює з нею. Остеопат не керується симптомами хвороби, тому що хворий орган в більшості випадків є вже кінцевою ланкою в ланцюзі порушень. Впливаючи на цю кінцеву ланку, лікувальний масаж приводить тільки до тимчасового поліпшення, але щоб допомогти людині надовго, треба перервати ланцюг у його початку. Домогтися цього дозволяє знання глибинних механічних зв’язків між органами, тривале навчання та постійна практика остеопата.

  • Остеопатія справляє на організм глобальну регулюючу дію, в той час як масаж – поверхневу, тільки на шкіру та м’язи.
  • Остеопатія виправляє неправильне положення кісток, масаж тільки розминає та розігріває.
  • Остеопатія працює на структурах тіла, недосяжних масажу: на кістках, внутрішніх органах, головному мозку.
  • Остеопатія працює з краніосакральним механізмом на рівні глибинної біоритмології людини.
  • Остеопатія запускає систему саморегуляції організму, масаж не впливає на неї.

Крім того, остеопатія на відміну від масажу не вимагає курсового лікування. Для того щоб побачити ефект лікувального масажу, необхідно провести 5-10, а нерідко й більше сеансів, періодичністю 3 рази на тиждень. В остеопатії все зовсім не так. Повторний сеанс лікар призначає через 1-3 тижні, а нерідко і пізніше. Такий тривалий проміжок необхідний для того, щоб організм встиг включити свої відновлювальні резерви після першого сеансу та відповісти на вплив остеопата. Загальна кількість сеансів залежить від стану пацієнта, але в більшості випадків 4-6 сеансів вистачає для позбавлення від проблеми, що мучила.

Чи схожі прийоми масажу та остеопатії?

Зовнішня віддалена схожість є в деяких структуральних техніках, але остеопат ніколи не розтирає та не розминає шкіру, на відміну від масажиста. Техніки остеопатії більш тонкі, та часто пацієнт не відчуває, що робить лікар, може навіть заснути на сеансі. Особливо це відноситься до краніосакральних технік, що задіюють глибинні біоритми тіла.

Швидше ви можете побачити схожість з мануальною терапією, яка по суті є більш грубе перекладення деяких методик остеопатії. На відміну від масажиста, остеопат працює тільки своїми руками та ніколи (за рідкісними винятками) не застосовує додаткових пристосувань, таких, як масажери або масажне масло.

Які відмінності в показаннях до масажу та остеопатії?

Спектр показань для остеопатії набагато ширше, ніж для лікувального масажу. Пов’язано це безпосередньо з тим, що остеопат може працювати практично на будь-яких органах та структурах тіла, а масажист – тільки на шкірі та м’язах.

Остеопатія показана при мігрені, порушеннях роботи внутрішніх органів, хворобах вуха, горла та носа, в гінекології та акушерстві, при гіперактивності, порушеннях уваги та поганій успішності у дітей, та у багатьох інших випадках, коли масаж просто безсилий.

Чи є сенс робити масаж та остеопатію одночасно?

У більшості випадків немає, тому що остеопатія сама володіє дуже потужним розслаблювальним ефектом. Тільки в разі, якщо людина дуже сильно напружена та погано відповідає на остеопатичний вплив, лікар може порадити пройти 1-2 сеансу масажу, щоб йому стало легше працювати. Але проходити цілий курс масажу та одночасно лікуватися у остеопата немає сенсу.

Таким чином, остеопатія та лікувальний масаж – два абсолютно різних методи лікування. І той, хто пройшов сеанс остеопатії та на собі відчув її лікувальний потенціал, вже ніколи не сплутає її ні з масажем, ні з іншими подібними йому методами.

comments powered by HyperComments