Розвивальні ігри з піском

Розвивальні ігри з піском

Розвивальні ігри з піскомМи завжди нагадуємо батькам, що в роботі над мовним розвитком дитини головне – зацікавити малюка. Навчати, граючи.

Гра – один з головних інструментів логопеда. Ми пропонуємо комплекс ігор з піском – одним з найулюбленіших ігрових матеріалів дітей. Такі ігри розвивають дрібну моторику, заспокоюють малюка та сприяють корекції його мови, поліпшення поведінки та стану нервової системи.

Не думайте, що гра з піском доступна тільки влітку навчальна розвага. Логопед на заняттях вдома та в офісі використовує не тільки звичайний пісок, а й схожі на нього матеріали: манна або будь-яка інша крупа, квасоля та горох, дрібні камінчики.

Ми пропонуємо ряд ігор з піском та йому подібними матеріалами, а також рекомендації щодо їх проведення.

  • Будуємо манну пісочницю. Крупу насипаємо в досить велику пластикову ємність. Щоб уникнути болісного прибирання, використовуйте велику картонну коробку, куди б могла поміститися дитина та її “логопедична” пісочниця. Для гри, як зазвичай, знадобляться лопатки, формочки, відерця, млини, дрібні іграшки, ляльковий посуд. Отже, ми годуємо ляльок, відправляємо їх на манний пляж, мажемо сонцезахисним кремом. Ми перевозимо нашу манку – будівельний матеріал – на вантажівці.
  • Ви можете використовувати іншу крупу – тут дайте волю своїй фантазії. Кукурудзяна крупа – жовтий пісочок, горох та квасоля – гальковий пляж. А ще можна взяти кілька видів круп та вчитися їх сортувати, розклавши по маленьких тарілках: для білочки – квасоля, для ведмедика – горох, для пташки – пшоно. Це дозволить розвивати не тільки дрібну моторику, а й логічне мислення.

Як ми вже сказали, ігри з піском допомагають зробити процес логопедичної терапії набагато більш ефективним та цікавим. Досвідчені логопеди давно використовують такі ігри в своїй роботі.

Веселих вам ігор!

comments powered by HyperComments