Тактильні відчуттяТактильні відчуття мають велике значення для розвитку дитини з перших місяців життя.

Руки, пальці, долоні малюка – не тільки його головні датчики, а й механізми, що запускають розумову діяльність. Торкаючись до різних поверхонь, дитина порівнює їх та осягає різноманітність навколишньої дійсності. Саме тому дитина несвідомо прагне до того, щоб все помацати.

Ні для кого не секрет, що, поки дитина не побачить та не доторкнеться до предмету, розповідати їй про цей предмет малоеффективно. Це – ще одне свідчення важливості тактильних відчуттів.

Розвивати тактильні відчуття малюка необхідно для того, щоб упорядкувати мислення дитини, поліпшити її здатність порівнювати, об’єднувати та розрізняти предмети та явища.

Фахівці рекомендують вправи на ізоляцію одного з почуттів з метою його стоншення. Наприклад, закривати очі та «відключати» слух, фокусуючись на тактильному відчутті будь-якої поверхні.

Ми рекомендуємо книгу «Погладь мене своїми руками», в якій ви можете знайти вставки різних фактур, супроводжуваних фотографіями тварин. Приклад: папуга – пір’їнка, гепард – хутро, риба – лускатий матеріал

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності