Ваш логопед

Виправлення дефектів мовлення дитини за 30 днів

Консультація та діагностика (повне логопедичне обстеження та при бажанні психологічне)
Постановка звуків (різного віку)
Корекція звуковимови (різного віку)
Виправлення заїкання (різного віку)
Заняття з розвитку мовлення
Корекція писемного мовлення
Підготовка до школи
Логоритміка
Курс впевненого слова (для підлітків)
Риторика (для дошкільнят та молодших школярів)
Техніка мовлення для дорослих
Курс ораторської майстерності та ін.

Профілактичний огляд у логопеда

Коли потрібно показати дитину логопеду?

Більшість батьків звертаються до послуг логопеда тільки при виникненні яскраво вираженою проблеми мовного розвитку дитини. Однак спостереження логопедом необхідно на різних етапах розвитку дитини: в 1 рік, в 3 роки, в 5 та 7 років.

Профілактичний огляд у логопеда в 1 рік

Перша зустріч з логопедом в кінці першого року життя дитини обов’язкова. В першу чергу фахівець перевірить те, як у малюка розвинене розуміння мови оточуючих. Дитина в цьому віці, як правило, розуміє назви улюблених іграшок, частин тіла, обличчя, дій та може виконати прості інструкції дорослих («Помахай ручкою», «Дай м’ячик», «Пожалій ведмедика» та ін.). Дитина розуміє слово «не можна»; любить, коли з нею грають, коли хвалять її, активно спілкується з близькими. У самостійній мові малюка з’являються окремі слова («тато», «мама», «баба», «ам» та ін.), звуконаслідування («мяу», «бі-бі» та ін.).

На консультації логопед підкаже батькам, як спілкуватися з дитиною, щоб її словниковий запас постійно поповнювався. Навчить простим іграм для розвитку моторики пальців рук та всього тіла, сприйняття та уваги малюка.

Профілактичний огляд у логопеда в 3 роки

Наступний візит до логопеда потрібно нанести ближче до трьох років, коли у дитини формується фразова мова. У цьому віці словниковий запас дитини може налічувати до 1000 слів. Переважно це слова, які позначають назви предметів. Менше – дієслів та прикметників. Дитина називає чотири основні кольори (червоний, синій, жовтий, зелений), величину предметів (великий, маленький), форму (круг, квадрат, трикутник). Приблизно з двох років у мові дитини відбуваються важливі зміни – вона поступово опановує граматичні форми рідної мови. Орієнтовно до 2,5 років в самостійній мові малюка виникають іменники в знахідному, предложному, давальному відмінках.

До трьох років дитина поступово засвоює такі граматичні засоби мови:

  • деякі закінчення множини іменників;
  • зміна дієслів за особами, числами, за часом та родом, використовують прийменники та ін.

У цьому віці у дитини вже сформований фонематичний слух – здатність сприймати та розрізняти звуки рідної мови. Завдяки цьому дитина може розрізняти на слух близькі за звучанням слова: кріт – рот, кішка – кашка, ведмедик – шишка та ін.

Ми використовуємо для подолання затримки мовного розвитку заняття з логопедичної ритміки. Це вік, в якому все виходить легко, якщо заняття організовані в ігровій захоплюючій формі.

На жаль, саме в цьому віці у дітей часто виникає заїкання, і візит до логопеда в цьому випадку треба зробити негайно.

Профілактичний огляд у логопеда в 4-5 років

Наступний важливий вік для відвідування логопеда – від чотирьох до п’яти років. На цьому етапі вдосконалюється вимовна сторона мовлення дитини: формується вимова звуків Ш, Ж, Щ, Ч, Ц, з’являються «важкі» звуки Л та Р. Якщо звуки не сформовані, то зробити це потрібно прямо зараз.

З 4 років діти із задоволенням займаються корекцією звуковимови та роблять це куди більш успішно, ніж шестирічки!

У цьому віці активно розвивається монологічне мовлення: дитина вчиться розповідати історії з опором на сюжетні картинки, переказує улюблені казки, сама починає складати історії.

Консультація логопеда в 7 років

До семи років мова дитини повинна бути повністю сформована. Якщо у дитини до цього віку збереглися якісь проблеми з промовою – слід негайно звернутися до логопеда.

Вашій дитині вже пора пройти огляд у логопеда? Запишіться на прийом до логопеда або психолога.

Також рекомендується:

В будь-якому віці з двох років обстеження, корекції, відновлення та профілактики порушень мови, поведінки, психо-емоційної сфери, когнітивних функцій логопедом та психологом.

За підсумками консультації фахівець розробляє індивідуальний корекційний маршрут для клієнта, дає висновок та свої рекомендації.

price

Відгук на логопеда

comments powered by HyperComments