Остеопатія – вісцеральна, структурна, краніосакральна

Остеопатія – вісцеральна, структурна, краніосакральна

ОстеопатіяОстеопатія – порівняно молодий напрямок практичної медицини, одна з складових частин мануальної терапії. Остеопатія зовсім недавно визнана офіційною медициною, як високоефективний та безпечний метод впливу на структурні компоненти опорно-рухової системи та внутрішніх органів. Ця методика може використовуватися для лікувальних цілей, а також для оздоровлення організму та профілактики патологічних станів.

Досвідчені лікарі Харківського Центру Здоров’я, Краси та Успіху «The Vesnina Group» широко застосовують різні остеопатичні методики при лікуванні багатьох патологій хребта. Крім того, проблеми хребта нерідко тягнуть за собою виникнення внутрішніх патологій та порушень з боку головного мозку. У всіх цих випадках остеопатія може використовуватися як самостійно, так і в комплексі консервативних методик лікування. Обговорити показання до остеопатії та отримати призначення курсу можна у фахівця центру після попереднього запису.

Типи остеопатії

Розрізняють декілька типів остеопатії в залежності від напрямку мануального впливу:

 • Вісцеральна остеопатія – її вплив спрямований на роботу внутрішніх органів;
 • Структурна остеопатія – допомагає відновити нормальне положення та роботу хребта, суглобів тіла та кінцівок, м’язово-зв’язкового та суглобового апаратів;
 • Краніосакральна остеопатія – корекція положення структурних елементів черепа та хребта з відновленням нормального струму ліквору, крові та лімфи.

Залежно від кінцевої мети остеопатії, її також можна розділити на:

 • Діагностичну остеопатію – руки фахівця-остеопата дозволяють уточнити локалізацію, ступінь, характер пошкодження;
 • Терапевтичну остеопатію – методи спрямовані на усунення виявлених причин патології та відповідних їй проявів.

Вісцеральна остеопатія

Область застосування вісцеральної остеопатії включає мануальний вплив на внутрішні органи при наступних станах:

 • Коліти, нетравлення кишківника, спайкові процеси;
 • Опущення, загини внутрішніх органів;
 • Порушення сечовипускання;
 • Відхилення менструального циклу;
 • Дискінезія жовчовивідних каналів;
 • Порушення сну;
 • Болі в грудях, спині, хронічні головні болі.

Вісцеральна остеопатіяКожен орган та навіть його частина має певну циклічність рухів з чітко встановленою амплітудою. Ритмічність та постійність рухів забезпечуються системою зв’язок, які можуть зазнати пошкоджень при різних патологічних процесах.

Сама якість життя знаходиться в прямій залежності від стану вісцеральних зв’язок – відновлення частоти та амплітуди їх рухливості може привести до усунення проблеми внутрішнього органу, сусідніх тканин та в цілому значно підвищує захисні сили організму.

Остеопатія впливає на органи м’яко та безпечно, одночасно проводиться робота з хребтом, тому що від його стану багато в чому залежить правильна робота внутрішніх органів. Існує зворотний зв’язок – від коректного положення та діяльності внутрішнього органу залежить робота опорно-рухової системи.

Так, печінка – найбільший орган, відповідальний за синтез білка, травних ферментів, вітамінів, нерідко зміщується з нормального положення під впливом травм, струсів, операцій. Вона взаємопов’язана з сусідніми органами – кишківником, ниркою, шлунком, тому зміна її розташування спричинить відхилення в роботі всіх оточуючих структур, в тому числі хребта. А це неминуче позначиться на функціонуванні центральних мозкових центрів.

Вісцеральна остеопатія допоможе зупинити та запобігти масу патологічних проявів, здатних зруйнувати нормальний гомеостаз, внутрішню та зовнішню гармонію в роботі всього організму.

Краніосакральна остеопатія

Краніосакральна остеопатіяЛіквор (спинномозкова рідина) – найважливіше внутрішнє середовище організму, а саме – мозкової тканини. Він забезпечує трофіку нервових клітин, виведення шкідливих, отруйних продуктів метаболізму. Ліквор, як кров або лімфа, знаходиться в постійному русі, регулярно оновлюється, та від його складу та характеру циркуляції залежить, по суті, весь організм, його тканини та органи.

Краніосакральна остеопатія допомагає забезпечити нормальний рух ліквору всередині спинномозкового каналу хребта, а також у внутрішньочерепних шлуночках. Це можливо завдяки коректному положенню всіх структурних елементів хребетного стовпа та черепа. Найменше розходження в черепних швах або локалізації тіл хребців обов’язково спричинить за собою спотворене потоку ліквору та виникнення патології.

Проведення краніосакральної остеопатії вимагає від фахівця досконалого знання структури головного мозку, черепа, високої чутливості пальців до найменших змін.

Курс остеопатії в такому випадку безпечний, безболісний, допомагає досягти повного розслаблення пацієнта, усунення існуючого больового синдрому. Лікар може вже на першому сеансі значно послабити та навіть видалити хворобливі прояви, купувати напад астми, згладити ознаки вегетосудинної дистонії.

Структурна остеопатія

Структурна остеопатія, лікування в Харкові

Фахівці зі структурної остеопатії використовують на практиці метод довгого важеля, тобто вплив на хребет здійснюється через кінцівки та тулуб. Методи маніпуляції при остеопатії відрізняються великою обережністю та м’якістю, саме тому цей напрямок мануальної терапії найбезпечніший та може використовуватися з метою оздоровлення та навіть омолодження організму.

comments powered by HyperComments