Сколіоз. Лікування сколіозу

Сколіоз. Лікування сколіозу

Сколіоз це бічне викривлення хребта, при якому хребетний стовп в тій чи іншій частині відхиляється від прямої лінії та повертається навколо своєї осі, формуючи м’язовий валик та приводячи до розтягування внутрішніх органів з одного боку та їх стискання – з іншого.

Лікування сколіозу

На сьогодні захворюванням страждає приблизно 5% населення планети в тій чи іншій мірі вираження, причому у представниць слабкої половини людства це захворювання зустрічається дещо частіше.

Причини та фактори ризику сколіозу

Причини формування сколіозу різноманітні, але серед них можна виділити дві основні:

  • слабкість м’язового корсета та зв’язкового апарату, яка може бути наслідком супутньої патології, спадкової схильності, неправильного харчування та ін.;
  • неправильну поставу через носіння портфеля на одну сторону, звички сидіти за столом, опустивши одне плече тощо.

У житті дитини існує два критичних моменти, під час яких може статися формування сколіозу або інших викривлень хребта. Це вік з 7 до 8 років, та період статевого дозрівання, який триває з 10 до 14 років. У цей час батьки повинні приділяти особливу увагу поставі дитини, оскільки тільки в такому випадку вдасться запобігти можливому розвиток захворювання на самому ранньому етапі.

Чим небезпечний сколіоз?

Для більшості людей здається, що головна небезпека сколіозу, як та будь-якого іншого викривлення хребта – це косметичний недолік. Але насправді це не зовсім так, оскільки косметичний дефект дійсно має бути, але він далеко не завжди помітний під одягом, якщо в дитячому колективі це може висміюватись, то в зрілому віці людина вже не відчуває великих проблем у зв’язку з естетичними недоліками.

А от поразка внутрішніх органів, яка може настати внаслідок порушення їх іннервації, стиснення органів грудною кліткою або іншими кістками з одного боку та їх розтягування з іншого, залишається. І виявлятися воно починає, як правило, в середньому віці та пізніше, оскільки в юнацькі роки ще компенсується організмом.

Таким чином, сколіоз небезпечний як тим, що може викликати великі психологічні проблеми у дитини через естетичні недоліки, так й ураження внутрішніх органів та систем. Тому діагностика захворювання повинна бути як можна більш ранньою. І чим раніше буде розпочато лікування, тим ефективнішим воно виявиться.

Діагностика захворювання

Діагностувати виражений сколіоз не так складно. Серед ознак хвороби варто назвати розташування правого та лівого плеча на різних рівнях, різну відстань між ліктями дитини та тулубом праворуч та ліворуч, більший виступ лопатки з одного боку в порівнянні з іншим.

Лікування сколіозу

Якщо є хоча б одна з цих ознак, то, швидше за все, має бути початковий ступінь сколіозу, та це вже повинно бути підставою для звернення до фахівця, оскільки в іншому випадку без належного лікування хвороба буде тільки прогресувати.

Записатися на діагностику хребта

Підходи до лікування захворювання

Якщо говорити про лікування захворювання, то підхід до терапії завжди повинен бути індивідуальним та визначатися як ступенем вираження захворювання, так й індивідуальними особливостями пацієнта.

На початкових етапах розвитку хвороби та при сколіозі першого ступеня часто рекомендують виконання спеціальних вправ та відмова від носіння портфеля на один бік, підтримка правильної постави за столом та ін. Головне, щоб ці заходи були регулярними, тоді вони зможуть принести свій результат.

Якщо ж сколіоз є більш вираженим (ступінь відхилення хребта від осі 2 та більше, тобто більше як 10 градусів), то рекомендовано використовувати спеціальний корсет для підтримки правильного положення хребта та виконання лікувального масажу, 3Д масажу, кінезіотерапії, остеопатії. Але всі вони повинні бути узгоджені з лікарем, інакше можуть не тільки не принести результат, але й нашкодити здоров’ю дитини.

В нашому Центрі веде прийом лікар ортопед-травматолог, який поставить діагноз та призначить ефективне лікування.

У нас пацієнт зможе отримати комплексне та повноцінне лікування, яка буде визначатися індивідуально та дозволить вирішити проблему. Але в будь-якому випадку вам варто пам’ятати, що лікування сколіозу – складне завдання, яке вимагає, перш за все, тривалого лікування та регулярного виконання рекомендацій лікаря, без чого досягти бажаного результату просто не вдасться.

comments powered by HyperComments