Лікування хребта: мануальна терапія або масаж?

Лікування хребта: мануальна терапія або масаж?

Лікування хребтаМи вже говорили раніше, що поняття “мануальна терапія” – має вплив на організм пацієнта руками лікаря, з метою лікування та профілактики захворювання (“MANUS” – рука, “THERAPIA” – лікування). Тобто виходить, що лікувальний масаж – це теж “мануальна терапія”. Чим же тоді мануальна терапія відрізняється від масажу?

Масажист, як і мануальний терапевт, лікує руками. Однак, масажист працює в більшій мірі з м’якими тканинами (м’язи, шкіра), шляхом розминання, розтирання, погладжування. Він не впливає на хребет або суглоби, та не володіє достатньою кваліфікацією, щоб “вправляти хребці” та “вирівнювати спину”. Маніпуляції з хребтом та шиєю може проводити тільки фахівець з медичною освітою, лікар, мануальний терапевт.

Хороший мануальний терапевт: який він? Як визначити, що перед вами – професіонал?

В Харкові мануальна терапія та масаж представлені досить широко. Звичайно, страшно довіряти спину невідомо кому. Скористайтеся цими порадами, щоб визначити хорошого фахівця з мануальної терапії.

Професіонал завжди прагне лікувати ефективно та безпечно. Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, рекомендуємо вам дотримуватися таких принципів при пошуку мануального терапевта:

  1. Спеціаліст, який практикує мануальну терапію для лікування, повинен, дійсно, мати знання, підтверджені медичною практикою з відповідною кваліфікацією. Це повинен бути перш за все лікар, фахівець з опорно-рухової системи: травматолог, ортопед, невропатолог.
  2. Шукати фахівця за рекомендацією – це, звичайно ж, добре та, в деяких випадках, надійно. Найчастіше саме так ми й робимо: запитуємо поради в інтернеті, по знайомих, родичам. Та разом з тим, завжди слід пам’ятати про те, що кожна людина, кожен випадок – унікальний, й тому вимагає вдумливого, персонального підходу та глибокого вникнення в Вашу проблему. Ось чому у фахівці цінується не тільки багаторічний практичний досвід, постійне вдосконалення, а й бажання вникнути в проблеми конкретного пацієнта.
  3. Єдиний підхід, який дає реальні результати в одужанні – комплексний! Якщо у вас проблеми зі спиною – не треба сліпо довіряти тільки масажистуа або мануальному терапевту. Проконсультуйтесь в ортопеда, невролога, травматолога, вертебролога, пройдіть обстеження. Поєднуючи масаж, мануальну терапію, медикаментозне лікування можна досягти хороших успіхів навіть в лікуванні складних випадків.
  4. Без обстеження та діагнозу впливати на хребет не можна! Можливості медичної візуалізації дозволяють досліджувати не тільки кістки, але й зв’язки, хрящі, міжхребцеві диски, їх взаємодію з нервами та судинами. Жоден професіонал, та мануальний терапевт в тому числі, не буде братися за лікування без діагностики та обстежень. Так, іноді достатньо лише огляду, щоб призначити лікувальний масаж. Але якщо у вас має місце біль – без повної картини не обійтися. Може знадобитися рентген, МРТ, або аналізи. Благо – методів діагностики зараз досить. Мануальний терапевт зобов’язаний ознайомитися з вашими знімками та результатами обстежень, динамікою захворювання. На одних «енергетичних потоках» та «третьому оці» далеко не заїдеш. Лікування людини – дуже велика відповідальність, що вимагає фундаментальних медичних знань.
  5. Час – має працювати на вас. Як і в будь-якому захворюванні, завжди легше та дешевше попередити, ніж лікувати. Найефективніше почати лікування якомога раніше, ніж запускати та думати що «саме відновиться». Якщо ваш «мануальний терапевт» радить вам «просто полежати», почекати, не поспішати, потерпіти біль, або прогнозує курс лікування «десь на півроку» – двічі подумайте, тій людині ви довірили свою спину?

Чи може бути мануальна терапія безпечною та без ризику?

У центрі “Весніна Груп” (Харків) практикуються м’які техніки мануальної терапії в поєднанні з остеопатією та кінезотерапією. Мануальна терапія тут проводиться у вигляді 3D-масажу, під наглядом лікаря ортопеда-травматолога.

У нашому центрі ви можете отримати консультації практикуючого лікаря ортопеда-травматолога (для дорослих, дітей, підлітків), з докладним вивченням рентгенівських знімків або томограми, перш ніж приступити до масажу або лікування за допомогою глибокого 3D-масажу.

comments powered by HyperComments