М’яка мануальна терапія в Харкові

М’яка мануальна терапія в Харкові

М'яка мануальна терапіяДавайте відразу визначимося в термінах. Поняття «мануальна терапія» багатьма сприймається як якесь «костоправство», а мануальний терапевт займається тим, що «вправляє хребці», «витягує або вирівнює хребет» та ін., при цьому «хрустячи кісточками» та змушуючи терпіти біль.

У перекладі з латині, “MANUS” – рука, “THERAPIA” – лікування, тобто вплив на організм руками лікаря, з метою лікування та профілактики захворювання.

У нашій статті будемо виходити від загальноприйнятого розмовного поняття «мануальна терапія» – це техніки впливу, що зачіпають глибокі м’язи, суглоби, зв’язки.

Мануальний терапевт або масажист: кому довірити лікування спини в Харкові?

Так, мануальний терапевт працює руками, як і масажист. Однак масажист працює тільки з м’якими тканинами: розминає, розтирає, погладжує або постукує. Він не має права впливати на хребет або суглоби, щось «вправляти» або «ставити на місце».
Маніпуляції на хребті, в тому числі на шиї, може проводити тільки мануальний терапевт, дипломований лікар.

Мануальна терапія надає набагато більш виражений вплив на організм, тому, неправильне її проведення, може привести до ще більш серйозних ускладнень, ніж масаж. Мануальну терапію може проводити тільки лікар!

Існують такі терміни, як хіропрактика, остеопатія, краніосакральна терапія, тракційно-ротаційна терапія та ін. Всі вони за своєю суттю мають на увазі лікування руками.

Є як прихильники, так та запеклі противники мануальної терапії. Одні вважають, що якщо масажист є ще та «мануальним терапевтом» – це показник професіоналізму та такому фахівцю варто довіряти та «звичайний» масаж. Інші – побоюються мануальних терапевтів, вважаючи їх шарлатанами. Багато чули про покалічених пацієнтах, погіршення здоров’я та оперативне втручання після мануальної терапії.

Де ж правда? Як завжди – десь посередині, тобто на рівні здорового глузду.

Як визначити хорошого масажиста або мануального терапевта? Читайте тут >>

comments powered by HyperComments