Арт-терапія очима непросунутого новачка

Арт-терапія очима непросунутого новачка

Психологічна допомога в Харкові: арт-терапія в групах та індивідуальноЩо вас найбільше налякало в поєднанні «АРТ-терапія»?

Найімовірніше, «терапія»? Відразу випала біла палата, білу стелю та стурбовані морди людей в білих халатах, які схилилися над вашою тушкою? 🙂 Вам нічого не пояснюють, тільки прицмокуючи кривлять губи та ви чітко розумієте, що вам каюк, якщо не ось прямо зараз, то вже точно через пару хвилин після наукового вердикту. Ну приблизно так мені це все здалося, коли я вперше почула про АРТ-терапію, як про сучасний метод роботи психолога Весніной Світлани Володимирівни.

Це щось новеньке для Харкова: АРТ-терапія!

Насправді слово «АРТ» тут ключове – це творчість, мистецтво. І за допомогою цієї самої творчості відбувається «терапія». Причому, як би сама собою під легку приємну музику. Насправді, ви все робите самі, сидячи в приємній студії психолога. Нехай це слово вас не лякає. Повинно ж якось називатися напрямок діяльності. Психолог теж звучить лячно для нашої людини («я що, вже хворий, по психологам ходити?”). Приблизно так мислить середньостатистичний громадянин виходячи з соцопитування. І ніхто не спромагається дізнатися що це, і вже тим більше спробувати. Слова “психолог”, “терапія” – злякали, як дика лань, відскочила в кущі та дала драла.

Що відбувається на занятті по арт-терапії?

Прийшовши на заняття АРТ-терапії, ваше завдання чітко розуміти питання, які ви хочете розв’язати. Виходячи із запитання, вам буде запропоновано і напрямок вашої творчості. Для творчості надана тепла студія, олівці чи фарби, папір, пластилін, вода та різні кисті, або навіть пісок, сипучі фарби або нитки!

Заняття з арт-терапії проходять як в групах, так й індивідуально. У моєму випадку було групове заняття. Ми малювали фарбами під дуже приємну музику. Світлана Володимирівна роздала по три листи, кожен з яких потрібно було “спотворити” певним чином. Перший – зім’яти. Другий – скласти до маленького квадратика, третій густо змочити водою, але не так, щоб калюжі стояли. Це уточнення для тих, хто пробував малювати технікою мокрої акварелі. Для неї папір спеціальний. Нам роздавали звичайну офісну – не перестарайтеся.

Арт-терапія в Харкові: малювання мандал

Готові малюнки обговорює вся група, кожен висловлює свою думку, а підсумовує вже фахівець – психолог, арт-терапевт. Ганебного нічого немає. В душу ніхто не лізе.

Є тонкий психологічний момент для тих, хто не готовий до подібного розбору його нутра. По суті, це досить легкий та ніжний спосіб витягти потемки з вашої підсвідомості. Але людина так звикла ховатися та брехати, що малюючи начебто ніжні малюнки з думкою «намалюю няшку фіг ви до мене докопаєтеся», насправді видає всю свою таємницю.

Фішка в тому, що людана сама не готова до її оголення та вже тим більше, до озвучення правди. І за підсумком сама від себе шарахається – «попалили». А там полізе злість, ненависть, помста, гнів. Подібного складу люди не вміють приймати голу правду себе. Звичніше ховатися. Але тепер ще й ненависть до тих, хто її розшифрував. Так теж буває…

Кому та для чого варто піти на арт-терапію?

Приходьте, якщо у вас справді проблема, якщо ви щиросердно готові з нею працювати та готові звільнитися від гніту. Якщо це справді так, ви вберете кожне слово рекомендацій АРТ-терапевта Весніной Світлани Володимирівни. Не приходите заради забави – тільки озлобитеся. Повірте, ваше нутро вилізе з вас в будь-якому випадку. А винні будуть усі навколо, що випав ваш непривабливий вміст.

Не заради забави

Тепер ви просунута людина в нових методах роботи з підсвідомістю, та вас вже не буде лякати словосполучення АРТ-терапія. Якщо заплуталися, якщо застрягли, якщо творчий тупик або вас мучать комплекси, якщо ви розумієте, що десь сидять блоки та ніяк самому не впоратися, якщо дістало ходіння по колу – приходьте на заняття з АРТ-терапії. Рекомендую!

comments powered by HyperComments