Креативне малювання в Арт-терапії для НЕ-митців

Креативне малювання в Арт-терапії для НЕ-митців

Сучасна людина дуже швидко втомлюється психологічно. І практично безглуздо радити їй розслабитися, відпустити думки, давши їм вільно «літати» в голові, щоб швидше знайти відповідь. Мозок міцно хапається за причину хвилювання та не відпускає її навіть уві сні.

Як ви гадаєте, що допомагає мозку заспокоїтися? Читання, подорожі, йога, фрірайтинг та … малюнки. Малювання – простий та доступний метод відволіктися, розслабитися, виплеснути емоції, «розблокувати» себе зсередини. Причому вам зовсім не потрібно вміти робити це красиво, як митець.

Знаєте, хто активно малював серед «НЕ-митців»? Наприклад, Уїнстон Черчілль, щоб врятувати себе від наростаючого хвилювання, малював маслом. До слова, за все своє життя він написав 500 картин. У Мережі є книжка Presidential Doodles, де зібрані нариси ковбоїв та футболістів Рональда Рейгана. Він пристрасно малював на вільному папірці на своєму столі. Письменник Чарльз Буковскі, як та головний герой його книг, був зациклений на собі – дуже часто роботи письменника доповнювалися карикатурними автопортретами. Те ж саме можна побачити в чернетках А. С. Пушкіна.

princ-charlz

Принц Чарльз

cherchil

Уїнстон Черчілль

Зовсім недавно спадкоємець британського престолу принц Уельський Чарльз представив на своєму офіційному сайті власноруч написані малюнки. Чарльз захоплюється малюванням протягом останніх сорока років. Всього широкому загалу планується продемонструвати сто тридцять живописних творів наслідного принца. Що стане найбільшою колекцією його робіт, зібраних в одному місці.

Технік креативного малювання – дуже багато, та кожна покликана розбудити вашого сплячого генія, допомогти розслабитися та знайти відповідь на ваше запитання. При цьому не потрібно бути митцем, знати закони композиції та перспективи. Важливо лише те, що ви легко створюєте складні візерунки та малюнки за допомогою простих форм – овалів, кіл, трикутників, ліній, точок.

Ваші малюнки можуть бути самих різних форматів: піктограми, скетчі, комікси, картини, графіка або навіть просто каляки-маляки. Все це – зручні способи компактного зберігання інформації, потужний інструмент отримання візуального та естетичного задоволення, найпростіший спосіб зняти напругу, розвинути мозок, моторику, створити нове.

Такі малюнки показують ваш нинішній психологічний стан. Так, намалюйте малюнок з поганими образами, порвіть та викиньте лист. Тепер намалюйте щось з позитивними елементами. Відчуваєте, як перебудовується внутрішній стан? Ось заради цього люди малюють.

До того ж, вчені підрахували, що малювання під час бесіди збільшує обсяг інформації, що запам’ятовується на 30%! Вільна думка, не маючи рамок та кордонів, випадковим чином знаходить ефективні відповіді на питання або ж народжує нові оригінальні рішення.

Рекомендації

Сьогодні дуже популярний метод АРТ-терапії: гармонізація внутрішнього стану. На заняттях АРТ-терапії людина, згадуючи дитинство, розуміє, що малюнок – це гра, задоволення та в підсумку відпускає себе, дозволяючи собі почати малювати. І виявляється, що вона, як і будь-хто може орудувати олівцем, фарбами без довгих років навчання в художній школі. Причому в підсумку буде досить милий малюнок, легкий та свіжий.

Що взагалі можна малювати для терапії, для розслаблення свого внутрішнього стану? Як правило, на першому занятті арт-терапевти не пропонують тему, аналізуючи вільний малюнок, пізніше пропонують конкретні теми для вас. І навіть певними інструментами – фарбами, вугіллям, крейдою, фломастерами. Часто на майстер-класах з арт-терапії малюють мандали – розмальовують вже готові шаблони або створюють свої. Ви можете малювати свої страхи та тут же їх перемогти на аркуші паперу.

Боїтеся зробити перший мазок, зіпсувати полотно? Полотно для цього й створено. Сміливо беріть кисть побільше, олівець по яскравіше, та «ляпайте» від душі. Поступово затиски мозку ослабнуть, та ви відчуєте себе вільніше. Ви відволічетеся від рутини, розкриєте внутрішні запаси енергії та креативу.

kreativ-risovanie-1

kreativ-risovanie-2

comments powered by HyperComments