Хто такі дефектолог та логопед. У чому їхня відмінність?

Хто такі дефектолог та логопед. У чому їхня відмінність?

Логопед-дефектологНаші діти – це наша надія, адже з ними пов’язані найпотаємніші мрії кожного з батьків. Саме тому батьки намагаються забезпечити свою улюблену дитину всім необхідним для правильного росту та розвитку. Багатьох батьків, чиїм дітям потрібна корекція мови, часто мучить питання: «Чим відрізняється логопед від дефектолога?»

Дефектолог має таку спеціалізацію, як дефектологія. А це, перш за все, робота з психічними та фізичними вадами дітей. У програму навчання дефектологів входять такі основи, як неврологія та психіатрія, психологія та педагогіка. Ці фахівці вивчають ті науки, які можуть стати в нагоді їм в процесі роботи, а саме сурдопедагогіку та олігофренопедагогіку.

На відміну від дефектолога, логопед займається зі звичайними дітьми, без затримки розумового розвитку та порушення роботи центральної нервової системи. Він працює над правильною вимовою, над постановкою звуків та складів.

Різниця між дефектологом та логопедом

Отже, дефектолог займається з особливими дітьми, які мають знижений слух або захворювання центральної нервової системи. Він працює, перш за все, над мисленням дитини, над її способами пізнання світу, а точніше над увагою та сприйняттям мови. На відміну від логопеда, він не виправляє дефекти вимови, а лише допомагає малюку висловлювати свої думки. Тобто насправді дефектологи не ставлять мову, а тільки борються з проблемами, викликаними розумовими порушеннями.

Дефектолог може почати роботу з дітьми однорічного віку, а логопед приступає до занять з малюками від трьох років. Логопед виправляє й розвиває мову, ставить звуки та вимову, в той час як дефектолог займається відставанням у розвитку дитини, викликаним різними порушеннями та допомагає малюку пізнавати світ.

Так, наприклад, логопед не буде навчати з дитиною кольори, він буде промовляти їх назви, прагнучи правильної вимови, в той час як завдання дефектолога – ознайомити малюка з кольорами та вивчити назву кожного з них. Тобто, по суті, дефектолог – це широкопрофільний фахівець, в той час як логопед відповідає тільки за виправлення порушень мовлення.

comments powered by HyperComments