Ораторська майстерність чи ораторське мистецтво?

Ораторська майстерність чи ораторське мистецтво?

Ораторська майстерність чи ораторське мистецтво?

“Я хочу займатися ораторським мистецтвом” – так часто кажуть ті, хто прагне розвинути у себе навички впевненого публічного виступу. “Я шукаю для себе тренінги з ораторської майстерності” – діляться своїми побажаннями інші. Хто вірніше висловлює свої думки в цьому випадку, чи є різниця між цими термінами та чи істотна вона?

Так уже склалося, що ораторське мистецтво, в розумінні більшості людей в сучасному світі асоціюється з публічними виступами. І не дивно, адже спочатку (починаючи з часів афінської демократії) ораторською майстерністю оволодівали ті, хто хотів виступати на народних зборах, судових процесах, політичних дебатах. У демократичній Греції та республіканському Римі оратори, як правило, були головними дійовими особами на політичній арені. Найвеличніші з ораторів давнини – Перікл, Лікург, Квентіліан, Цицерон, Демосфен, Юлій Цезар. Поруч з кожним з цих імен можна поставити “державний та політичний діяч”.

С. В. ВеснінаС. В. Весніна, засновник центру “The Vesnina Group”, провідний тренер, психолог, пояснює: “Так, на перший погляд, дійсно, яка різниця – майстерність це або мистецтво, але в розшифровці цих понять криється особливий сенс, важливий для того, щоб оволодіти вмінням результативно виступати перед аудиторією. Майстерність – це вміння. Якщо хочете, це ремесло, якому можна навчитися. як вмінню керувати машиною, як вмінню грати в шахи, як вмінню їздити на гірських лижах… А ось мистецтву навчитися складно, майже неможливо, якщо у Вас немає здібностей, таланту. А що робити, якщо немає таланту, а виступати, наприклад, з бізнес-презентацією або захистом проекту перед замовниками, необхідно за службовим обов’язком? Ось тут потрібно розуміти, що ораторську майстерність, подібно ремеслу, впору осилити практично кожному. При наявності бажання, часу та терпіння. Можна, наприклад, пізнати основні секрети риторичної майстерності. Як створювати тексти промов, які з цікавістю слухають глядачі; як справлятися з хвилюванням та невпевненістю; як запам’ятовувати важливу інформацію, щоб не читати з листа; як розвивати голос та дикцію, щоб говорити переконливо та красиво; як відповідати на каверзні питання, якщо такі будуть задані, під час виголошення промови… Причому ці всі знання можна та потрібно перетворити на вміння і навички. А на це потрібен певний час. Ось чому ми навчаємо ораторської майстерності системно та комплексно “, – коментує Світлана Весніна. – Учасники тренінгової групи протягом місяця працюють за тематиками: риторика, акторська майстерність та техніка мови, психологія спілкування, ефективність комунікації та ейдетика (розвиток пам’яті). Випускники наших тренінгів роблять значний “ривок” в повсякденному житті, кар’єрі, в спілкуванні з друзями, в цілому в соціумі. Ораторську майстерність успішно засвоюють ті, хто старанно займається розвитком своїх риторичних навичок. Ми горді результатами наших випускників!

Наші заняття проходять щомісяця. З набором груп.

Телефонуйте, записуйтеся!

comments powered by HyperComments