Болі в спині, чому болить спина?

Болі в спині, чому болить спина?

Болі в спиніРадикуліт, остеохондроз, люмбалгія, ішиас, цервікалгія, торакалгія, дорсопатія… Медичних термінів – безліч, а симптом один – болі в спині. Болі в попереку, болі в шиї, болі під лопатками… Людей, які сьогодні страждають від них, – легіони.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), болями в спині страждають 2/3 населення земної кулі. Дослідження показують, що у людей у віці 35-45 років частота виникнення болів в спині становить до 66,3%. При цьому у 25% цих людей болі в спині істотно порушують працездатність та навіть знижують соціальний статус.

Підхід до лікування болю в спині класичної медицини

Класична медицина (алопатія) розробила безліч способів лікування болю в спині: медикаментозне, фізіотерапевтичне, мануальне, хірургічне та ін. Однак всі вони, загалом, діляться на дві великі категорії. Методи першої групи просто знімають симптом – біль, спазм та запалення.

Методи другої групи працюють з окремими структурами організму, в першу чергу, з різними відділами хребта. Адже головними причинами болю в спині зазвичай визнаються аномалії розвитку хребців, дистрофічно-дегенеративні захворювання хребта або слабкість м’язового корсету. Але при цьому навіть ортодоксальні лікарі визнають: вираженість болю в спині в більшості випадків не пов’язана безпосередньо зі ступенем розвитку захворювань хребта.

Згідно зі статистикою, лікування хребта як першопричини больового синдрому в спині у 50% випадків або зовсім не дає результату, або приносить лише тимчасове полегшення.

Чому ж заходи, що вживаються, є неефективними? Лікарі-остеопати стверджують: в цих випадках причина страждань криється не в хребті. Та від болю в спині неважко позбутися, якщо правильно поставити діагноз.

Підхід остеопатії до лікування дорсалгії (болю в спині)Підхід остеопатії до лікування дорсалгії (болю в спині)

Остеопатія проповідує комплексний підхід, не обмежуючись розглядом приватних симптомів або окремих частин тіла. Організм людини – єдине ціле, та спина може боліти з причини, абсолютно не пов’язаної зі станом кісткових тканин. Це можуть бути давні травми, перенесені операції, захворювання внутрішніх органів, інфекції, запалення, хронічний стрес, енергетичний дисбаланс, спосіб життя та професійні перевантаження. А найчастіше присутні відразу кілька факторів.

Записатися

Поширені причини захворювання:

  • У дітей болі в спині найчастіше виникають або з самого моменту появи на світ – через родову травму, або пізніше – внаслідок падіння на хрестець, на копчик під час ігор або спортивних заходів. Батькам складно вчасно помітити таку травму, тому як серйозні ознаки наступають набагато пізніше, коли дитина вже не пам’ятає цього падіння.
  • У юнацькому віці болі в спині можуть з’явитися в результаті минулих травм на тлі гормональної перебудови. У підлітковий період відбуваються сильні стрибки зростання, не всі структури організму встигають під них підлаштуватися. Через це може виникати скручування тіла, від якого страждає хребет, при цьому ні батьки, ні дитина можуть про нього навіть не здогадуватися.
  • Жінки до 40 років зазвичай страждають болями в спині набагато частіше – це пов’язано з виношуванням дитини та пологами. Відбувається потужна перебудова організму, як гормональна, так і механічна: розширюється грудна клітка, опускається діафрагма, зсуваються внутрішні органи. Безпосередньо під час пологів змінює положення та кут нахилу хрестець, копчик. Розм’якшуються суглоби, зв’язки. І далеко не завжди всі ці структури потім самостійно повертаються в початкове положення.
  • Чоловіки після 40 років теж починають скаржитися на болі в спині. До цього часу в тілі зазвичай вже відбуваються вікові зміни всього м’язово-зв’язкового корсета, а до дитячих травм додаються травми дорослі, та ще й побутові ситуації – стреси, перенесені операції. Нерідко з’являються захворювання внутрішніх органів, які також створюють напруження в тілі, змінюють його баланс.

У всіх цих випадках болі в спині пов’язані не тільки з кістковим скелетом, а й з м’язами, зв’язками, положенням внутрішніх органів, кровообігом, роботою нервової системи. Хребет лише підлаштовується, адаптується до змін та компенсує їх, поки може. Як правило, справжня причина порушень знаходиться зовсім не там, де болить. І завдання лікаря – знайти цю причину, поставити правильний діагноз.

Школа остеопатії

Остеопатичні методи лікування болю в спині

При визначенні причини, яка призвела до процесу захворювання, враховуються анатомічні особливості людини, з’ясовуються подробиці народження (сама вона народжувалася або за допомогою штучних методів), як пройшов період з народження до року, як пройшло її дитинство, чи займалася вона спортом. Всі ці фактори могли вплинути на розвиток захворювання.

Далі за допомогою спеціальних технік, чутливими руками остеопата обстежується сама больова ділянка. Виявляються зони напруження, спазмів, які створюють «тяги» – тягнуть структури тіла, в тому числі хребці, в сторону від природного положення. За допомогою спеціальних технік остеопати можуть прибрати ці напруження, зняти спазми.

Доведено, що при болях в спині спостерігаються різні біомеханічні порушення в так званій постуральній системі організму. Вона відповідає за вертикальне положення тіла, утримувати яке при прямоходінні, та ще в умовах земного тяжіння, зовсім не просто.

До постуральної системі відносяться нерви, м’язи, зв’язки, компоненти скелета, вестибулярний апарат внутрішнього вуха, органи зору, рецептори підошв стоп – все те, що визначає положення тіла в просторі. Збій в роботі того чи іншого елемента системи порушує тонкий баланс, та цей неприродний стан призведе до розвитку болю в спині.

Остеопат Харків володіє методами діагностики постуральної системи, здатний виявити порушення та усунути їх. Тому остеопатичні методики ефективно відновлюють рухливість, баланс та рівновагу організму, що позбавить від болю в спині, коли лікування окремих причин не допомагає.

У нашому Центрі Здоров’я до Ваших послуг:

Також можливе навчання в нашій Школі остеопатії:

comments powered by HyperComments