Чому болить спина?

Чому болить спина?

Чому болить спинаЗгідно зі статистикою лікування хребта в 50% випадків не дає результату або приносить лише тимчасове полегшення. Чому ж здійснювані заходи є неефективними? Лікарі-остеопати стверджують: найчастіше причина страждань криється зовсім не в хребті. Та від болю неважко позбутися, якщо правильно поставити діагноз. Остеопатія — порівняно новий в Україні напрямок медицини, що розглядає людський організм як взаємопов’язаний комплекс органів та систем. Невеликі відхилення в одній системі можуть викликати помітні порушення в інший та болі в третій. У такій ситуації лікувати тільки те, що турбує, – значить усувати наслідок, не ліквідовуючи причину. На деякий час біль відпускає, але потім повертається знову. Саме так розвиваються багато хронічних захворювань, в тому числі пов’язані з хребтом.

Розмір живота та хвороби хребта

ХребетЯк пов’язані форма живота та хвороби хребта? Виявляється, залежність найпряміша. Живіт починає відвисати та злегка випирати при опущенні кишківника. Таке явище спостерігається у багатьох жінок (особливо після пологів) та чоловіків. Це ще не хвороба – просто розтягуються зв’язки, що підтримують внутрішні органи, та відбувається зсув останніх вниз-вперед.

Але тут прихована одна з причин розвитку серйозних хвороб хребта. Справа в тому, що кишківник кріпиться зв’язками саме до хребетного стовпа та вага зміщеного органу створює додаткове навантаження на хребці. Щоб зберігати вертикальне положення, людина мимоволі напружує м’язи попереку. Постійна ж напруга м’язів викликає болі в спині та веде до прискореного розвитку остеохондрозу, радикуліту та інших хвороб. У такій ситуації лікування тільки хребта дає тимчасове поліпшення, оскільки причина болю не усунуто. Лікар-остеопат може повернути на місце кишківник (попрацювати зі зв’язками, діафрагмою) та тим самим ліквідувати загрозу розвитку небезпечних захворювань хребта. При цьому покращиться ваш зовнішній вигляд – кому не хочеться позбутися від випираючого живота!

Положення нирки та біль в спині

Найчастіше людина страждає від незрозумілого тупого болю – в попереку, в паховій області, в коліні. Однак дослідження показують, що все в порядку, та лікарі розводять руками. А справжня причина страждань знаходиться далеко від болючого місця.

Один з м’язів, розташованих в черевній порожнині, що відповідає за вертикальне положення тіла, називається попереково-підвздовшним (ППМ). Зверху на ППМ лежать нирки і часто через їх неправильне положення (нирка опущена, розгорнута тощо) виникає постійна напруга ППМ. Наслідком можуть стати тупий біль в попереку, особливо під вечір, коли накопичується м’язова втома. Іншою своєю частиною ППМ кріпиться до внутрішньої поверхні стегна, тому безперервне навантаження на м’язи служить причиною появи тупого болю в паховій області або навіть в коліні. Зрозуміло, що названі прояви не мають ніякого відношення до хвороб хребта. Досвідчений остеопат Харків протягом двох-трьох сеансів підкоригує неправильне положення нирки та назавжди позбавить людину від болю.

Усередині нашої грудної клітини розташована діафрагма, яка відділяє легені від органів травлення. Своїми м’язами-ніжками діафрагма кріпиться до хребта. При вдиху діафрагма опускається (легені розширюються), а при видиху піднімається вгору (легкі стискаються).

Безпосередньо під діафрагмою лежить печінка. Навіть незначне збільшення печінки (внаслідок запальних захворювань, жовчнокам’яної хвороби та з інших причин) не дає перетинці повністю опускатися. В результаті ніжки діафрагми ніколи не розслабляються, від чого рано чи пізно виникає відчуття болю в спині. До речі, напруга діафрагми та ті ж болісні прояви в спині найчастіше бувають викликані проблемами з печінкою, шлунком, іншими внутрішніми органами.

У подібних випадках лікування хребта не усуває причини болю та може дати лише тимчасове поліпшення. Остеопат досліджує пацієнта, виявляє відхилення та коригує положення внутрішніх органів, з тим щоб усунути причину виникнення болю.

Лікування методом остеопатії

Зараз на Заході лікарі-остеопати популярні не менше, ніж психоаналітики. У багатьох сім’ях остеопат – свого роду сімейний лікар, який займається вирішенням великих та малих проблем зі здоров’ям.

Незважаючи на назву, що збиває з пантелику, остеопатія має справу з усіма внутрішніми органами людини, а не тільки з кістковою системою. Всі процедури – діагностування та лікування — остеопат в Харкові здійснює тільки руками. При цьому до нього ставляться високі вимоги. По-перше, він зобов’язаний блискуче знати анатомію та фізіологію людини: що, де та як розташоване, з чим стикається та взаємодіє, як зміщення одного органу відбивається на інших, до яких наслідків ведуть спазми та напруги в тій чи іншій м’язі або зв’язці. По-друге, остеопат повинен володіти високою чутливістю пальців, що досягається роками спеціальних тренувань. Наприклад, одне з стандартних вправ такого фахівця – намацати людську волосину через 20-30 листів паперу. Тому лікар-остеопат знаходить пальцями такі аномалії, на які не реагують прилади: найменше внутрішнє напруження, порушення розташування та ритмічності в роботі окремих органів.

Справа в тому, що всі органи та системи людини постійно пульсують, але величина цих пульсацій дуже мала. Дослідивши такі мікроколивання, напруження в тканинах та зв’язках, можна вловити відхилення від норми та визначити їх джерело. Лікар-остеопат не просто лікує хворе місце, слідуючи скаргам пацієнта. Спочатку він досліджує організм в цілому та шукає корінь проблеми. Він може знаходитися далеко від хворобливої зони. «Прослухавши» руками ваше тіло, фахівець визначає, що саме не в порядку та куди направити лікувальні зусилля.

Потім за допомогою особливих методик остеопат знімає напруження та обережними рухами як би м’яко підштовхує органи та тканини, пропонуючи їм зайняти становище, яке в ситуації, що склалася є оптимальною. Остеопати принципово не використовують грубу техніку, вважаючи, що силові методи неефективні.

Повторимося: вирішувати проблеми подібним способом під силу тільки професіоналам, досконально вивчив будову та взаємозв’язки людського організму, здатним відчувати найменший затиск в тканинах та фахівцям, що вміють його знімати.

Можливості остеопатії

Оспеопати лікують ті ж хвороби, що і звичайні лікарі. Успішно триває лікування болю в спині, захворювань шлунково-кишкового тракту. Хороші результати дає рішення гінекологічних проблем, проблем післяпологового відновлення, хронічного головного болю, синдрому хронічної втоми. Остеопати не чарівники, тому теж не завжди здатні допомогти. Наприклад, занедбаний сколіоз не вилікує жоден лікар. Але це не означає, що людина приречена на страждання. Якщо попрацювати з м’язами, можна помітно поліпшити самопочуття хворого.

Є речі ексклюзивні. З спайками, наприклад, крім остеопатів ніхто не працює. Через спайки внутрішні органи ніби прилипають один до одного, склеюються та зміщуються з належних місць (наприклад, в результаті кесаревого розтину кишківник прилипає до матки). А це веде до безлічі негативних наслідків: спайкове напруження може відгукнутися болями в спині, запорами та головними болями. Спайки, звичайно, не прибрати, але ситуацію можна поліпшити радикально. При лікуванні застарілих спайок, остеопати виявляють вектор натягування, розтягують зв’язки в межах їх природної розтяжності та зрушують сусідні органи таким чином, щоб вони не заважали один одному. Інакше кажучи, оптимізують життя органів в новій ситуації.

Більшість громадян з можливостями остеопатії поки не знайомі, багато хто навіть слова такого не чули. Але ситуація швидко змінюється. Побувавши на прийомі у остеопата, багато пацієнтів приводять до нього членів своєї сім’ї, знайомих, товаришів по службі. Так що коло посвячених швидко зростає.

comments powered by HyperComments