Як врятуватися від неврозів сучасній людині?

Як врятуватися від неврозів сучасній людині?

Істинно Жіночна Жінка

У чому причина неврозів сучасної людини? Психологія каже – у відсутності творчої праці.

Людина все частіше знаходить задоволення в алкоголі, обжерливості, а в наслідок цього згубні наслідки та психічні хвороби та все це через відсутність справи, яка б нам подобалася та приносила радість.

Як часто ми не хочемо йти на роботу, нам важко вранці встати з ліжка, ми нудимося, сидячи на робочому місці та чекаємо, коли вже робочий день скоріше закінчиться. Наші ідеї, думки, все забито та завалено великим вантажем ненависної роботи. Ми не можемо реалізувати себе, звідси постійна втома, агресивність, нездатність любити, зайва вага та погане самопочуття.

Захоплююча, творча робота – ось де порятунок. Наш організм здатний відчувати всього 2 позитивні емоції – цікавість та радість. За ці емоції в організмі відповідають гормони щастя – серотонін, дофамін та ендорфіни. Не секрет, що метелики в животі, крила за плечима та просто чудовий настрій – це не що інше, як низка хімічних процесів в організмі, запущена біологічно активними речовинами: ендорфінами, серотоніном, дофаміном. Ендорфін приводить людину до ейфорії (стан блаженства), його ще називають «гормоном щастя». Будь-які позитивні переживання піднімають рівень ендорфінів в крові.

Так трапляється, що ми не знаходимо інтересу в роботі, але ж наша потреба в ендорфінах нікуди не дівається. Бажання бути щасливими залишається, ми хочемо бути радісними, люблячими, любити свою справу, віддаватися їй та відчувати приємну втому, приходячи додому, відчувати, що те, чим ви займаєтеся приносить радість вам та оточуючим. А замість цього – порожнеча, злість, втома … І тут ми починаємо шукати розраду, шукати заміну щастя – алкоголь, обжерливість, ігри …

Людина щаслива, коли життя приносить їй задоволення. Задоволення з’являється, коли реалізуються сили та здібності. Але ж кожна людина талановита, в кожній ховається маленький або великий нереалізований талант, нехай і дивний, нехай він не приносить прибутку, але він ваш. Вам подобається готувати, співати, малювати, вирізати по дереву або писати вірші, – розвивайте свої маленькі таланти, займайтеся улюбленою справою. Чим старанніше ви будете займатися, тим глибше ви збагнете всі можливості своєї справи, з часом ви станете справжнім професіоналом. Наше завдання не стати крутими та успішними, при цьому бути нещасними та самотніми, а реалізувати самих себе, розвинути свої таланти, розкрити свій потенціал творчих можливостей та стати щасливішими. Тоді ми будемо щасливі та здорові, сильні та добрі.

Пробудити свої творчі можливості можна різними способами. У будь-якому випадку одне є абсолютно очевидним: життєві сили людини та її творча активність знаходяться в прямій залежності один від одного.

Відкрити свою творчу силу не просто – це важкий шлях. Він починається з простих кроків, але від вас буде потрібно готовність змінювати себе та своє життя, кожен день працювати над собою, часом роблячи маленькі подвиги. На цьому шляху можна багато втратити та не відразу знайти щось натомість. Чи варто воно того? Може бути, залишити все, як є, та плисти за течією звичного життя?

А може зважитися та прийти на курс занять з АРТ-терапії. Де величезний досвід, людське ставлення та вміння донести інформацію допоможуть зрозуміти: як рухатися, куди рухатися, з чого почати? Ми чекаємо Вас та раді будемо допомогти!

Психолог, АРТ-коуч Весніна С. В.

comments powered by HyperComments