Важкий підліток

Важкий підліток

Важкий підліток

У якийсь момент чарівна слухняна дитина перетворюється в нестерпного підлітка. Що робити, якщо він не хоче вчитися, постійно бреше, протестує, замкнутий, захоплений соц. мережами?

Всі батьки бажають своїм дітям тільки добра, вони з усіх сил намагаються допомогти їй і це, іноді переходить межу дозволеного. І, саме, в цей момент він вважає, що весь світ проти нього: депресія, зайва вага, стрес, невдоволення своїм тілом. А батьки, замість того, щоб сісти і вислухати, перейнятися в запит дитини, тільки те й роблять – турбуються, як би він чогось не накоїв.

Для нього одноманітність, набридлі вчителі та однокласники, моралі – це нестерпне щоденне катування. І так день у день триває роками!

Йому здається, що в житті немає сенсу, а є тільки щоденна рутина. Ніхто не відповідає на найголовніші питання – про мету існування, сенс життя. Нескінченні заборони.

А дорослі продовжують засуджувати все те, що йому по-справжньому цікаво: розваги, нових друзів, одяг?

Як йому достукатися до їхніх душ і пояснити, що більше так не можна?

Відповіді може надати підлітковий психолог. У період, коли більше ні з ким поговорити по душам, тільки фахівець здатний зрозуміти, що насправді відбувається в душі підлітка. У багатьох випадках психологічна допомога дітям і підліткам в буквальному сенсі рятує життя, утримуючи їх від суїциду.

ПРИЧИНИ КОНФЛІКТІВ батьків З ДІТЬМИ

Батьки дивляться на ситуацію зі свого дитинства. Їм часто здається, що він повинен негайно припинити розважатися і зайнятися справою.

Дитина дорослішає і від неї вимагають робити те, що вона вважає дурним, безглуздим і непотрібним.

У сучасних дітей і їх батьків зовсім різні уявлення про те, що цікаво, корисно і має сенс. Психологічна допомога для підлітків необхідна, щоб діти змогли знайти спільну мову з батьками і компроміси, які влаштують обидві сторони. Він дорослішає і вимагає тих же прав, що і дорослі, проте поки не готовий виконувати їх обов’язки.

Тому, психологічна допомога батькам підлітків потрібна не менше, ніж їх дітям, адже доведеться зупинитися, прийняти ситуацію і діяти за іншим планом:

  • Заспокоїтися. На все потрібен час, якщо ви самі прогавили важливий момент в житті свого чада.
  • Припиняйте прояви неповаги до себ
  • Не тисніть. Шантаж і погрози не зроблять ваші відносини з дитиною краще.
  • Любіть. Продовжуйте любити свою дитину. Так, вона стала нестерпною, ви сваритеся, але не переставайте дарувати їй тепло. Намагайтеся більше спілкуватися, проводити разом час, шукайте спільні інтереси і розваги.
  • Змініть погляд. Тільки так ви зможете вирішити проблему.

Тут потрібен психолог для підлітків, який допоможе і вам, і самій дитині змінити точку зору.

comments powered by HyperComments